Omuzlarımı nasıl genişletebilirim yardım edermisiniz?

Arkadaşlar 29 buçuk yaşımdayım, tamam tamam 30 ama yeni girdim :) 2 aydır spor yapıyorum ama omuzlarım dar görünüyor. Bu yaştan sonra omuz genişler mi? ya da nasıl çalışmalıyımki geniş görünsün?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Vücut tipiyle alakalıdır bu durumlar. Vücut yapını değiştiremezsin ama omuz bölgesindeki kaslar ve sırt kaslarını geliştirince omuzların geniş, sırtın geniş, gözün pek, heybetli biri gibi görünürsün. Spora devam!

0|1
    0|1
    • İnşallah dostum aynada bakınca o kadar dar gözükmüyordu ama kamerada gördüm kendimi bayağı dar omuzluymuşum :/

• Şimdiye kadar takviye ürün kullanmadım eşimde izin vermiyor açıkcası :) ama elimden geldiği kadar sağlıklı beslenmeye çalışıyorum yinede çaktırmadan supplement kullanmaya çalışırım dostum sağol önerilerin için ;)

• Rica ederim. Korkulacak birşey yok. Zaten sağlıksız olsalar kaldırılır piyasadan. Bazı markalar amerikadan geliyor, ordan onayı geçiyor, bizim ülkemize geliyor, bizimde sağlık bakanlığı onayıyla piyasaya sürülüyor. İsveç malları daha kaliteliydi yanlış hatırlamıyorsam. Hardline'da yerli marka olarak geçiyor, o yüzden fiyatlar makul seviyede. Ama sakın ama sakın steroid kullanma. Kolay gelsin, sağlıcakla.

Kızlar Ne Diyor 2

• Yüzme omuzları genişletiyor.

Fakat 30 dan sonra zor yani

0|0
    0|0
    • Yüzmeye gitmek için vaktim yok, spor salonuna gidiyorum omuz kaslarımı geliştirsem geniş görünürmü?

• Denesinde görsün hee? Çok pis hırs yaptım şimdi :p 3 ay sonra foto atacağım :)

• Hadi bakalım göreceğiz :)

• Yaparsın bol şans

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Yüzücen bu işe yarar ayrıca spor salonunda omuz hareketleri var gerek makina olsun gerek dumbıll olsun biraz vücut tipine bağlı senin omuzlar kaç benimkiler 115 mesela

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum ki hiç ölçmedim :/

• Spora yazıl dostum yazda geliyor yüzersin hemde çalışırsın salonda emin ol yararı olucak :)

• Spor salonuna gidiyorum ama yüzme havuzu maalesef yok dostum :(

• Hocam, öncelikle kilo vermelisin.

Kilo vermelisin ki belin - yüzün incelsin ve bu şekilde omuzların ortaya çıksın.

Daha sonra, ön arka deltoid (omuz) kaslarını geliştirdiğin zaman gayet iyi omuzların olur.

Kanat kaslarının gelişmesi de bu görünümü destekler.

Fakat, trapez kaslarını sakın fazla geliştirme.

Ucube gibi bir şey olursun..

link

0|0
    0|0
  • Hocam omuz olcusu ust gogusunun dolmasi ve sirttaki kurek kemiklerinin egilmesiyle buyur.Sirt v seklini almaya baslarsa, omuzlarin yana dogru acilacak. Temel hareketin barfix ve capraz sinav.

0|1
    0|0
  • Omuzların genişlemesi için bir kere yaşın geçmiş. Ergenlik yıllarında yüzme ile çok uğraşırsan dar omuzlu kişilerde genişleme olabilirdi. Ama bence seninkiler daha genişlemez,kaslarını geliştirerek biraz daha geniş gösterebilirsin.

0|0
    0|0
  • Spor salonu kaydı yaptırmakla başlıyabilirsin buraya yazdığını oradaki ilgilenen bir profesyönele söyleyebilirsin ve bir iki ayda istediğini başarabilirsin :)

0|0
    0|0
    • Yüzmeyle bu yaştan sonra olmaz.

Ayrıca kasla da diğer geniş omuzlular da gözüktüğü gibi gözükmez

• Bahane mi kalmadı uydururuz bir şeyler olmamış falan derim :)

• İşte bak biliyorum öyle birşeyler diyiceğini uyuz birisin sanırım uyuz değilde inatçı kendi dediğin olsun istiyorsun :)

• yapı meselesi.kasla olabilir ama kemigi iri omzu geniş birisi gibide olamazsın.

0|0
    0|0
    • Ya 3-4 cm geniş gözükse yeter benim için kasla yapabilirmiyim?

Yükleniyor...