Sağlıklı kilo almaya çalışıyorum

Arkadaşlar 3 aydır spor salonuna gidiyorum. Boy 183 Kilo 79 Yaş 25. Bu 3 ayda kilo almadım lakin biraz yağ yaktım. Şimdi bulk dönemine girmeyi düşünüyorum ayda 1 kg alıp 500 gram kas 200 gram su 300 gramda yağlanırım diye düşünüyorum ortalama. Kaliteli beslenerek tabi bu söylediğim.

120 üstü protein alıp 2700-3000 arası kalori alacam. Proteinleri hayvansal proteinlerden alcam. Bu şekilde 85 kg olana kadar devam edecem. Öneriniz nelerdir ? Bazal metabolizmam 2000 çıkıyor ama bu değişebiliyo tabi ki.

Bir de haftada 4 gün spora gidiyorum.

Günlük 250 gram tavuk göğsü

100 gram kuruyemiş

100-150 gram beyaz peynir

1-2 yumurta

+ Gün içinde yapılan çorbalar salatalar felan besinim.

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• way arkadaş millet klo almaya çalışır yicem kafayı...

0|1
    0|0
    • :) kendimi bildim bileli hep kilo almaya çalıştım. Sadece bu sene bir ara çok kilo aldım( yağlandım) onları salonda yaktım. Ama şimdi kas olarak kazanmak amacım .

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Bak :) Bu konu bana çok uymuş. Bende 1.88 boyundaydım, 70 kiloydum. 1 yıl geçti şuan 88 kiloyum. Düzenli spor ve iyi beslenme gerçekten çok işe yarıyor. Zaten protein vücutta depolandığı için egzersizlerle beraber kilo almaya başlarsın. Ama yağ oranına dikkat et,onu ölçmende fayda var.Benim öğünüm şöyleydi;

En az 500 gram tavuk göğsü,

Günde 3 yumurta ve bunlar sadece protein için aldığım ayrı besinlerdi. Günlük normal kahvaltı ve yemek yiyordum. Ayda 1-1.5 kilo alıyordum.Ve çoğunlukla kas ağırlıklıydı.İşte şuan 88 kiloyum fit bir vücudum var :) Karın kaslarım çok iyi durumda.Yağ oranım %12. Sende böyle devam edebilirsin. 5 kiloyu 5-6 ayda alabilirsin. Ve emin ol doğru şekilde yapıyorsun. Öyle toz falan kesinlikle kullanma. Sana şu tavsiyemide vereyim,kol için sakın dambıl çalışma. Çalışırsan pişman olursun :)

0|0
    0|0
    • scott curl var programımda biceps için. Ön kol için de hiç çalışmadım. genel antremanlarda zaten önkola vuruyor.

Beslenme konusunda da 2700-3000 kalori alıyorum hayvansal 110 protein birazda bitkisel geliyor işte. 140 proteinin altına düşmüyorum. Aylık 500 gramdan fazla kas gelmiyor zaten 200 gram suyuda kaslardan saysak 300 gram mecbur yağlancaz ayda 1 kg aldığımı varsayarsak.

5 ay sonra 2 kg kas kazansam acayip değişim olur zaten.

Vefore after resmi var mı sizin ?

• Yok öyle bir fotoğraf çektirmedim:) Görünüşümde pek fark yok, göğüslerimle bacaklarım şişti onu söyleyebilirim.

• Yazın bulka girilmez kardeşim

0|0
    0|0
    • Yiyemiyorsan , kilo alma problemi yaşıyorsan , tatilde yağsız olmak istiyorsan girilmez. Ezbere spor yapıyorsunuz :) dezavantajları kışa göre vardır ama girilmez pek doğru değil.

Yükleniyor...