E-bilet olayının gelmesini destekliyor musunuz?

e-bilet olayı bence çok saçma sizin düşüncelerinizide almak isterim

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ömür boyu olsa hadi eyvallah alırız 1 kereye mahsus. Lakin her yıl için ayrı e-bilet nedir la ? Ben öğrenci halimle maç parasını zor denkleştiriyorum bir de 40 lira e-bilete mi vereyim ? Bir de Türkiye genelinde 15-20 şubesi olan bir banka'nın yükleme yapması da ayrı bir komedi.Mesela ben denizlide yaşıyorum ama denizlide "Aktif bank" yok. Denizli sporun maçına gidebilmek için önce internetten sipariş verip izmirden kartı getirttirmem lazım.Sonra da maçtan önce izmire gidip yükleme yapmam lazım her maç için.He oldu gözüm.Direk "Sen gelme ulan maça falan" deselerdi daha iyiydi.

0|1
    0|0
    • hiç bir maçta başka bir şahıs tarafından yaralandınmı o şahıs hakkınd aşikayet etmek istedğinde o şahsın hiç bir kayıt kuyut olmadgı sana söylndğinde nasıl olur burası dağ başımı dedğin oldumu bu sistem neden niçin istenir sorguladınızmı.neden insanlar uşağa binmeden önce çok sıkı guvenlikten gecerken isyan etmezler ? o ucak düşerse içinde olacağınız içinmi. bunları sorgularmısınız.

• Düm düz kafayla yorum yapmışsın arkadaş.

1-Beşiktaş-kasımpaşa maçında sahaya girip fernandes'e tekme atan eleman tespit edildi de ne oldu ? Ertesi gün akşamında spor programlarında konuşma yapıyordu.Hani ceza ?

2-Beşiktaş-Galatasaray maçında sahaya giren"1453 kartalları" adlı grup bu olayı haftalar öncesinden planlamıştı.Bunu da tüm facebook sayfalarında yazmışlardı.Girenlerin neredeyse %60-70 i belliydi.Hani ceza ?

3-Fb-Ts maçında sahaya girenler de belliydi.Hani ceza ?

• Yani senin anlayacağın sorun kimlik tespiti falan değil.Dediğin gibi burası dağ başı değil her yer kamera dolu.Saldırganın kimliği her türlü tespit ediliyor lakin ceza yok.Hı illa bir sistem gelecekse ceza konusunda gelmeli.Bu tespit olayı tamamen senin gibileri kandırmak için. e-biletin tek güzel yanı var karaborsayı bitiriyor ama tırnakta ki yarayı iyileştirmek için kolu keserek bitiriyor. Tirilingg ? Düştü mü jeton ? Anladın mı ?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 11

• Uygulama iyi olabilir ama başlama tarihi ve her sene yenilenecek olması çok saçma

0|1
    0|0
  • Bence e-bilet gelmis gecmis en guzel en kapsamlı ve en guvenilir uygulama amma ve Lâkin bunun ülkemizde uygulanmaya çalısılması çok saçma. . :D

0|1
    0|0
  • Konu hakkında pek bir bilgim yok ama mantıklı geliyor pek maça giden biri değilim futbol ile pek aram yoktur dezavantajları neler ?

0|1
    0|0
    • maçlara girerken e-bilet kontrolü yoğun bir kargaşa çıkarabilir

• Sadece buysa pek sorun teşkil ediceğini düşünmüyorum ne bu millet ota boka cellalenip birşeyleri yıkmaya çalışıyorlar anlamış değilim

• hiç bir maçta başka bir şahıs tarafından yaralandınmı o şahıs hakkınd aşikayet etmek istedğinde o şahsın hiç bir kayıt kuyut olmadgı sana söylndğinde nasıl olur burası dağ başımı dedğin oldumu bu sistem neden niçin istenir sorguladınızmı.neden insanlar uşağa binmeden önce çok sıkı guvenlikten gecerken isyan etmezler ? o ucak düşerse içinde olacağınız içinmi. bunları sorgularmısınız.

0|1
    0|0

• desteklemiyorum saçma,

0|1
    0|0
  • Daha İstanbul karta geçemedik basmalı akbil kullanıyoz e bilet diyosun yakışıklı

0|1
    0|0
  • maclara gitmiyorum desteklemıyorumdaa

1|1
    0|0
  • PTT 1.liginde 1 kişi 500 tane bilet alabiliyordu. Ben gündüz 10'da açılacak gişeye gece 2'de beklemek zorunda değilim. Sırf karaborsacı gelip 500 tane bilet alacak diye. O yüzden E-bilet'e inadıma Evet!

0|1
    0|0
  • desteklemiyorum

0|1
    0|0
  • Destekliyorum evet.

0|1
    0|0
    • E bilet dediğiniz eğer passollig kartıysa destekliyorum çünkü eskisi gibi stadda insanlar birşey fırlatınca kimlikleri belli olucak.

• e-bilet dediğin passolig sanırım, dezavantajı nadiren maça girecek kişilerin de kart parası ödeyecek olmaları.

avantajları; 1 kartla 1 kişi giriş yapabilir, demir para sokulamaz, "başkan bana 500 bilet" devri sona erer, kapıdan girenin gbtsi görünür ki ceza vs gibi durumları varsa içeri alınmaz, g*t korkusuna millet daha efendi olur aileler daha çok ilgi gösterir maçlara bu sayede, küfür etmek sahaya bişe atmak bir zaman içinde tarihe de karışabilir ama bunun için önlemlerin sert olması gerek, herkes kendi koltuğuna oturmak zorunda zira stadlara yüz tanıma sistemi vs ekleniyor farklı yerde olanlar yerlerine geçiriliyor.

bunların yanında abim stad görevlisi onun anlattığı pet şişe kutu kola madeni para çakmak vs. gibi herhangi bir cisim içeri sokulamicak, içeride yine alışverişler passolig kartından yapılacak, su mu aldın hop bardağa dökülecek kola da aynı şekilde ayran da, herhangi bir suçtan cezan var içeri girerken hemen yakalanacaksın asker kaçakları da buna dahil. ayrıca maç günleri ulaşım içinde kullanabileceksin otobüsler için dilersen kredi kartı özelliği ekletip kredi kartı yerine de kullanabileceksin. daha biçok şey var da aklıma gelmiyor şimdi

0|1
    0|0
Yükleniyor...