Bir insanın irade seviyesini nasıl anlarsınız?

insanın iradesini ölçerken neye bakarsınız _?

size göre irade kavramı nasıldır_?

iradelimisiniz_?

Güncellemeler:
iradene hakim vicdanına esir ol! fawkes arkadaşımıza + ları bekliyoruz

0|0
45

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanın yapması gereken şeye kendisinin doğru karar verebilme gücüdür irade. Başka bir ifade ile ise, ki bu benim favorimdir, irade cazip gelen yerine doğru olanı yapabilme gücüdür. Belli bir yaşa gelmiş insan zaten üç aşağı beş yukarı yanlışı ve doğruyu ayırt edebilir. Bu yetkinliğe sahip insan bir şeyi yanlış ya da zararlı olduğunu bile bile yapıyorsa burada irade noksanlığında söz edebiliriz ki buna en bariz örnek sigara örneğidir. Eğer kişi ona ne kadar cazip gelirse gelsin yanlış olduğunu bildiği bir şeyi yapmıyorsa bu da o kişini iradesinin kuvvetli olduğuna işaret eder. Örneğin diyet yapan bir kadının çikolata yememesi. :)) İnsanlarda en çok tartışama konusu ise özgür iradedir. Özgür irade de insanın kendine sahip olabilmesi ve kendi değer yargılarına göre doğru olanı yapabilmesidir. Burada en önemli nokta alınacak kararlardır ve bu sadece bir kişiyi ilgilendiriyorsa tamamen özgür irade kullanılır. Zaten başkasından alınan akıllara dayanılarak bir karar alınıyorsa orada özgür iradediye bir şey de söz konusu olamaz. İradesi özgüe olan insan. Bedenizim bahçe ise irade onun bahçevanıdır. Ne demişler: İradene hakim, vicdanına esir.ol. :))

2|0
    2|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 4

• kişiden kişiye değişir iradeyi kullanmak mantık işidir mantığını ne kadar iyi kullanabilirsen iradeni de o kadar iyi üst seviye de tutabilirsin.

1|0
    1|0
  • Değişiyor. Yemeğe karşı iradesizim lakin sigarayı bıraktım 1 ay olucak. Pek sıkıntı çekmiyorum.

Başkasının iradesine gelince : yapma dediğimi yapmamakta iradeli değilse tekmeyi basarım.

1|0
    1|0
  • karşısında kinin gözlerine baktığında içinde ki şelaleri akmasını ona belli etmiyorsa ... iradelidir derim

1|0
    1|0
  • çok iradeli olduğum söylenemez,öyle olsaydım sigara ve alkolü bırakır,bir vefasızın arkasından kısa bir sürede olsa gitmezdim...

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...