Neden Türk erkekleri şiddete eğilimli?

nedir bu sınır nedir bu öfke ?

adam arabaya çarpar hop levyeyi alırsınız ellinize , biri yan gözle baktı diye kavga çıkartırsınız, konsu gürültü yaptı diye kamsu kapısını yumruklarsınız, bayan dediğinizi yapmadı diye döversiniz !

ne ayaksınız siz be delımısınız :)

( bütün erkekler için yazmadım ama aranızda böyle olanlar var ! )

0|0
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• Şiddet iyiliği önlemek ve zarar vermekten öte insan haklarını, temel özgürlüklerini ihlal etmesinin yanı sıra, insan sağlığını olumsuz etkileyerek toplumların sağlık sistemleri üzerine extra bir yük getirir. Toplumları incelediğimizde tarih boyunca şiddetle en çok karşılaşan ve mağruz kalanların kadınlar olduklarını görmekteyiz. Bu şiddetin ilk görüldüğü yer olarak kadının üyesi olduğu aile kurumu karşımıza çıkmaktadır. Kadınlar cinsiyetin belirlendiği andan itibaren erkek egemen toplum yasaların geçerli olduğu bir dünyada, erkeklerin dayattıkları cinsiyetçi bir düzen içinde özel yaşamlarında ya da kamusal alanda çeşitli şiddet olayları ile karşılaşmaktadır. Tarih boyunca kadına şiddet uygulama erkek otoritesinin dışa vurumunun yasal yollarından biri olarak görülmekte ve bu nedenledir ki yazılı ve yazısız toplumsal kurallarla kadına yönelik şiddet hoş görülmekte, hatta desteklenmektedir. Erkeğe güçlü ve yönetici imajı çizilirken, kadın baskı altında tutulur ve kadın çevresindeki olumsuz giden her şeyden kendini sorumlu tutmaya başlar. Böylece kendi içinde huzuru ve uyumu yakalayamaz, hedefleri ve kendince önemliler için savaşacak gücü kendinde bulamaz ve her şeye evet der. Kadının çaresiz tavrı erkeğin şiddet uygulamasına katkıda bulunur. Buna tanık olan ailenin diğer küçük üyeleri ilk önce inanmama ve inkar, ardından kayıp ve kaygı yaşayarak ebeveynlerin davranışlarını model olarak alırlar ve bu kuşaklar arasında aktarılır. Ve ilerde şiddet uygulayan veya uygulanan bireyler olmak için risk oluştururlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• aynen türkiyedeki erkekler diğer avrupa erkeklerine göre çok kaba ve barbar. oysa biz müslümanız daha ince ruhlu ve kibar olmalıyız. bunun nedenleri şöyle 1- dinsizliği okumadan cübbelilerden öğrenmek 2-dinsizliği moda yapmak dindar olmayı modern sanmak 3-dünyanın amacını unutup hırsla dünyaya bağlanmak 4- uzlaşı kültürü olmaması 5-şeytanın müslümanların üzerindeki etkisi

1|0
    0|0
  • Bize çikolata vermediler, bize de verselerdi, hepimiz biscolata erkeğiydik miki mouse...

Ama sorun değil yani, bi Türk erkekleri şiddete eğilimli, canınız sıkılınca yapıştırın etiketi, problem değil? neden tüm erkekler salak diye de sorabilirsin.

0|0
    0|0
  • bayan dövme konusunda bişey diyemicem çünkü kendi adıma konuşuyorum benim yapacağım bişey değil. o sinir stres falan herkeste vardır bizim milletin erkeklerinde maximum düzeydedir iyikide öyledir bugün bir adamın kız kardeşine askıntı olursan kavga sebebidir örneğin tatile gittiğimde yan masadaki rus kadına bira götürdüm içelim diye kocası da geldi benle bardak tokuştu bu kadar gevşek olunamaz işte osmanlı torunu olmanın farkı belkide ! eğer bir rus karıma içki getirseydi o bardağı doldurduğu şişeyle adamı bütünleştirirdim ...

0|0
    0|0
  • :) dengesizler ailelerden aldıkları birikimleri eşlerinden sevgililerinden çıkarıyorlar kısacası bu.

1|0
    0|0
  • "Asi"ler ve maviyi sevmiyorlar, mavide huzur bulmuyorlar. Güç gösterişinin antik kalıntıları. Psikolojik manyaklık geninin hayat bulması. Levyeye ne gerek var, umursamamak en güzel savaş biçimi benim için.

0|0
    0|0
  • Sabır taşmayana kadar kavga etmem. Kadınlara da el kalkmaz kaldıranı da sevmem.Haddini aşmışsa psikolojik incitirim.

0|0
    0|0
  • Bu dediklerin doğru ama türk kızıda aynı bokun laciverti :-/

Dipnot: Türk insanının alayından nefret ediyorum çünkü bütün insanların kafası pisliğe çalışıyor :-/

''Bir türk öldüren vicdan azabı çekmesin'' Martin Luther

0|0
    0|0
  • Biz selçuklu-osmanlı kanından gelen yüce Türk erkekleriyiz. Vatan-kadın-gurur bizim için önemlidir. Herzaman her Türkün kanında delilik akar biri bu kanı kabartırsa o dediklerinden olur işte asi ve mavi :)

0|0
    0|0
    • birak birak sizdeki kanda digerlerindeki salgam suyumu ? :)

• siddetin kaynagi osmanlimi yani ?

• :) hayır tabiki ya ... Genel olarak atalarımızdan gelen bi erkeklik içgüdüsü kimseye boyun eğmeme durumu mesela. Kadına şiddet insan olmayan varlıkların yaptığı bişey bunu dikkate almıyorum hiç. Ama genel olarak genetik yapımızdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. ''Erkeğin lan biz'' :)))

• ''İlkellik bazen iyidir..''

Not: Bagajımda levyem var..

1|0
    0|0
  • Erkek olarak Türkiye'de yaşamak insanı agresif yapıyor.

0|0
    0|0
  • Türk kadını aşırı dırdıra düşkün olduğu için o ağzı toplamaya çalışıo erkekler sağlı sollu siz onu dayak olarak isimlendiriyosunuz sonra aiışıo adam nerde görse bi sorun ohhh hadi kavga war stres sinir hiçbişey kalmıo =D

0|0
    0|0
    • öylemi barbar seni :p

• yok bee şaka benden güçsüz ve savunmasız birine vurmak bana bişe kazandırmaz.. erkek dahi olsa vurmam yani :)

• bu yaşa geldim bir kadına attığım tek tokat 14 yıl önceydi aklıma geldiğinde hala rahatsız olurum,hakettiğini bilsem de...şiddete eğimli falan değiliz,yani hepimiz değiliz...

0|0
    0|0
  • Bayanlara asla el kaldırmam ama erkek ler için duruma göre degişebilir :)

1|0
    0|1
  • Acaba "Meyve veren ağacı taşlarlar" sözünü çok yanlış anlamış olabilirler mi?

0|0
    0|0
  • sinir olduğunu söyleyen insanlar bile var açıkca bir de "sana sinir oluyorum! "derler

0|0
    0|0
    • sadece sözde kalir siddet uygulamazlar !

• söz sanki sinirli olunca ağızdan çıkmıyor mu hep erkeklere atıyorsunuz bazı şeyleri siz meleksiniz demi?

• vallahi canim benim keske erkeklerinkide sözde kalsada fiziksel siddete maruz kalmasak ;)

• çok mülayim bir türk erkeğiyim ben

0|0
    0|0
  • "konsu" mu "kamsu" mu onu bi' netleyelim önce.

0|0
    0|0
  • erkeklerin doğal hali budur yapıcak bişey yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Genel olarak erkeklerin doğasında şiddet eğilimi ve kabalık var. Tabi bu Türkiye gibi ataerkil toplumlarda daha fazla olabiliyor özellikle kadına şiddet konusunda kınıyorum hepsini.

1|0
    0|0
  • Şiddet sadece erkeğe mahsus birşey değil karısından şiddet gören erkeklerde var yok değil.Şiddetin her türlüsü kötü hakarette bir şiddettir.İllede dövmekle şiddet olmuyo.Hepimizin zaman zaman sinirden deliye döndüğümüz anlar olmuyormu?Kadın erkek fark etmiyor.Yani kısacası kadınlarda şiddete eğilimli.

0|1
    0|0
  • kaba olmayı erkeklik ispatı sanıyorlar...kompleks bence.

1|0
    0|0
  • Anne, babalar ve toplumun yanlış yetiştirmesi yüzünden. Hasta ruhlu, saldırgan, tecavüzcü, katil erkeklerle dolu türk toplumu. her geçen gün artıyor bu haberler. Hükümetin de en sert cezaları vermesi lazım ki bu vahşiler kadınlara eziyet etmeye korksunlar.

Önce toplum ve aile erkek evlatlarına insan olmayı öğretmeli.

0|0
    0|0
  • Bazılarının hamurunda ayılık var

0|0
    0|0
  • Babadan öyle gördükleri için.

0|0
    0|0
Yükleniyor...