Evrim bilimini reddedenlerin neden reddettiğini çok merak etmişimdir...

bilimi red eden insanlar neden red eder inanamıyorum?

bence bunun asıl sebebi önyargı ve yanlış bilgi..

1)evrim abiyogenez teorisiyle karıştırılır, abiyogenez teorisi canlıların nasıl oluştuğuyla alakalı bir sorudur.

şöyleki canlıların nasıl oluştuğu sorusunun muhattabı evrim bilimi değildir. evrim var olan canlıların zamanla nasıl değiştiğini inceleyen bilimdir.

2)evrimin insanların atası maymun olduğunu iddia ettiğini sanan arkadaşlar var. oysaki evrim bu günkü modern canlıların atası olan canlıların bir zamanlar aynı olduğunu söyler. ki bu konuda ara formlar bulundu ve ispatlandı.

3)evrim bilimi inandığınız tanrıyı red ediyor zannediyorsunuz?

oysaki evrim bilimi proteinlerden oluşan canlı öncesi varlığın nasıl başkalaşarak değişerek bu günlere geldiğini inceliyor. yani bir dinci olarak sizler o proteinden oluşan canlı öncesi varlığı tanrınızın yarattığına inanırsınız. bizlerse hala bilimin sırlarında ararız o sebebi.

yani tanrınızın yaratma işini basit algılamayın. canlılar dünyadan meydana geldiyse sonuçta o dünyayı yaratan tanrınız ve dolaylı yönden yine tanrınız yaratmış oluyor.

tüm bu gerçekliklere rağmen neden red edersiniz? neden bu gerçekliğe gözlerinizi kapatırsınız anlayamam?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• evrim teorisinin kapitalizmin değirmenine su taşıdığını düşünüyo lewis mumford.ya yaratılışçılık ya evrim diye bişey yok.yaratılışa da aykırı değil evrim zaten söylemişsin.

0|1
    0|0
    • lenin di yanlış hatırlamıyorsam, bu insanlar evrimi metafiziksel bir şey olarak görüyordu. bu tamamiyle yanlış birşey evrim paşalar gibi kanıtlarıyla kendini bilime ispatlamış bir bilimdir.

ki bu insanlar amaçlarına ulaşmışlardır. günümüzde dikkat et evrim dine karşı bir düşünceymiş gibi algılanır. oysaki yanlış o bir bilimdir.

• olurmu öyle şey :D bilim ya, c14 metodu ile fosilin yaşı bulunuyor.

sahte deyip çıkmakla olmaz. bilim nettir, kesindir.

o dediğin IQ seviyesi düşük dindarların bu bilimi red etmek için başvurduğu aşırı ucuz bir yoldur.

sahte bunlar yaaa deyip çıkmak.

bilimde kimse kafasına göre iş yapmaz merak etme.

• tamam o zaman.

Kızlar Ne Diyor 1

• bizde zaten kabul edenlerin neden kabul ettiğine bir türlü inanamıyoruz =)

0|0
    0|0
    • kabul etmenin tek sebebi var bilimsel olarak doğru gerçekliktir.

mesela yer çekimi ispatlanmış birşey herkez onun varlığını kabüllenir.

gözlemci bir insan gerçekleri göz ardı edemez de o yüzden kabul eder gerçekleri..

:)

• peki o zaman evrim ispatlanmış bişi değil :) herşeyin en başında nasıl oluştuğunu bana açıklayabilir misin bi zahmet :D

Erkekler Ne Diyor 5

• Neden inanmıyayım allahu telanın insandan maymuna domuza çevirdiği çoktur.“(Ey Yahudiler!)İçinizden cumartesi günü azgınlık edenleri elbette biliyorsunuz.Onlara:’Aşağılık birer maymun olunuz!’ dedik.Bunu,çağdaşlarına ve sonradan geleceklere bir ceza örneği ve Allah’a karşı gelmekten sakınanlara ders olsun diye yaptık.”(Bakara Suresi,65-66.ayetler)

Ama maymundan insana dönen var diyorsanız inanmam.Allahın insanı ne kadar özenli yarattığını nasıl yarattığı defalarca kuran da yazar.İnsanı en mükemmel şekilde yarattım diyor.Evrim bu manada gelişmek demektir mükemmel sıfatta yaratılan birşeyin evrimleşmesi mantığa aykırı

0|2
    0|2
    • hahahah :D insan mükemmel mi ? insan vücudu okadar aciz ki, ufacık bir bakteri bile (aşı olmadığını var say) insanın ölümüne sebep oluyor. yada AIDS insanı savunmasız bırakıyor. bu mu mükemmel?

doğada hiçbirşey mükemmel değildir! hep mükemmele doğru yönelme vardır.

ikincisi kuranda çevrilme konusunda bana ispat göster inanayım ? ben sana jeoloji diyorum, biyoloji diyorum, mikrobiyoloji, genetik vs vs. bunlar ispat işte.

• Google dan evrim yaz papağan gibi aynı şeyleri tekrarla.:D:DÇok bilmiş ölünce görürsün öteki tarafı.

• peki öyle olsun ben bilgisizim. beni köşeye sıkıştırdım :) ne yapıcam ben şimdi :/

ayrıca öteki taraf diye birşey yok :) ispatla bana ?

gerçeklik payı %0 :)

• Abiyogenez ve biyoloji bu konuda birbirinden ayrılamaz durumdadır. Birbirlerinin açıklamalarına bağlıdırlar. Abiyogenezde söylenecek sözler evrim hipotezinin olmasının ne kadar mümkün olduğuna ışık tutar. Big Bang Teorisi'nin ve termodinamik kanunlarının söyledikleri evrim hipotezinin imkansız olduğunu açıklar. Evrim hipotezine inanan bilim insanları kainatın ve canlılığın nasıl var olduğu hakkında da söz söylerler. Mesela bazıları yaşamı uzaylıların getirdiğini söylüyor. Canlı hayatının nasıl başladığıyla evrimcilerin ilgili olmaması mümkün değil.

İkinci şıkta söylediğiniz şeyler abiyogenezle ilgili değil midir?

Evrim bir bilim değildir, hipotezdir. Biyoloji bir bilimdir. Evrim hipotezi ise bu alanda ortaya atılmış bir görüştür.

Canlı öncesi varlıktan proteinlerin oluşması imkansızdır. Miller deneyi de bu konuda ışık tutar. Miller atmosfer ortamını doğru bir şekilde oluşturmadığını itiraf etmiştir. Elde ettiği parçaları da hemen izole etmek zorunda kalmıştır. Oysa bu ilkel dünya atmosferinde mümkün değildi ve yakıcı elementler atmosferde mevcuttu. Dolayısıyla kendi kendine proteinlerin oluştuğunu (olmaz ya) kabul edelim; bu proteinlerin çiftlerini bulması ve yok olmaması problemi işi tamamen değiştirir. İstediğiniz kadar protein üretin, o proteinler dünya atmosferinde zarar görmek ve yok olmak zorundadır.

Tanrı'nın yaratma işi basit değildir; fakat evrimci biyologlar canlılığı hala basit olarak algılıyorlar. Canlılar evrimleşmeleri mümkün olamayacak kadar karmaşık yapıdadırlar. Tanrı canlı ve cansız tüm sistemleri oldukça hassas ve karmaşık biçimde yaratmıştır. Big Bang'i biraz incelemenizi tavsiye ederim.

Kambriyen dönemi patlaması da Tanrı'nın canlıları evrimle değil orijinal halleriyle yarattığını gözümüze sokarcasına gösterir.

Günümüzde 300 milyondan fazla fosil vardır ve hiçbiri evrimi kanıtlayamamakla beraber hepsi Tanrı'nın orijinal yaratmasını gösterir niteliktedir.

Fosillerden evrim için umulan bulunamadığından yapılan sahtekarlıklar da evrimin ayakta tutulmaya çalışılan bir yalan olduğunu gösterir.

Piltdown sahtekarlığını sağır sultan duydu.

Nebraska sahtekarlığı...

Haeckel'in yanlış çizimleri...

Denizden karaya çıkan canlı olarak gösterilen Coelacanth isimli balığın denizin dibinde yaşadığı ve soyunun tükenmediği görülünce yine bir evrim sahtekarlığı yapıldığı ortaya çıktı.

Dino kuş dedikleri arkopterix fosilinin tüm özellikleriyle kuş olduğu kanıtlandı ve yine evrimciler için hüsran.

Evrimin bilim dışı olduğunu ne zaman kabul edeceksiniz sayın site üyesi arkadaş?..

1|0
    0|0
  • arkadaşım bence evrim teorisi hakkında fazla bilgin yok.iyi araştır.bilimın ne olduğunu,evrimin ne olduğunu öğren öyle gel.ayrıca bilim dalıda değildir.adı üstünde bi teoridir.ayrıca kanıtlanmış olsa teori olmaz.kanıtladığını iddia eden çok ,ama dünyaca kabul edilen bi şey yok.sen nerden çıkarıyosun kendi kafana kanıtlandı diye.

0|1
    1|0
    • evrimi bilimi diyorum çünkü diğer bilimlerce desteklenen bir şey. yanlız bu bilim dalıdır. bu konuda ciddi araştırmalar vardır. yani senin benim ya da başka birsinin yok demesiyle olmaz bu yeğen. bilimin gerçekliği karşısında kimse ayakta duramaz.yanılırsın ve üzülürsün sonra. kendi kafama göre çıkarmıyorum kardeşim, ben türkiyenin biyoloji müfredatını bilmiyorum. o yüzden sizle çakışıyoruz.

• kanıtlandı, bilimsel makaleler okumanı, olaya objektif bakmanı öneriyorum:)

doğrudur sen haklısın ben bilimi bilmiyorum,oldumu egon tatmin oldumu

sen burada ne yazarsan yaz, bu kanıtlandı, senin bunu yok sayman birçok bilimide red etmen anlamına gelir. öte yandan hiçbirşey değişmez. bir kişi daha bu konuda cahil kalır o kadar

konuyu polemiğe taşıma evrime neden inanmadığını merak etmiştim sadece.

burada gayet egosu yüksek konuşmanı istememiştim

kib başka soruya

• Evrim Gerçeği - Richard Dawkins bu sempozyumu izlemeni tavsiye ediyorum.

evrimsempozyumu.org/node/102

• biz evrime değil darwinizme karşıyız

0|0
    0|0
    • darwin bir bilim adamı olarak bilime katkıda bulundu.

insanlar alıp bunu fikirselleştirdi. burada darwinin suçu yok değil mi ? o sadece bilime katkıda bulundu

insanlara böyle bir fikir geliştirsin diyemi merak etti canlıların değişimini ?

ben senin yerinde olsam doğruyu terk etmezdim ve bu yanlış anlaşılmayı elimden geldiğince insanları aydıntarak doğruya ulaşmasını sağlardım..

• pardon gözden kaçırmışım, yok katkıda bulundu bilime ama senin dediğin şekilde değil.

• Bazı şeylere önayak oldu yanlış yada değil kendi fikirlerini savundu takdire şayan ama dünya üzerindeki hiçbir canlının yaradılışı sorgulamaya ne aklı yeter nede gücü.. İnsanın kör olması gerek sana milyonlarca örnek vermeme gerek yok sanırım benden iyi bildiğin kesindir, ki maneviyatınada saygı gösteriyorum

• bir protein oluşması için başka bir proteine ihtiyaç vardır. fosiller en büyük kanıttır ara geçiş bir tek fosil yoktur. şimdiki canlı nasılsa 350 milyon yıl önceki fosil de ki canlı da aynıdır. kusursuz bir tasarım vardır. her yerde çarpık çurpuk canlılar olması gerekirken her şey tanımlı, orantılı, planlı, tasarım ve düzenlidir

0|1
    1|0
    • arkadaşım sizlere hiçmi biyoloji göstermediler ya ? lütfen gerçekleri görelim. proteinler aminoasitlerden oluşur. ve aminoasitlerde, amino grubu (NH2) ile bir karboksil grubu (COOH) taşıyan bileşiklerdir. fosiller bulundu kardeşim jeoloji bilimi ile, c14 ile yaşları hesaplandı, genetik ile dna yapısı incelendi.

tr.wikipedia.org/wiki/Evrim

vidivodo.com/video/evrim-ara-gecis-formlari/239216

seni bu dökümanlarla başbaşa bırakıyorum :)

• kendi bildiğim değil ya bilim söylüyor bunu :S

ama evrimin ne olduğunu bilmeyenler var. evrim ne diyorda biz buna karşıyız diye bilmiyorsunuz.

beyin şartlanmış, vrim kelimesini duyunca, hayır red ediyorum diye kaset gibi tekrarlıyorsunuz.

red edenler neden red ediyor merak ettim dedim. yani neye karşı olduğunu bilen birisi olsa tamam.

ama burdakilerin evrim sözüne alerjisi var sanırım. onu duymak yetiyor.

• Evrim Gerçeği - Richard Dawkins bu sempozyumu izlemeni tavsiye ediyorum.

evrimsempozyumu.org/node/102

Yükleniyor...