Yuzmenin puf noktasi nedir ??

En kisa yoldan nasil ogrenirim yuzmeyi ? Oyle yuzme sekillerini nasil yaparim ?

0|0
4|14

En İyi Kız Görüşü

• Yuzme kursuna gitmeden ya da ozel ders almadan stilli ( yuzme sekli darken bunu kastettin sanirim kurbaga kelebek sirt serbest denir onlara) yuzmeyi ogrenmen mumkun degil.

Ayrica yasin d 30-35 gosteriyor oyle pat diye oyle havali seyler yapmayi bekleme onlari yuzebilmen icin kardiyonun cok iyi olmasi lazim. Sadece yuzmeyeceksin, kosacaksin esneme hareketi yapacaksin yedigin icitigine dikkat edeceksin.

Ha yok bana stil lazim degil diyorsan sadece su ustune durayim ya da yuzerken havali olayim yuzucu gibi diyorsan . Kafani suya batir vucudun ciksin.

Kulac atarken : vucudunu ikiye ayiran bir cizgi var gibi dusun kulac atarken o hayali cizgiye uzan ordan asagi cek belinden suyu it.

eger suyun icinde nefes veremiyorsan uc kulacta bir nefes al ver.

bacaklarini kirmadn vur ayak parmaklarin bitisik olsun parmak uclarinla vur suya.

suda kayman seni profesyonel gosterir yoksa cat cat su cikarman degil.

Asagidakilerin dedigi gibi sakin kendini suya birakma mazallah bogulursun ya da sudan korkarsin. diyelim ki suda gomuldun sakin nefesini tutma cigerin patlar olursun iki uc dakka icinde olursun,

su yutarsan 30-40 dakilaya kadar kurtarilmam mumkun

Not oramdan buramdan atmiyorum :) 3 yil yuzme hocaligi yaptim lisansli yuzucuydum ortaokul lisede. ve nefes tutarak bogulan birie sahit oldum denizden cikardik babamla ama nefesini tutmus vefta olmustu.

1|0
    0|0
    • Heee

• olmaz mı olur tabii ki. nasıl yazmam ayıp anlamadım? alt tarafı verdiğim cevabı vermişim :) o da onu istemiş ki buradan da ancak verdiğim cevap verilir. keza profosyoneller reklam yapmazlar + sen beşşş satır yazmışsın ya, sana da "Hee" demiş bana da. ahah

• aman bosver Folie, kiskancligindan oyle yazmistir. Ya da bos insan laf olsun die soruyor. Daha yuzmeyi bilmeden Kendi kendine kelebek yuzmeyi ogrenecekmis vay be! :) uzayli ya da kozalak su an zannimca :)

Erkekler Ne Diyor 14

• kesınlıkle sukunetı korumalısınız,panik sıze hata yaptırır,hıc yuzme bılmeyen bırısı panık yapmasa su ustunde rahatlıkla kalabılır,hızlı nefes alısverısınden kacının,size bırsey soyleyeyım boyunuza gelmeyen bır suda ayaklaraınız yere basarak kolunuzla yuzuyor gıbı yapın ben oyle basladım;)kollar ısı kapınca bırden ayaklar kesılıverecek bır noktadan sonra..

ancak denız sakaya gelmez,profesyonel yuzucu dahı olsanız tek basınıza yuzmeyın derınde,herhangı bır sıkıntı oldugundada sızı kurtarmaya gelen adama bırakın kendınızı ona sarılmak sızı kurtarmaz..herseyın bası sakin kalabilmek

1|0
    0|0
  • ciğerlerde hava tuttuğun sürece batmazsın kendini ileriye atıp kulaç attınmı olay tamam nefesini kontrol ettiğin sürece sorun yok yani

1|0
    0|0
  • Denize git hafif hafif kendini alıştır. Havuzda olabilir ya da hangi su birikintisi görürse orası diyelim :) Suya atlama şeklide olur aslında. Öne doğru kendini at suda yüz üstü durmaya çalış. Artık öyle durduktan sonra geriye kalan el ve ayak hareketleridir. Önemli olan orda durmak.

1|0
    0|0
  • at kendini

1|0
    0|0
  • derin nefes almalısın...

kendini suyun içine bırak...

burnundan nefes almaya başla...

gemi misali suyun üstünde kalırsın...

1|0
    0|0
    • Suyun icindemi nefes alcam :D

• akljdkdg evet iyi olmuş bu:))))

• minnak bişey oldu:))

• iyi bilen birisinden eğitim almalısın. en çok 1 hafta sürer öğrenmen. kollarını iyi kullanmak ve gerektiği yerde nefes almalısın

1|0
    0|0
  • link akjsdhsah

1|0
    0|0
  • Bi deniz gözlüğü alıp havuza git. Havuzun kenarından tutup ayaklarını çırp yüzeyde kal. Nefesini tutup ellerini bırak , ayaklarını hep çırp ama. Suyun yüzeyinde nasıl durulduğunu göreceksin. Sonra kendin öğreneceksin kolunu atıp falan :)

1|0
    0|0
  • yuzebılmek :)

1|0
    0|0
  • çırpına çırpına öğrenirsin :)

1|0
    0|0
  • al ördekli simit at kendini denize

1|0
    0|0
  • İlk başta sırt üstü su yüzeyinde hareketsiz durarak kalmayı sağla. Gerisi geliyor zaten.

1|0
    0|0
  • Cok yüzerek olur anca

1|0
    0|0
  • nefes alıs verisini iyi kontrol etmek gerisi gelir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• suyu çekip ilerleyeceksin. en püf bu

2|1
    0|0
    • Nasil kelebekler falan yapcm ?

• kelebek filan cok iddiali olmuyor mu ya? bence boyle yazman bile ayip o kelebegi yuzebilmek icin kac ay calisiliyor haberin yok sanirim kaldi ki butun lisanslilar da yuzemez onu.

• yok cicim ben cevabi sana yazmadim ki sorana yazdim. Profesyoneller reklam yapmaz mi? yaparlar tabiki nasil sponsor bulup musteri bulup para kazaniyorlar saniyorsun. Ha bana diyorsan benim nerdeyse 10 yil oldu bu isleri birakali avukatim ben canim buna da reklam diceksen diyebilirsin reklam sorun diil benim icin ;)

• bilen varsa bana da söylesin :)

1|0
    0|0
  • Öncelikle kolay panik olmaman senin daha kolay yüzmeni sağlar emin ol etkiler

Nefes kontrolünü yapabilmelisin

Tekniğini bilsen dicem serbest stilin suyu çekerek gitmen lazım

şöyle çalış diyim sana ilk önce 6 ayak çırp sonra nefes ver 6 çırp nefes ver daha kolay öğrenirsin daha sonra yavaş yavaş kulaç almayı öğrenmelisin.. Kulaç atmanın tekniğini öğrenmek için bir kaç video var izle fakat onları denemeyi unutma :)))

1|0
    0|0
Yükleniyor...