Spor ile ilgili öğrenmek istediklerim var...

Hangi bölgeleri ne zaman çalıştırmak lazım yoksa hepsi aynı gün mü?Ağırlıkla veya aletle yapmanın ne gibi farkları var?Hangi sırada yapılmalı 2 3 ay yapan biri neye daha çok ağırlık vermeli?Ne tür program uygulamalı?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• 1 gün arayla 2 bölge kas grubu çalıştıracaksın.Ağırlıkla veya aletle bir farkı yok 2 sindede ağırlık kullanıyosun aletlerde de farkı yok sayılır.2-3 ay yapan biri idmanını biraz daha yoğunlaştıra bilir.Atıyorum göğüs yaparken 3 hareket yapıyosa 4-5 harekete çıkartır farklı.Sen kız olarak ne tür bir fizik istiyosun ki böyle şeyler soruyosun ?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Hepsı aynı gun deıl meselw pazertesı gogus kol calısıosan salı gunu sırt ve arka kol carsambada omuz ve bacak sonra persembe yıne bastan baslar

1|0
    0|0
  • Merhaba

Ağırlık antrenmanı yapılan kaslarda tam olarak dinleme/tamir olma süresi, antrenmanın yoğunluğuna göre büyük kaslarda 2-3 günü, küçük kaslarda ise 1-2 günü bulabilir.

Alet ve serbest ağırlık ile çalışmanın farkı ise, serbest ağırlık amacınız ne olursa olsun işin "temelidir" makinalar ise izole egzersiz sınıfına girer ve "tamamlacıyı" ya da "hazırlayıcı" sayılabilirler.

Profesyonel yardım almak isterseniz özelden ya da profilimdeki facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz

SAYGILAR

0|0
    0|0
  • vallaha ben omuz kol 1 gun sırt gogus 1 gun karın bacak 1 gun calısıyorum bence en doğrusuda bu aslında kan bırıkmesı nedenıyle ( yanı haftada 6 gun 1 gun ara 3 gun bitince 1 gun ara gunler değısebiliyo takıp ıcın cetvel olusturmak lazım bazen salona gıdıp unutuyosun o gun ne yapıcagını)

0|0
    0|0
  • hangi bölgeleri ne zaman diye bir şey yok. bölgeleri güne ayrırsın çalışırsın (örn her gün tek bölge çalışabileceğin gibi "prof isen", iki bölgeyi 1 günde de çalışabilirsin o senin kaslarının gücüne ve profesyonellik düzeyine bağlı. makinalar dengeyi kendileri sağladıkları için harekete daha çok odaklanabilirsin ama serbest ağırlıklarda dengeyi sağlamak için normalde çalışmayan küçük kas gruplarınıda çalıştırırsın (ben şahsen serbest ağırlıktan yanayım). 2-3 aydır çalışan biri daha yolun başındadır bir 6 ay geçsin ondan sonra zayıf gördüğü yerleri biraz daha fazla çalıştırır.

0|0
    0|0
  • yardımcı olmak isterim ama burada dangalak çok . istersen ekle beni tek tek üzerine gideriz merak ettiğin sorularn

0|0
    0|0
  • sor bana spor hakkında ne ıstersen canım :)

0|0
    0|0
  • Fazlalık hangi bölgede

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...