Türkiyedeki kadın-erkek eşitsizliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiyedeki kadın-erkek eşitsizliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Kendim birebir bunu yaşamış bir kadın olarak

zihniyetin değişmesi lazım yoksa yasa yla olacak iş değil bu

1|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• Toplumu Müslüman olan bir ülkede bu dogaldir. Kadin esitligini savunmak demek Islama karsi savasi ilan etmek demek.

Bu nedenle muhafazak kisim zaten Feminizkm ve kadin haklarina karsi.

Müslüman erkekler kadinlardan korkar. Müslüman dünyasinin kadin problemi var. Müslüman erkekler kadinlari onlarlan esit veya onlardan üstün olmasindan korkuyorlar.

Cok kompleksli insanlar bu müslümanlar.

1|1
    1|0
  • ne yazık ki kadınlar ezilmeye mahkum. çünkü sorulara cevaplara bakıyorumda erkeklerin dişileri zaten hor görmesi artık alıştığımız bişi. ama bir kadın eğer kenedeni ezici duruma koyabiliyorsa orda iş biter. nerdeyse 10 erkekten 9u kadını alt gören nerdeyse 10 kızdan 7si 8ide erkeği yüce gören kafada. ben bir feminist olarak bu tür kadınları savunuken utanıyorum kendimden bazen

1|0
    0|0
  • yanlış bir cümle kullandın. ülkemizde kadın yok ki. sadece erkek var. eğer kadın olsaydı ülkemizde kadına karşı saygı olurdu. kadın hakları olurdu. ama yok. bu da ülkemizde kadının olmadığını gösteriyor.

0|0
    0|0
  • Erkek adına çok üzüntülü olduğunu ve bir şeylerin yapılması gerektiğini düşünüyorum.

0|0
    1|0
  • eğer istdan izmirden falan bahsedeceksek aksine erkekler mağdur ama diğer tarafta olaylar kadınlar aleyhine çok acımasız ne yazık ki

bunun temel sebebi ise insanların gezip dolaşmaması doğduğu köyden çıkmayan insanın vizyonu o kadar olur

1|1
    0|0
Yükleniyor...