Yaşadığımız zamanın en büyük sorunu ne?

bence insanların her şeyi dalgaya alması en büyük sıkıntılardan. çünkü şu an herkes birinin ya da bir şeyin parodisi olmuş durumda. iletişimle artan etkileşimle artık iyice birbirine yaklaşıp çamura dönen maskelerle yaşıyor herkes. kendimiz olmaktan ölesiye korkar olduk. ayrıca önceden teorik olarak dünyanın çok büyük olduğunu biliyorduk fakat uygulamada gözlemleyemediğimiz için bunu kafamızda tam tasavvur edemiyor bu sebepten gül gibi yaşayıp gidiyorduk. artık internet var. ve maalesef dünyanın çok çok daha büyük ve karmaşık olduğunu, bizim de hiç de öyle özel olmadığımızı bize benzeyen bizim gibi yaşayan insanları gördükçe düşünmeye başladık. her şeyi boşverme ve umutsuzluk.

daha bir dünya şey var da paragraf uzarsa kimse okumaz. vine ların, 59saniye'lik videoların devrinde yaşıyoruz.

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• küresel ısınma iletişim bozuklukları artan internet ve yanlış internet kullanımı eğitimde bozukluklar

0|0
    0|0
    • hay allah razı olsun kimse cevap vermicek sanmıştım. en iyi cevap.

• güzel bu aralar saldım biraz sorun olmazsa bni arkdş olrk ekklesnz

• istek gönderdim. profil resminde mum olan benim:)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• En iyisi bildiğini yapacan.Doğru olduğunu inandığın şeyi.Mesela diyorsun ya dünya bu kadar büyük bir sürü şey filan evet herşey karmakarışık oldu beyninde dimi?

Ben kendime şu soruyu sordum senin gibi düşünürken.Beni kim yarattı?Benim bu dünyadaki görevim ne?Ben kimim?Dedimki bu böyle olmayacak.Şu an bu karmaşıklığın arasında bir karar aldım uygulayacamda.Şimdi öncelikle bizim önderimizi çok iyi tanımam lazım dedim.Şu an elimde bir kitap var.Allahın Elçisi Hz Muhammedin Hayatı..

Evet ilk bunu öğrenmem gerek bir müslüman olarak birde bunun yanında namaza başlıyacağım.Yani sen görevini yap gerisinide düşünme.Onlar seni aldatır emin ol.

0|0
    0|0
    • çok güzel açıklamışsın. zaten inanmadan yaşanmaz ki dünyada.

• Şu inanmadan kelimesi çok boş:)

Şimdi bir insan bişeye inanır ya da inanmaz.Ama her halukarda bişeye inanmış olacak çünkü inanmıyorum dediği şeyinde olmadığına inanıyor:)

• :)doğru diyorsun. ben inanmak derken bir yaratıcının olduğuna inanmak yani müslüman olmayı kastettim. yoksa tabi ki mesele inanç meselesi tamamen.

Yükleniyor...