Kadınlar aslında ne demek ister?

Kadınların bir şey söylediklerinde aslında başka bir şey söylemiş olabileceklerini hiç düşündünüz mü ?

Misal bir kadın "Ben üşüyorum " dediğinde bunun cevabının "üstüne bir şey al " , "istersen taksiye binelim ", " eve geldik zaten " türünden bir söz olmadığını , üşüyorum dediğinde kadının aslında "bana sarılsana " demek istediğini ve ona sarılmak gerektiğini öğrenmek siz erkekler için epey zaman mı alıyor ? Bu gizli kadın dilinden anlayan var mı ?

Örnek verirseniz daha da bilgilendirmiş oluruz sanırım bilmeyenleri ...

0|0
14|24

En İyi Erkek Görüşü

• Üzgün değilim: Mutsuzum benimle ilgilen anlayış göster.

Peki, çok istiyorsan yap: Sıkıyorsa yap.

Bu elbise beni çok mu çirkin gösterdi?: Bana güzel olduğumu söyle.

Sence sarı elbiseyi mi giyeyim, siyah elbiseyi mi?: Ben kararımı çoktan verdim. Sen sadece ikisinin de yakışacağını söyle.

Bir adam vardı, tüm gece bana baktı salak: Beni kıskan çabuk!

Artık beni sevmiyorsun: Beni sevdiğini söylemeni istiyorum.

Ne zamandır dışarıda yemek yemedik: Bu gece yemek yapmayacağım.

Beni ne kadar seviyorsun: Senden habersiz hoşuna gitmeyecek bir şey yaptım ya da bir isteğim var.

Bu sözlük uzar gider... Ezberlenemez kesinlikle empati yeteneği gerektirir.

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• -direk ben yatıyorum derse, kafası bozuktur...

-kelime sonlarına -de -da getiriyorsamesela aslında yaparım da ederim de, diyorsa bilki yapamaz, edemez'dir.

-hiç sanmıyorum diyorsa kavga istiyordur...

-niye kızdırıyorsun şimdi beni derken gülüyorsa, ikinci bir alarma kadar teyakkuz durumu sona ermiştir...

-ağlıyorsa ya kanacak ya kandıracak, o yüzden en iyisi sessiz kalmak.

saygılar

6|0
    0|0
  • "Niye zahmet ettin aşkım!" =====> "Bunu getirmeseydin gününü gösterirdim ben sana. Haydi iyisin ucuz yırttın!"

1|0
    0|0
  • Aslında bizim zorlandığımız kısım bu dili bilmek veya bilmemek değil.

Şimdi siz "ben üşüyorum" dediğiniz zaman ucu açık bir durum ortaya çıkıyor ya gerçekten üşüyorsunuzdur ya da bana sarıl demek istiyorsunuzdur.

Şimdi biz bunu nasıl ayırt edelim ?

Direk sarılsak "ben üşüdüm sen bana sarılıyorsun" dersiniz, trip atarsınız, üzerimizdekini çıkarıp versek ya da sıcak bir yere geçelim desek bu seferde suratınızı asarsınız, içinizden öküz kadınlardan hiç anlamıyor dersiniz.

Bizim sıkıntımız hangisini kastettiğiniz.En azından benim için öyle, bunu nasıl ayırt edeceğimi bir türlü öğrenemedim.

Neyi kastettiğinizi anlıyorum ama gerçek mi yoksa kadın dili mi olup olmadığını anlayamıyorum.

0|1
    0|0
  • biliyorum da ben bunları kadınlar niye bu yolu seçiyor onu anlamıyorum bana sarıl de sarılıyım ne var bu oyunlara

1|1
    0|0
  • Kadınlar genellikle dolaylı yollardan anlatırlar söylemek istediklerini.İma etmeyi severler. Sen onu erkek olarak alıp convert edip ne demek istediklerini anlaman gerekiyor :) Bununla ilgili güzel bir paylaşım var.

link

biraz uzun ama izlemeye değer

1|0
    0|0
  • Her kadın aynı dilden mi konuşuyor şimdi; o zaman biz erkeklere gerek yok? Anladığımız dilden konuşun da anlaşalım değil mi..

2|1
    0|0
  • Senin dediğini zaten biliyordum ve uyguluyordum. Bundan başka karısı "başım ağrıyor" dediğin de aspirin getiren zavallı kocalar var:) Kadınlar hep dolayımlı konuşur. Bunun sebebini bilmiyorum, bu duruma gıcık olmuyor da değilim. Ama buna rağmen örtünün altında gizli olanı çözmeyi deniyorum genelde. Deniyorum çünkü %100 çözdüm desem yalan olur. Çözdüklerim var:) "TV'de bişi yok=dışarı çıkalım"; "ne yapıorsun şimdi?=ben musaitim"; "çok işim var=benden uzak dur"; "çek elini hayvan aynı zamanda eşşeksin, pisss=devam et çok iyi gidiyorsun"; "bir daha yanına gelmicem=ilk fırsatta yanındayım"; "senle yalnız kalmak istemiyorum=daha sakin yere gitseydik"; "çok açım=aslında sparişlerimin yarısını yemicem, ucundan tadına bakcam sana hesap sokcam"; "canım gezmek istemiyor=göğe merdiven dayıcam":)...

1|0
    0|0
  • kadınların ortak dili bukce

mizah anlayışını bir kenara bırakıp her söylenen sözün arkasında bir şey arasan öğreniyorsun

şimdi ben bunu yazdım ya kızlar okudumu şunu anlıyacak

bu kızlara mizah anlayışı yok diyor diyecekler

mesela farklı bir örnek

sevgiline bir konu anlattın sevgiline dedin anlıyamadın

dediğinde yandın kadın direk ben anlayışsızmıyım diyecektir çünkü o kelimeyi anlayışsızsın diye algılar

kadınların algılama şekli farklıdır

kadınlar düz mantıkla düşünür , ima arar her sözde

onları anlamakta yaşamakta zor değil aslında

1|0
    0|0
  • kadınları anlamak dawincinin şifresini çözmekden zor :)) ama asllında biraz yontulup duygusal olmayla alakası var sanıorsam :)

1|0
    0|0
  • ben anlıyorum :D öğretmeye hiç niyetim yok :D

3|0
    0|0
  • Yo ben anlıyorum ima edilenleri ve zaten belli ediyo bi şekilde... Mesela birşey der // tamam tamam aldım cevabımı = Aslında sorduğu şeye ya ad öğrenmek istediğine cevabı verememişimdir... bunun gibi işte..

1|0
    0|0
  • Böyle alengirli duygusal takıntılarda ne anlıolar bilmiorum sonra sitede soruolar erkek arkadaşımla iletişimim yok denecek kadar az ne yapmalıyım üşüyorum deme sarıl bana de mutlu mesut yaşa =)

1|1
    0|0
  • Afedersin de lafı dolastırıp durana kadar "sar beni erkegimm!" demek cok mu zor? Bende kzlarn bu huyunu bildigm icin aynı taktikle saldırıyorum. Mesela kışın elimi cebime sokmak yerine "elim dondu" diyorum. Mesajı alıyor hemen ve elimi tutuyor.

1|1
    0|0
  • Ne istiyorsan onu yap. // Nasılsa hesabını acı acı sorarım.

Hayir bagirmiyorum. // Benimle hemen anlaşsan iyi edersin.

1|1
    0|0
  • Kadınları anlamak zor :)

1|1
    0|0
    • misal ne zamandır dışarda yemek yemedik , açılımı bu akşam yemek yok ...

• epey zaman aldığı konusunda hem fikirim...

-dışarıda güzel bir hava var (hadi beni dışarı çıkar)

-bu gece tv.dede birşey yok(cafe,bar yada eğlence mekanına götür)

-kendimi iyi hissetmiyorum (güzel birşeyler duymak istiyorum) vs vs vs...

1|0
    0|0
  • bu dili öğrenmek valla çok zor bazen de biz söylediklerinin alttan bir mesaj içediğini düşünüyoruz ona göre daavranıyoruz ama sonra o işte tutmuyor. bence kadınlar da biraz farklı bu konuda

1|0
    0|0
    • Evet ama sizin dedikleriniz zaten asıl söylemek istedikleriniz oluyor , detaysız .

• bu sizler için çok basit olduğu için anlamsız oluyor galiba :) detaysız anlatmak

• Sanırım işimiz bu zoru seviyoruz , açıkça söylendiğinde elde edilen değersiz geliyordur belki ...

• anlıyorum ben ne ima ettiklerini

1|0
    0|0
    • Öylemi ? gece sana " hayatım bir ses duydum sanki " dese

• Ben henuz uyumadim ve benden once uykuya daldirmam arkadas demek :))

• vay bee öğrenmiş oldum teşekkürler :)) benimde o zaman cevabım merak etme ben yanındayım olurdu :D

• bu dil her kadinla farkli bir lehce kazaniyor hangi birini ogrenelim..

1|0
    0|0
  • direk sarıl deseler canlarımı çıkar.gizli kodu o kadar fazla ki işin içinden çıkamadım

1|0
    0|0
    • sanırım binlerce yıl isteklerimizi açıkca söylememize izin verilmediği için bu yolu seçtik :))

• kadınları anlarmaya çalışırken mavi ekran verdim

1|0
    0|0
  • 3. gözüm an itibari ile açıldı. Bundan sonra her üşüyorum diyene sarılıyorum. Olumsuz oluşacak durumlardan da yalnızca siz sorumlusunuz bilesiniz :)

0|0
    0|0
  • Aslında İma Etmek İstedikleri Çok Şey Var Kadınların :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• ne kadar gereksiz görünse de birçoğumuz yapıyoruz bunu. aslında gerçekten üşüdüğümüz için söyleriz ama söylerken cevabını da kafamızda düşünüyoruz ve evet en mantıklısı sarılmakken neden bana ince giyindiğimi söylesin ki diyerek içeride savaşımız başlıyor. kendimizce oyun oynuyoruz, tahmin oyunu ve bizim tahminlerimiz tutmayınca sinir katsayımız artıyor. sonu '' peki, tamam...' gibi kısa sözcüklere sardırıyor:) bir de ilk tanışmalarda özellikle 'beni anlıyor' veya 'anlamıyor' diye baştan nasıl olacağını gözlemleyebileceğimiz en iyi yol :D

bu konuda bir video var çok hoşuma gider link

1|1
    0|0
    • Link güzel. Seni anliyorum:p ama arada anlamaz gibi yaparim <3

• beni anlamaz gibi yaparken kendimi çok anlaşılmaz hissettiriyorsun <3 (hadi bklım ne demek istedim?:D )

• Belkide bana sarılırmısın diyerek çabuk elde ettiğimizi düşünüyoruz istediğimizi ve bu değersiz kılıyor belkide çabuk ulaşıldığı için ...

• Bu dilin bir adı vardı değil mi?

Oysa erkekler anlamıyor. bazıları da anlamaya çalışıyor bunu ve daha berbat oluyor ortalık..

O bu sefer her lafın altında başka anlam arıyor..

2|1
    0|1
  • birazcık anlamaya çalışsalar anlayacaklar da uğraşmıyorlar bile.

1|0
    0|1
  • Ben erkeğin ne kadar öküz bir mahlukat olduğunu keşfettiğimden

istediğim şeyi ya kendim alırım ya da uygularım :d

Bizi anlamaları imkansız.

3|1
    0|1
    • anlamsız olduğu için mi?:D:D

• Genelleme yapıp haksızlık etmişsin. Sizin incelik dediğiniz erkekler için yorucu. Gerçekten anlamayan da var. Yorucu olduğu içini anlamamazlıktan gelen de, yorulmayı göze alan da. Ama tüm erkekler için yorucu.

• sizde hiç bişeye gelmiyorsunuz alışmışsınız hazıra:D

• aslında olay şu, erkek düz mantıktır ona göre 2 kere 2 4dörttür ve olay bitmiştir ama biz kadınlar o iki oraya niye geldi 2ile 2'yi neden çarptık, toplasaydık da 4 etmez miydi, peki ya sonuç minimum 3.5 maksimum 5 olamaz mıydı gibi gibi ha babam detaylarla uğraşıyoruz.. fazla detaycı olduğumuz için de kelimelerimizde de o detaya önem veriyoruz. erkek ise net ve az konuşmayı tercih ediyor çünkü onun için sonuç önemli.. detaylar gereksiz okiş ;)

1|0
    0|0
  • kız arkadaşınla mutlu ol artık(umarım ayrılırsın dönersen dükkana kürkümle kovarım seniiiii pislik, ne ara sevgili yaptın, sahiplendin...)

1|0
    0|0
  • onlara direk söylemeden anlamıyorlar odunlar biraz =)

1|0
    0|4
  • işte bu yuzden kaybedıyoruz.neden usudum ya ceketını ver yada usudum sarıl dıyemıyoruzkı?sorun burda baslıyor ıste ılıskılerde

1|1
    0|0
    • Yani değil mi ? gereksiz ama yinede çoğu zaman kullanıyoruz , açıkca sormak en güzeli .

• Kolay ulaşılanı değersiz mi görüyoruz acaba ?

• zorlada ugrasamıyoruzkı,zoruda elde edınce pof bu muymuş ya dıyıp sıkılıyoruz.

• Yalnız uyumaktan korkuyorum.

Bu ne demek oluyor peki? Oyuncak ayıya sarıl demeyeceksiniz herhalde?!

Yalnız uyumaktan korkuyorum :(( ?

1|0
    0|0
    • Yani değil mi ? aslında kamu spotu niteliğinde bir soru :))

Sana sarılıp uyumak istiyorumdur açılımı ... dimi :))

• Ebbeeeet <3

• ee üşüyorsak nasıl söylicez?bana göre böyle derin düşüncelere gerek yok.uğraşamam hiç mesaj vermekle.ben çok düz mantığım evet :(

2|2
    0|0
  • Sözün bittiği yer burası mı?

-Aaa evet sözüm bitti kesinlikle.

-Yüreğine sağlık soruna 5 yıldız.

*****:):)

0|0
    0|0
  • -neyin var?

-birşeyim yok(benimle ilgilen) en meşhuru :D

1|0
    0|0
  • bu söyleyiş tarzına göre değişir karşındakinin anlamasınada bağlı tabi..komik bi örnek var aslında ama burda yazarsam silerler şimdi

0|0
    0|0
    • silmem sen yaz :))

• nasıl yani,gerçek değilmidir yani.yokmudur bu tarz erkek

• nadir bulunur bu kadar odunu :)

• bu soruyu ks tarihinin en faydalı ve bilgilendirici sorusu seçtim gitti.

3|0
    0|0
Yükleniyor...