Kapat

Kulağımı deldirdim bakımını nasıl yapıcam?

arkadaşlar kulağımı perşembe günü deldirmiştim. Deldirdiğim yerde adam 3 gün dursa yeter dedi ama çevremdeki herkes en az 1 ay durması gerekiyo dedi ve bende öyle biliyorum. Kulağımın daha hızlı iyileşmesi için ne yapabilirim biraz yara oldu çünkü. İltihap kapmasını istemiyorum ve banyoya girdiğimde ne yapmalıyım? Küpeyi çıkarmalı mıyım veya kulağa suyun temas etmemesi mi gerekiyo? Su temas ederse sıkıntı çıkar mı? Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim.

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• :)) Kulağında 8 delik olan biri olarak söylüyorum, en az 1 hafta çıkartmaman lazım ve aklına geldikçe küpeyi hareket ettir yapışmasın... Bactroban yada bepanten plus sür... 2-3 gün su değmesin yeter. Küpeni delik yer etmeden çıkartırsan kapanır

0|0
    0|0
    • ya deldirdikten bir gün sonra duş almıştım bişey olur mu peki? birte bepanteni küpeyi çıkarmadan mı sürmeliyim?

• ya bişey sorucam benim deliğim yanuk oldu ve ben çıkartmak istiyorum deldireli 2 saat falan oldu ne zaman çıkartıyım ne zaman kapanır ve yenisini ne zaman deldirebilirim bilen varsa lütfen yardım

• Ben bir hafta once deldirdim simdi dun banyo yaptim kikirdagim hem sismis hemde kizarmis ne yapmaliyim kikirdagimi deldirdim

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• kardeşimde deldirdiğinde kulağını küpeyi 1 hafta çıkarmamıştı..

5-6 gün dursun bence

0|0
    0|0
  • Bir sudan mikraop kapacağını sanmam

0|0
    0|0
  • 1 hafta su değdirme

üstüne yatma

1 hafta sonra alkol ya da kolonyağı ile hafifçe temizleyebilrsin

küpeyi kendi etrafında biraz döndür ama 1 ay çıkarma

yara olursa pomad sür

iltihap olmaya başlarsa antibiyotiğe başlarsın, doktora gitmeye üşenirsen adaçayı iç bol bol

hayırlı olsun :)

1|0
    0|0
    • şimdi deldirdikten 1 gün sonra banyo olmuştum :I üstüne yatmama konusunda bişey diyemiyorum çok deli yatarım çünkü :I

• Yok hiç çıkarma 1 ay boyunca kulağından arada küpeyi çevir ama kulağın iyileşirken kaynamasın nemlendirici normal el kremi sür kabuk falan olursa bişeycik olmaz.

0|0
    0|0
    • bir arkadaşım bepanthene sür demişti ama küpeyi çıkarmadan mı sürücektim yoksa küpeyi çıkararak mı onu hatırlamıyorum. İyileşirken kaynamasın derken neyi kastettin?

• Ben kulami bir hafta onve deldirdim dun banyo yaptim kulagim sismis kizarmis ve kepce oldum kikirdagimi deldirdim ne yapmaloyim

• arko kremi sürebiliriz yani dimi :)

• bende 6 tane küpe var bir kulağımda ve 1 ay tutmuşdum küpeyi.hatta o küpeyi çıkarıp gümüş takarak öyle kalmışdı.birşey olmaz abartma oldumu canım.geçer yara.elleme ama çok

0|0
    0|0
  • Ben eczanede deldirmiştim. 3 gün su değmesin 1 ay da çıkartma demişti. Küpeyi kremle birlikte hareket ettirebilirsin ya da sıvı yağla.

0|0
    0|0
  • canım bende deldirdim gayet rahat banyoya giriyorum felan bişey olmuyor daha iyi demizlenir hem sen bırak 1 hafta daha kalsın sonra çıkar bişi olmaz

0|0
    0|0
  • bepanthen krem sürüp küpeyi yavaşça çevir.akşam sabah bunu tekrarla.hem yer eder alışırsın hem de yara olmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• erkeklere küpe gitmiyor deldirmeseydin keşke..

0|0
    1|1
  • Benim sol kulağımda 2 tane delik var geçen sene deldirdim eğer okula gidiyosanız 6 7 gün kalsın takılan küpe sabah kalktığınızda aç karnınıza parmağınıza tükürün küpeyi çıkartmadan etrafına sürün ve hareket ettirin aklınıza geldikçe hareket ettirinki rahatlasın ve bakım kremi 2 3 günde bir sürün etrafına 6 7 gün geçtikten sonra istediğiniz küpeyi eve gelince takın sabah kalkana kadar sabahta deldirdiğiniz küpe ile okula gidin yara bandı takın üstüne böyle böyle devam edin hiç bir sorun yaratmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...