Erkek Olmak İstiyorum?

Erkekler her konuda bizden üstünler, güçlüler. Kuranda bile erkekler daha üstün tutulmuş. Kadın başını kapatıp evinde oturmalı, çocuk bakmalı, başka şeye kafası çalışmaz. Ya da açık saçık giyinir reklamlarda, dizilerde cinsel obje olarak kullanılır bunun adı da özgürlük (!) Olur. Biz niye yaratıldık harbiden ya? Erkek hakları diye bir kavram neden yok biliyo musunuz, erkeklerin herşeye hakkı vardır çünkü. Hele de Türkiye gibi bir ülkede kadın olmak hakkaten zor. Erkeklerin karısının üstüne kuma getirmesi caiz kadının getirmesi değil. Neden acaba? Kadınlar eşya olarak görüldüğü için olabilir mi acaba? Ya da zina sadece kadına günahmış gibi algılanmasının nedeni ne? Kız çocuklarını diri diri bu yüzden gömüyorlardı herhalde. Hayatta 1-0 yenik başlayacağına hiç başlamasın diye. Kafam çok karışık bir yorum yaparsanız sevinirim.

Güncellemeler:
Kadınlar daha güçlüdür çünkü kadınlığımızı kullanarak istediğimiz erkeğe hükmedebiliyoruz sizce öyle mi? Yalnız kadın olmakla kadınlığını kullanmak arasında çok büyük bir Fark olduğunu hatırlatırım. Erkekler için sadece bunu mu ifade ediyoruz biz? Bu kadar basitiz yani...

0|1
28|89

En İyi Erkek Görüşü

• Kur-an'da kadından pek bahsedilmez. Çünkü edep ilk sıradadır. Erkeklerin yapabildikleri herşeyleri kadınlarda yapabilir. Kimse kimseden üstün değildir. Eğer kadın olmasaydı erkekler günah batağına saplanırlardı. Her erkek öncelikle eşine teşekkür etmelidir. Kuma meselesine gelince erkek bakabildiği kadar kadınla evlenebilir diye bir söz var. Ama hadislerde erkek 1 kadına bile zor bakabilmektedir gibi buna benzer birşeyler yazar. Eskiden erkekler mecburen çok evlilik yapardı erkek nüfusu azdı,ve ilerdede bu böyle olacaktır. Bir erkeğe 50 kadın gibi bir rakam düşecektir. Tekrar savaşlar başlayacaktır.Kadın neden kuma getiremez yani ikinci bir erkekle beraber olamaz. Sen öyle bir şey olabilir mi? Hangi yaratılışta kadının 2 kocası olmuştur. Bak hayvanlarda bile haremler vardır. Bir sürüde 1-2 erkek olur. Ve birleşmeyi sadece 1 erkek gerçekleştirir. Ve sen biraz cahiliye dönemine takılı kalmışsın. İslamla birlikte cahiliye dönemi sona ermiştir. İslamda kadın ve erkek eşittir. Kadın olmasaydı erkekde olmazdı. Tek başına erkek hiç bir haltada yaramazdı. Kadınlar erkeklere hediye gibi bir nimet gibi gönderilmiştir. Bu zamanda bazı erkekler bunu unutup değüşük saçma sapan şeyleri yaptığına katılıyorum. Ama herkes de öyle değildir.

8|5
    1|2

Erkekler Ne Diyor 88

• Anlayamıyoruz sanırım, farketmek istemiyoruz ya da.

-Zaten dünya üzerinden islam üzerinden yapılan bir istismar, yozlaştırma, değiştirme politikası var.

-Hem bozulan bir toplum düzeni var ki biz yeni nesiller bu toplumun kendi kafasına göre koyduğu bazı kuralları, bazı yaşantıları islam kuralıymış gibi görüyoruz.

-Hem de bazı şeyleri irdelemeden ön plana atıp "-aha bu böyleymiş, öcü islam" görüntüsü yayılıyor.

Kadının sırf başının kapanmasından da bahsetmez, inancımız kadının haram yerlerini örtmesini ister. Şimdi şu kafada düşünmeyin, işte ne yani, o zaman sapıtmaya hakkı mı var? Öyle bir şey değil, daha dikkat çekici oluyor, burada ana tema bu. Doğal olarak her tipin dikkatini çekiyor. Burada aslında ifade edilen bu. Ha değişen bir toplum var, bu da senin özgür iraden, dilediğin gibi takıl, islam sana baskı yapmıyor, yapmazsan cezası budur diyor.

Başka şeye kafası çalışmaz diye bir şey yok, öyle bir şey de geçmemiştir.

Ayrıca dizilere, reklamlara çıkan kadınlardan başlamak gerek o söylemlere. Acaba hepsi ağız birliği yapıp toplu şekilde "-bizi cinsel obje olarak kullanan medyadan utanıyoruz!" eylemi yapsalar ne kadar desteklenirdi? bence yeterli desteği görürdü. O da o medyanın pisliği ve izleniyor!

Kadın erkek ikisinin de hakları vardır. İki taraf içinde hakkı olmayan şeyler geçersizdir o kişiye. He diyeceksin erkek her b.ku yiyo ses çıkartmıyorlar, o halde bunu dine değil o kültürü benimseten bu topluluga, o aile kafasındaki yapıya bakacaksın.

Erkeğin kuma getirmesi olayı ayrıca çok ama çok çarpıtılıyor. Savaş zamanlarında özellikle bu caiz görülmüştür, çok kayıplar veriliyor çünkü ve o tür evliliklerde erkek kesinlikle adil olmalı. Yani ikisine eşit olmalı(İKİSİNE ADİL OLAMAYACAĞINA GÖRE O KEYFİ KUMA GETİRENLERİ GÖZ ÖNÜNE SUNMANIN LÜZUMU YOK!)

Zina sana da bana da günahtır. Erkek yapar ,dayanamaz diye bir anlayış ancak iradesizlerin lafıdır. İki taraftada hormon var, duygu var. Birinin diğerine üstünlüğünü söz konusu edemeyiz.

Diri diri gömmelere gelirsek zaten bunlar büyük facialardır, cahiliye döneminden kalma şeyler.

-Toplum yaptı.

-Böyle benimsetilmeye çalışılıyor.

-Öcü gibi gösteriliyor.

-Arap ülkelerindeki olumsuzluklar göz önüne sürülüp "-aaa islam öcüymüş" diye gösterilmeye çalışılıyor(Olumsuzlukları görmezden gelmiyorum zaten, ordaki bazı b.kları islam dini üzerine atmanın lüzumu da yok.)

İnançlar halinde birbirimizden ayırıp birbirimize bile düşürürler. Bak bu ülkenin kanunları var, her şey de ona göre ilerler. Herkes bir şey der, sen en iyi kendini bilirsin. Hepimiz için geçerli bunlar.

Önümüze sunulan bir perde var, oraya bir görüntü yansıtmışlar, hepimiz sırf buradan konuşuyoruz, hiç nedenleri sorgulamıyoruz. Neden sorusuna kolaya kaçıyoruz hep.

1|1
    0|0
  • Şimdi bir kaç mümin-mümine gelecek ve cennet annelerin ayakları altındadır. Kadın erkek eşittir vs diyecekler.

Nedense inançları tam tersini söylüyor ama..

6|3
    2|2
  • ben sana katılmıyorum kadınlar daha üstün neden 1-dünyada kadınlar günü kutlanır 2-anneler günü kutlanır erkeklerde sadece babalar günü var dini açıdan bakarsan kadınlar erkeklere göre daha üstündür 1-peygamber efendimiz cennet anaların ayağının altındadır der bir hadisi şerifinde ve erkeklere dememiş cennet babaların ayağının altındadır diye ve öldüğün zaman bile sen kimden doğdun diyecek kimse babanı sormayacak ve peygamber efendimizin soyuda kızlardan devam etmiştir.ve kız çocuklarının emanet olduğu erkek çocuklardan daha hayırlı olduğuda söylenir şöyle bir bakarsan anne baba yaşlandığı zaman en çokta kız çocuklarının anne babaya düşkün olduğu görülür biz erkeklerin düşkünlüğüde ortadadır anne ve babamızı ailemi kadınlar kadar düşünemiyoruz.erkeklerin kadınlar gibi düşüncesi yok bir erkek olarak böyle düşünüyorum aksini ispat eden varsa gelsin

3|2
    0|1
  • sen onu bunu bırak... kadının günahları çok çabuk affedilir... en basitinden her ay adet dönemi geçiriyorsunuz ya .. o kadar ağrı çeken var.. istemiyen var ... bunun karşılığı olarak günahlarınız dökülür.. doğum yaparken günahlarınız dökülür...

yapacağınız bir iyilik 10 günahı siler...

ama erkek analog bir varlıktır :D günahlar kolay affedilmez... bence bayanlar değerli varlıklardır.. allahın bize emanetleridir.. bizimde görevimiz bu emanete hıyanet yapmamaktır.. adam gibi korumaktır

4|2
    0|0
  • bir bayanın erkekten tek eksiği gücüdür diğer herşey eşittir

6|1
    0|1
  • kuranı kerimi siz yanlış okmuşsunuz ya da birileri size yanlış anlatmış kuranda kadın ve erkek eşittir diyor oradaki düşüklükten kasıt kadının nefsi erkeğin nefsinden daha naiftir diyor yoksa kuranda kadın ve erkek eit ne erkek kadın olmadan çocuk yapabilir neden kadın erkek olmadan erkek ne kadar ev işi yapsın kadın kadar iyi yapmaz kadın ne kadar güç sarf ederse etisin erkeğim gücüne erişemez biri diğerinin tamamlayıcısıdır bir olmadan diğer diğeri olmadan öbürü olmaz kadınla erkek eşittir sadece nefis yönünden sıkıntılıdır burada yanlış düşünmeyin acın bir kere daha okuyun yoksa havva anamız olmasa idi bizler nasıl olurduk bu hayatta

3|1
    1|0
    • Kuranı doğru okumayan ve her daim yücelten,olunmaması gereken erkek tipi.

• hala anlamamakla direniyorsun arkadaşım o üstünlük imamet yani imamlık cihat ve miras konusunda kadın ve erkek eşit bende sana sure üzerinden döndüm burada üstünlük ten kasıt gözetme ve miraz paylaşımında kadın erkeğinden miras aldığı için miras kadına bir dir

• Allahını seversen,artık diretme.Şu verdiğim linkin üstüne konuşman ninemin eski bir lafına örnek gibi ama söylemeyeceğim.

• Tam tersini düşünüyorum.. Kadınlar hep avantajlı, hep imtiyazlı..

Kadın boşanınca erkekten nafaka alır, oysa ki kadınların iş bulması daha kolaydır.. Bir yerde kadınla tartıştığınızda kavga dahi edemezsiniz, mesela trafikte kadınlar çok bağırıp çağırır, çünkü sizin ona vuramayacağınızı bilir.. Batan gemide bile önce kadınlar kurtarılır, oysa ki birçok yüzme bilen kadın ve birçok yüzme bilmeyen erkek var..

Evlilikte hep erkek para bulmak zorundadır, kadın "ben savurganım" demez "senin maaşın az" der.. Ağır işler evin erkeğine yaptırılır, ama temizlik gibi normal ev işlerine de erkeğin ortak olması istenir.. Hatta artık kızlar yemek yapmayı bilen erkek istiyorlar.. Oh ne ala memleket.. Her şeyi ben yapacaksam sen seksten başka ne işe yarıyorsun?

1|2
    3|0
    • ''Seksten başka ne işe yarıyorsun'' diyen,kadını seks eşyası olarak gören erkek tipi.

• Elinizi yıkadığınız yerdeki sümükleri bile biz temizlemek zorunda kalıyoruz.Yiaa.

• Havluyu kastediyorsan benim havlularımda öyle şey olmaz.. (Gayet temiz biriyim, fotoğrafımda gördüğün evin "bekar evi" olduğuna kimse inanmaz ama öyle..)

Havluda sümüğe rastlıyorsanız bu yanlış erkeği seçmenizden kaynaklanır.. Kirli sakallı döşü kıllı barzoları "karizmatik erkek" diyerek seçerseniz, dayak da yersiniz, sümük de temizlersiniz..

• Insan ırkı adalet kavramını eşitlik olarak algılar. Islâm dini bunu denge olarak belirtir. Dünya hayatında bu böyledir. Zengin fakir, kadın erkek, iyi kötü, küçük büyük, güçlü güçsüz, tembel çalışkan...

Işte bu yüzden insanların çoğu islâm dinine inanmaz. Halbuki olaya birde şu açıdan bakın. Herkes zengin olsaydı, herkes güçlü olsaydı, herkes iyi olsaydı, herkes aynı olsaydı sizce nasıl olurdu ?

Alakasız olduğunu düşünmeyin, çok alakalı sorduğunuz soruyla. Dünya ve Ahiret hayatı çok farklıdır. Bu farkındalığı kazanmak için bu dengede yaratılmış bu hayatlar..

2|0
    0|0
  • Biraz uzun oldu ama ihtiyacin varsa diye yazdim...

Toplumlarda, insanlarda yanlis bakis acisi olabilir. Ama islamiyette, Kur'anda boyle birsey soz konusu degil. Onlar kudsi oldugu icin, Allah kelami oldugu icin en dogrusunu onlar soyler. Ama yorumlama yanlis olabilir. O yuzden bir bilene sormak lazim, arastirmak lazim.

1.Bu kainatin yaratilmasinin en onemli amaci Allah'in sanatini gostermek istemesidir. Mulk onun, kadinlar onun, erkekler onun, hayvanlar onun vs... Bir cansiz madde bitki olmadim diye sikayet edemez, bitki hayvan degilim diye, hayvan insan olmadim diye... Herkesin gorevi sahip oldugu nimetlere sukretmektir.

2.Cok yiyen cok sukretmez. Erkekler erkek olmasinin sukrunu eda edemiyorlarsa hanimlardan ustun olmaz. Sukrunu eda edemeyen insan hayvandan asagidir.

3.Kim ustun? Kadin mi erkek mi? Allah katinda ustunluk takva iledir. Sen sahip olduklarina sukredersen, takvali yasarsan Allah seni zaten hakettigin, seni her turlu tatmin edecek sonsuz bir hayat verecek.

4.Kadinin vucudu zinettir. Guzeldir. Erkegin acik sacikligi gibi degildir. O nedenle sarip sarmalanmalidir ki pis nazarlardan muhafaza edilsin.

5.Kadini sarip sarmalayip ona ait oldugu hurmeti veren islamiyet elbette onu hakiki makamina oturtur. Yoksa onu gosterilecek bir mal gibi acan sozde! 'medeni' toplumlar ona olan hurmeti kirip bir sergi mali olarak pis duygulara mal yapiyor.

6.Islamiyette kadinin yeri cok guzeldir. Erkek disisleri bakanidir kadin icisleri.. Ona cok calismadan hem dunya gecimini (erkek vasitasiyla) saglar, hem ahiret kapilari cok kolay acilir. (Cennet annelerin ayaklari altindadir. Kocasinin razi oldugu kadin cennetliktir. vs...)

vs... Uzun uzun anlatilabilir... Allah herseyi bir cekirdek gibi, ona en uygun yere eker. O'nun acisindan hersey hayir olur. Bizim acimizdan da hayirli olmasi icin ondan gelene riza ile mukabele etmek gerekir.

Biraz uzun oldu ama ihtiyacin varsa diye yazdim...

2|1
    0|0
  • belkide bu size daha büyük ödüldür cennet anaların ayakları altındadır denmiştir değilmi

zina kadına nasıl erkeğede aynıdır cezası falan şunları oku derim

link

2|1
    1|0
    • Bu sene sınava kazanamadın ama seneye daha iyi yere gideceksin belkide? mantığını savunan erkek tipi.

• her yere yorum yapmışın islam karşıtı oldugun belli sen kendine göre erkeklerle muhatap ol

• Evet islam karşıtıyım,yardırın.

• sen 3-5 tane erkekle evlenince doğurduğun çocuğun kimden olduğunu nerden bilcen ? allah bile güvenmemişki size kızlık zarı koymuş :D

1|3
    5|3
    • kızlık zarı o bölgeyi mikroplardan korumak içindir cahil cahil konuşma ! Allah zaten kimin ne oldugunu biliyor ne güvenınden bahsediyorsun işte erkeklerin üstün olma çabalarından biri daha!

• bi defolun gidin yaw amaaann

• tamam bey.

• Kuranda erkeklerin üstün tutulduğunu kim söylüyor, onu söyleyenler Kuranı hiç okumuşlar mı ben baştan sona okudum öyle bir şey görmedim, ayrıca İslamiyet dininde hiç kimse kendi yapmadığı işten sorumlu tutulamaz, erkek olunca da ondan da şikayet edecek bir sebep bulurdu insan

3|1
    1|2
  • dediklerine sonsuz katılıyorum. hatta byle düşünen bir kadın görmek beni mutlu etti! çünkü erkek egemenliği dünyasında erkeklerin kendini kadından büyük görmesine kızabiliriz. ama ben nerdeyse 10 kızdan 8inin 9unun erkeği kendinden yüce görme zekasıyla bakmasına fena öfkelenerim. bir feminist olarak böyle kızları savunmaktanda utanırım. yani kastettiğim kızlar eziliyor dişi alttta kalmış diyorsun ya. bunun tabikide sebeplerinden büyük bir etkeni erkektir. ama asıl etken yüzde 70lik etken dişinin kendisi yüzünden. başörütüsünü takan kız, islamda kadını akılsız gösterdiği halde nerdeyse erkeğin kölesi yaptığı halde hatta kutsal kitabında sadece erkeği muhatap ettiği halde bu muhammede bu dine inanan yine kız, namus kavramıyla deli gibi aşık oaln yine kız, bacak arasında vajinanın yırtılması yırtılmamasını bu kadar dert eden yine kız, erkeği yüce görüp kednini eve atıp keyfine baktığını sanan yine kız, o çarşafı giyip gurur duyan yine kız, sözde sevgilim deyip seksten korkan ondan uzak duran öcüymüş gibi çocuk gibi davranan yine kız.. yani ben feministim ama belki ters gelecek ama yüzde 10luk 15lik bir kadının feministiyim. senin feministinim. geri kalan kadınların ezilmesini hiç mi hiç mi umursamam kendi istediği bu çünkü

1|1
    1|0
  • ben uzun uzun yazmıcam sadece kuran ve dırı dırı gomme olayını soyle dıyıcem peygamber efendımız (sav) kıznı omuzlarında tasırmıs . senın acıl bı destek alman lazım hıc ıyı dusunmuyorsun . bıraz haklısın tabı ama hersey senın gorduugn duydugundan ıbarette degıl .

3|1
    0|0
    • Okumaya üşenip belirli kısımları alan ve bu kısımlarla kendisine tezat açıklamalarda bulunan,kadına göre çok yanlış yerde olan erkek tipi.

• Haklı olabilirsin :/

• Bu sorunun cevabını dinde veya ülkenin toplumsal yasantısında değil sosyoloji bibliminde araman gerekir. Doru cevap orada verilmiştir. Buraya iki satıra sığmaz bunun cevabı. kadın erkekten üstün ya da daha aşağıda değildir.

3|2
    0|1
  • Eeee burası Türkiye. Bu topyekün bir kültür meselesi. Kadınlar batıdaki gibi güçlü ve özgür olsun ama kültürümüz, inançlarımızın da iyi tarafları kalsın; karma birşery olsaun dediğiniz zaman olmuyor işte. Biraz da insanların beklentisiyle ilgili. Türkiye'de evde oturmayı tercih eden pekçok kadın var. Başını örtmeyi ve İslama uygun yaşamayı asla yadırgamıyorum. Bu tercihte bulunmuş olanlar kendi içlerinde tutarlı ve mutlular. Tamamen batılı gibi yaşayıp İslam ve Türk kültürü öğelerinden uzak yaşayanlar da var. Onlar da kendi içlerinde tutarlı ve mutlu. Ama, bizim toplumumuz ve kültürümüz MUTANTLAŞTI. Biraz batılı, biraz müslünan, biraz Türk kültürüne göre yaşıyoruz. Çelişkiler içinde kalıyoruz. İkilem. Toplumun çoğunluğu böyle. Kapalı ama düğünde açıyor en basitinden örnek olarak. Hepimiz çelişki yaşıyoruz; biz neyiz diye soruyoruz. Tam İslama göre yaşasa kadın bunu içselleştirecek ve İslamın içindeki değerler ona saygınlığını yeniden verecek. Tamamen batılı gibi yaşasa yine batı değerleri kadını başka türlü güçlü ve özgür kıldığı için yine kendini eşit bir birey gibi hissedecek ama arada kalırsa İslamın veya batının olumlu değerlerini yaşayamayacak.

1|0
    0|0
  • benim gozumde ustunluk yoktur esitiz yaa off gol yedik be neyse ne diyosum esitiz kardesim esit fiziksel ustunlugumz var ama sizde beyinsel ustunluk var yonetirsiniz her turlu

3|1
    0|0
  • 1- başkası seni üzdüyse bunu diğerlerinden çıkartamazsın bütün erkekleri aynı kefeye koymaktan hiç sıkılmadınız kızlar içinde geçerli bu soru güncellemesine gelince kadın basit değildir bütün her erkeği hükmedebiliyoruz diyen kişiler benim için basittir ;)

2|1
    1|0
    • Tümevarımı kıvrak zekasıyla eksiliyen,giderken gaz açan erkek tipi.

• Yazdıklarını okumadım.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Erkek olmak kadar zor birşey mi var sanıyorsun.

Erkek olsaydın eğer erkek olmak istiyorum demezdin.

2|2
    4|0
  • Şikayetlerinde çok haklısın. Ama bunun bir çözümü var. Birincisi Müslümanlarla takılma, zaten kadını yerin dibine sokan bir yaşam biçimi, rahat edemezsin mutlu olamazsın

ikincisi, bol bol kitap oku, bilimle sanatla ilgilen, entellektüel ortamlarda takıl. Bu ortamların insanları kadına daha eşit davranır daha mutlu olursun.

Kısacası kendini geliştir, gelişmiş toplumlarda yaşa, senin saydıkların ilkel toplumların özellikleri.

1|1
    2|0
  • Olmadı arkadaşım,hiç olmadı :(

Erkek olmana bir diyeceğim yok ama sonrasında çok ayıp ettin :(((

link

cahiliye döneminde kız çocukları toprağa diri diri gömülüyordu ... daha sı da var arzu edersen özelden konuşuruz...

2|1
    1|1
  • Türkiyeden bahsediyorsak Arap kültürünün etkisinde çok kaldırk ondan.

Türkçede bayanlara Hanım veya Eşim denir, Türk kültüründe kadın ya eşittir ya da üstündür. Eşin manasını biliyorsunuz zaten denk demek, Hanım konusu gelince Han-ım.

"Koskoca orduları idare ettim, bir kadını idare edemedim."

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Yani senin anlayacağın kadınlar 1-0 önde doğarlar. Ayrıca cemyılmazın dediği gibi kadın vücudu son modeldir, problemli parçalar vücuttan çıkartılmıştır :)

2|1
    1|0
  • Bütün bu yazdıklarına tek tek cevap verirdim ama lazım gelmez herhalde. Çünkü dolaylı olarak İslama giydirmeye çalışmışsın.

3|2
    2|3
    • Hiçbirine değil bak süvo yanlış tanımışsın beni =/

Güzel ve çekici/ seksi olanlara hayır diyemem. Muhtemelen sende öylesindir <3

• Anlatılmak isteneni islamın kötülemeye yorumlayan erkek tipi.

• Kendi kültüründen bu kadar uzaklaşıp başka kültürü kendi kültürymüş gibi benimseyen başka toplum görmedim ben

2|2
    0|0
  • sen sadece olumsuz şeylerden bahsetmişsin hatta din konusunda bile biraz araştırırsan gerçekleri görürsün

2|0
    0|0
  • bu bahsettiğin çarpıklıklar ve saçmalıklar sadece bizim dangalak toplum yapımızla illgili. ve dinin de çok etkisi var. hayat kadınsız ve erkeksiz olamaz. bu yüzden kimse diğerinden üstün falan değildir. içini rahat tut... detay vermek istemiyorum ama konuda konuşmak isteyen benimle iletişime geçebilir

1|1
    0|0
  • ben erkek olduğum halde şunu söyluyorum.sizleri eşya olarak görmüyorum.eşitlik haklarımız mustafa kemal atatürkün intilaplrından sonra gerçekleşti.şuanki ülke rejimi bu haklarla eşit gitmediginden dolayı kızlar kendini sizin gibi hissediyor.üzücü bir durum.umarım psikolojim dramdan kurtulursunuz.

2|1
    0|0
  • alakası bile yok bence siz kendinizi makyajdı dedikoduydu güzellikti ve benzeri şeylerle meşgul ediyorsunuz beyninizi biraz da hedeflerinize odaklayın çalışıp güçlü insanlar olmayı denediniz mi eğer erkeklere bağlı olmadan yaşamak istiyorsanız bunu gidip almalısınız kimse size böyle bir şeyi veremez çalışarak bunu alabilirsiniz sadece erkeğin kas üstünlüğü var kabul ediyorum amaa bilmem fark ettin mi ikimizinde sadece 1 beyni var ve ikisi de gelişmeye son derece açık :))

2|1
    0|0
  • hayır kadın olmasa dünyada sevgi saygı aşk denen bişey olmaz ayrıca kuranda nedenmiş cennet anaların ayağı altındadır çünkü o da kadındır sen öyle düşünüyosun erkekler için ama erkeklerin işide göründüğü gibi kolay değil birsürü sorumluluk duygusu var üzerinde.ve bir çok erkekde keşke kız olsaydım diye düşünür öenemli olan kendinle barışık olup o kadınlık duygusunu sana her anlamda hissettirecek biri lazım biraz uzun oldu ama ben de bıktım yani hayattan...

2|1
    0|0
  • Şimdiki kadınlar çığrından çıktı hiç bşr yerde erkek ten aşağı değiller. Kuma meselesine gelince kadınlarr böyle bir şey yapsa ortada namus diye birsey kalmadığı gibi çocuğun kimden olduğu da belli olmaz bunlari bildiğin halde böyle bir soru sorman abes olmuş

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    58

Kızlar Ne Diyor 28

• kadın olmanın da güzel yanları var

bence o sorunların bir nedeni de kadınlar sonuçta o erkekleri de kadınlar yetiştiriyor

3|4
    0|2
  • Lan sizin ben beyninize edeyim, bu kadar sığ düşünmeyin. Etrafına bak ve güzellikleri gör. Kadın hakları var ve korunuyor. Kadın hür olmalı, kocasına bağlı yaşamadan eline her ay maaş geçmeli. Evde pinekleyip kocasının kendine bakacağını düşünen kezolar çok yanlış yoldalar. Yiyecekler dayağı her gün, görecekler babayı. Koyun gibi yaşıyorsunuz, hiçbir aktivite yok. Elbet sıkılırsınız. Çalıştırın bu beyninizi lan, utanıyorum artık hemncinslerimden.

3|6
    6|4
  • "Kadınlar, İslam dininin kendilerine verdiği kıymeti, rahatı, huzuru, hürriyeti ve boşanma hakkına malik olduklarını bilmiş olsalar, bütün dünya kadınları, hemen Müslüman olurlardı.

Müslümanlıkta kadın sultandır. Dinimiz kadına çok değer vermiş, erkeğe de çok mesuliyet yüklemiştir. İslamiyet’te kadın ev içinde ve dışında çalışmak, para kazanmak zorunda değildir. Evli ise erkeği, evli değilse babası, babası da yoksa, en yakın akrabası çalışıp onun her ihtiyacını karşılamaya mecburdur. Kendisine bakacak hiç kimsesi bulunmayan kadına, devletin yardım sandığı bakar.

İslamiyet’te geçim yükü erkek ve kadın arasında paylaştırılmamıştır. Bir erkek, hanımını tarlada, fabrikada veya herhangi bir yerde çalışmaya zorlayamaz. Eğer kadın isterse ve erkek de razı olursa, kadın kendine uygun bir işte çalışabilir. Fakat, kadının kazancı kendisinindir.

Müslüman kadının ev işi yapması bir ihsandır, çok sevaptır. Yapmazsa, günaha girmez. Zorla yaptırılamaz. Resulullah efendimizin zamanından bugüne kadar, Müslüman kadınlar bu ihsanı yapmıştır." (ALINTI)

Kuranı tam anlamıyla okudun mu araştırdınmı bilmiyorum ama bir eşitsizlik söz konusu değil. hatta erkeklerin işi daha zor onların daha fazla yükümlülüğü var burada iki ayrı cinsten söz ediyoruz kadın ve erkek yaratılış özellikleri farklı sen anlamadan arastırmadan bir duyumla yapılan klasik yorumu yapmışsın öğrenince geçer erkek olma isteğin takma

3|2
    0|0
  • sn.berdus27 erkek olsan dahi sen rahat edemezsin ne zaman senin sorularını yorumlarını görsem inanılmaz negatif kasvetli bir insansın bence fikirlerini değiştirmelisin artık

3|1
    0|1
  • allah yaratmadan once sorarmis ne ozellikleri tasimak istiosun diye iste kiz mi erkek mi hangi ailenin cocugu olmak istiorun sonra sac kas faln filan tabii alllah sana yakisani verir.. sen sectigin seyi yargilayamazsin yani sana sorucaklar neden isyan ediosun gibisinden neden begenmiosun sacini ya da falnca yerini ozelligini faln filan ! demek istedigim bence mutlu olmalisin bayan oldugun icin.. cunku onlardaki nefisten yok sende bir bayan cok kolay bir sekilde mevkisini yukseltebilir ayni zamanda cok kolay bir sekilde dusuredebilir (oteki dunya bakimindan).. ama bir erkek cok zor bir sekilde cikar ama cok da zor iner.. cunku onlar huzuru tattigi an ondan vazgecmezler.. ;) ayni zamanda bir konuda yaniliosun Kuranda bayanlar daha ustun seviyede cunku onlar anne olabiliyorlar insanlar bayanlar olmasa olamaz ;)

1|0
    0|0
  • Evet sen benim duygularıma tercümansın. Ne seks objesi olarak ne de köle olarak yaşamak istemiyoruz. Bizler de insanız, fakat ben erkek olmak istemiyorum çünkü 'kadınlığımla gurur duyuyorum'

1|1
    0|0
  • İslamda kadınların yerildiği yadsınamaz bir gerçek ancak toplumumuzun erkekleri ve ne yazık ki kadınları bu durumu iyimser bir tavırla insanlara benimsetme fikrinde.Tıpkı yerel seçimlerde kadınları aşağılayan akil insanların ampul partisinde seçmenlerin arasında kadınların baş göstermesi gibi kezat bir olay söz konusu...

İslamdan eksiyi aldık peki toplum? Toplumumuzun erkeklerinin eğitim seviyesi,aile yapısı da ortada.Bu şekilde büyüyen beyinleri ne yapmalı? Bir psikologa göre kendisine verilen yeni doğmyş bir çocuğu kişi istediği yönde eğitebilir onu hırsız da yapar doktor da yapar.Türk toplumunda aile yapısı erkeği,erkek olmayı yüceltirken kadınları yerenrezalet bir eşitlik anlayışına barındırıyorlar kadını,erkeği,çoluğu,çocuğu.Sonra islama da dem vuruyorlar ki Allah kitabında öyle demiş,doğrudur her şekilde kanıtlanır bu.

Yani şu anda keşke erkek olsaydım diyen milyonlarca kadın var...

Bu psikolojik baskıyı her kadın yaşıyor.

Not: Yardırabilirsiniz,engellemicem :)

1|0
    2|1
  • çok yanlış düşünüyorsun, Kuranı kerimde yazılanlara karşı gelmek ne haddine ! sen kimsin ki, erkeğnde kadınında görev aynıdır. islamiyet hak dinidir, eşitlik dinidir. bu dünyada eğer bir zulüme uğradıysan haksızlığa geldiysen Allah kimsenin yanına bırakmaz, elim ayağım düzgün diye şükrediceğine şu söylediklerine bak.

2|0
    1|0
  • senin gibi düşünüyorum hakkını aramak istediğinde karşılarına dikilemezsin seni iteklerler güçsüz görürler.

1|1
    0|0
  • ben bunları hiç umursamıyorum :))) unutma anne olucaz ve cennet bizim ayaklarımız altında olucak yani öyle bir söz var :)) ben cok mutluyum açıkcası

3|0
    0|0
  • Bi ara bende senin gibi düsünmüstum ama erkek olmak hic de iyi degil cünkü erkekler dogru düzgün bir seyi yönetemez yönetilmek isterler ve tarihe baksan cogu savaslar kadinlar yüzünden cikmistir kadinlar bir Kadin erkegini vesir de yapar rezil de hersey kadinlarin elinde aslinda ...kontolcü ol ve seni seven ile ol tadini cikar cogu erkek de der kadinlar erkekleri köpek gibi kullaniyor onlar nerde ciksinlar onlardami simdi soru soru sorsunlar keske kadin olsaydik ...

1|0
    1|0
  • Cinsel obje olur, her küfürde ezilir. Kadınlar cennette bile vaad edilir, alıp satılır. Daha ne olsun? Zor gerçekten.

1|1
    1|0
  • Geç kalmadın link

1|0
    0|0
  • 5 yıldızı çaktım. haklısın. en azından bizim ülkemizde ve arap ülkelerinde bu çok fazla ki gidişata göre araplaştırılmaya çalışıyorlar bizi.

1|1
    1|0
  • Zor bunlar be

1|1
    0|2
  • hayırlısı.

1|3
    0|2
  • Igit o zaman ameliyatla erkek ol nediyim sanaa

1|0
    0|0
  • helal kardeşim

harika anlatmışsın (Y)

1|0
    0|0
  • kadın ya da erkek olmanın ötesinde insan olmak.

iyi bir insan olacaksan hayatta erkek olmak kadın olmaktan da güçtür çok zaman.

Baba olmak (hakkını veren için) anne olmaktan zordur çok zaman.

Ben gayet memnunum cinsiyetimden.

0|0
    0|0
  • bu soruyu beyin istiyorum diye değiştirelim bence ne dersin

0|0
    1|0
  • Benim bir dinim yok mesela..Sende sorgulayabilirsin

1|1
    1|2
  • Biz diger bayanlar da begenmiyoruz bu durumu yani bu ulkedeki ata etkil ve bayanin cinsel obje gibi gorulmesi ama bu ulkede guçlu olmak istiyosan sadece oku erkekten daha çok oku . Bu arada bazi yerlerde bayanlarin olmamasinin sebebi ise fazla duygusal olmalari . Bayanlar erkeklerden daha zekidir cunku daha olgundur vede empati yapabilir bunlar önemli farklar lutfen oturup erkek bayandan daha ustun gibi dusunme kuranin kac farkli yorumu var biliyo musun bazi din adamlarinada kulak asma bazilari cidden sacmaliyor. Cinsel anlamdada bir erkek gibi herkesle yatip kendini harap etmemi yoksa en sevdiginle biseyleri paylasmakmi kendin seç tercihi ve eminim sukretceksin bayan yaratildigin için.

1|0
    0|0
  • git psikologa görün derim anca o çözer sorununu hakaret olarak algılama .

1|0
    0|0
  • canım iş kuranda dinde yatıyor zaten emın ol.. cennete bıle erkeklere kadınları sunuyorlar huri olarak ne kadar aşağılayıcı bir durum..

ERKEKLERİN KADINLARDAN HİÇBİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR..

2|0
    3|1
    • Cennette herkes kendi eşiyle birlikte olacak, lütfen az bildiğimiz konularda yorum yapmayalım olur mu? Milleti de yanlış yönlendirip mesuliyet almanın ne manası var.

• ister tomurcuk olsun ıster cıcek ne farkeder ben arkadas yonelık yazdım hurilerle ılgılı yorumları oku ondan sonra yaz ok ,)

• Ameliyatla erkek ol germe bizi.

1|1
    0|0
  • erkek kadin olmadan bir hic ki. Bi erkek ol da sonra eski hemcinsine muhtac ka

1|0
    0|0
  • Buna boyun eğip suçu Kuran'a ya da başka şeylere atan kadınları yadsımamak gerekli.

3|1
    2|3
    • Nasıl yani?

• İslam'da kadının yeri ev değil. Bu yüzden İslam'a suç atman da doğru değil.

• Aynen gururuma yediremiyorum böyle şeyleri bu yüzden evlenmek istemiyorum ben istediğim gibide özügrce giyinip çıkıyorum dışarı erkekleri parmağımda oynatıyorum

3|0
    0|4
    • Alınmanı istemem ama size bişey diyolar ://

• erkeğe ihtiyacın yok he ? ben seni 10 sene sonra göreceğim o zman böyle şeyler diyemeyeceksin

• 6 yıldır yalnızım zaten cinsellik açıdanda rahatım sx arzum yok şükür

Yükleniyor...