Zengin olmanın kötü yanları ne sizce?

''para her kapıyı açar'' lafını çıkaran buraya gelsin

Güncellemeler:
soru fakir olmanın zor yanları olsaydı sanırım anlar anlat bitiremezdik. zengin olmak daha iyi sanırım. yaşasın zenginlik:D

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Zenginlikten bir anda düşse insan aç kalır yiyecek ekmek bulamaz. Fakir adam yine ondan bundan geçinir taşı sıkar karnını doyurur.Aynı şekilde fakir adamda zengin olsa eli ayağı birbirine dolaşır ne yapacağını bilemez. Zengin adamın dostlukları çok iyidir,aralarından su sızmaz. Ama Zengin bir anda düşse o arkadaşlarının hatta karısı bile ona yüz çevirir,ellerini uzatmazlar.Fakir adamın dostluklarıda çok iyidir,dostlarını sever sayar;onlarla ekmeği bölüşür. Ama aynı şekilde fakir adam bir anda zengin olursa hiç bir dostunu tanımaz karısını boşar gider parayı karılarla kızlara yer.Zengin adamın oğlu istediği kız ile gezip tozabilir, hatta evlenebilir.Ama o çocuk evlendiğinde karısını aldatma ihtimali çok yüksektir.Fakir adam istediği ile gezip tozamayabilir. Büyük bir ihtimalde istediği ile değil de ortaya karışık random evlenir. Ama fakirin aldatma ihtimali çok ama çok azdır.

Onu bunu geçte arkadaş zengin adam soğan nedir bilmez, küçükken sokakta annesinden ekmek arası domates istememiştir. Erik ağacına dalma zevkini bilmez.Böğürtlen yerken buradan yılan çıkarmı ulan diye gerilmez. Bisikletin freni patladığında ayakkabısını arka tekerleğe sürterek frenlemesini bilemez.Şişeyi top yapıp oynamamıştır hiç.

Belki her istediğini almıştır,kazanmıştır ama küçükken arabacılık oynarken ordaki ortamı hiç bir yerde görememiştir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• paranın pulun her şeye kadir olmadığını gösteren durum var

bi kere zengin evine davet benzeri bir şey için gittim. yemek boyunca dayadılar ıstakozu, dayadılar havyarı ne tadlarıından bir bok anlıyorum ne de karnım doyuyor. kocaman ıstakoz getiriyorlar masaya, hepi topu 100 gram et çıkıyor. ekmek zaten yok m k zenginliğinde. havyarı ekmeğe sürüp yemedikten sonra 1 kilo yesem ancak doyarım.

anladığım kadarıyla bu adamlar sürekli aç yatıyor

0|0
    0|1
  • -paranız olmasa bile anlatamazsınız (sende para yoksa biz ne yapak olur)

-trafikte lüx araç kullanıyorsun diye extradan korna calarlar

-zengin züppe derler, efendi görmezler

1|0
    1|0
  • Sakıp Sabancı mesela

o kadar zengin ama oğlu ne haldeydi bir düşünün.

demekki açmıyormuş para her konuyu. oğluna her baktığında bu servetin ne kadar boş olduğunu anlıyor ve diyor ki ;

''Koskoca Toyota fabrikam var, ama araba kullanacak bir oğlum yok!''

ve karısı Türkan hanımda diyor ki;

''Keşke orta halli bir aile olsaydık ve çocuğumuz sağlıklı olsaydı!''

0|0
    0|0
  • Zengin olmanin hic bir kotu yani yoktur. :D Yani ben su zamana kadar gormedim :D

0|0
    0|0
  • Değişirsin bir kere hayalin olmaz bir şeyi almak için çaba göstermezsin.

Eskisi gibi doğru düzgün arkadaşın olmaz herkes paran için yanında olur.

Fakir insanları küçümsersin.

Vs.vs.

0|0
    0|0
  • hersey elın altında ugrascak bırsey yok aradını buluyorsun bır sey ıcın cabalama derdı yok cabalamadan hayat olmaz bence

0|0
    1|0
  • kötü bir yanı yok

0|0
    1|0
  • zenginligin kotu bir yani yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Farkındalıktan uzak olurlar çünkü kendilerini bir şeyi anlamak için bulmak yerlerine dolusuyla paranın mümkün kıldığı zevkli alternatif vardır. Boşuna bu gibi kişilere züppe denilmiyor. Hareketlerinde ve yaşantılarında sergiledikleri şeyler doğal ve kendi içinden gelen bir takım birikintiler değil, modanın veya örnek alınan kof fakat üst düzeyde gezinen kişilerin fikirleri ve taklitleri.

Zengin kişilerle karşılaşmadım hiçbir zaman fakat internet üzerinden gördüğüm kadarıyla kendilerini boş şeylere veren insanlar. Bunun eksik olduğunu düşünüyorum en önemli olarak. Para kişiyi düşündürmez, karakteri eşyalarla kuşatır bilinçle değil.

0|0
    0|0
  • Mesela kişi psikolojik rahatsızlık nedeniyle ampütasyon isteyebilir. Zengin olmanın kötü bir yanıdır.

0|0
    0|0
    • Söylediğin şey komik değil mi? Zenginsin diye çıkıntı yapan kıçını kesmezsin.

• Kilolu ya da zayıf olmasından dolayı değil sadece çıkıntı ve rahatsız edici bir parça olarak gördükleri için. Ayrıca tıp da buna izin veriyor. En azından bildiğim kadarı ile ABD'de. Evet, kökten kestiriyorlar.

• Hmm. Çok ilginç.

İlginiz ve cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

• madde bagimliligi cok olur her gittigin yerde itibar gorursun maddeden oturu oldugunu anlarsa bu maddeyi kaybetme korkusu sarar

yapiskan havasi olan civik samiyetsiz insanlarin oldugu ortamlardan bikkinlik gelir nefes almayi ozler hale gelir

hayat siradanlasir kadinlar ilgini cekmez cinsel yonden farkli akimlara yonelirler

bankada hergun ki parasinin miktarini ogrenmek ister

0|0
    0|0
  • şimdi paran yokken diyosn ya param olsada şunu alsam ya bunu alsam şunuda alabilsem falan bir hayalin var paran varken istedigini al sıkıntı yok canın sıkılır yani zevk alamassın hiçbişeyden mesela şimdi ben diyorm ya param olsada bir iphone 5s alsam telefonu alıncada gözüm gibi bakarım kullanırım kılıflar falan filan ama paran olunca iphone mu o da ne yarın yenisini alırım

0|0
    0|1
  • zengin olmanın hiçbir kötü yanı yok. çok zengin olunca hayattan zevk alamayanlar hayal gücünü kullanamayanlardır. benim 100 milyar $ param olsa dünyanın en zengini olurum ama dünyanın 1/100'üne bile sahip olamam. insan ihtiyaçları sınırsızdır, bana dünyayı verseler güneşede nasıl sahip olabilirim diye düşünürüm :)

0|0
    0|0
  • Şöyle bir kötü yanı var. Aşk yapacağın kadını seçmekte zorlanırsın

0|0
    1|0
  • parayı sıfırlamak zor oluyo kardeş :)

0|0
    0|0
  • Bir yalancı arkadaşların olur

Yalancı menfaatçi kız arkadaşların olur

menfaatçi kişiler çok olur

Maneviyatı yakalayan kişiler azdır

0|0
    1|1
  • Açtığı kapıya bağlıdır yararı faydası, zararı.

0|0
    1|1
  • Hiçbir kötü yanı yok. O lafları eden kendilerini avutan orta halli insan grubu kardeş...

0|0
    0|1
  • hesabının ağır olması

0|0
    0|0
  • Fakirlerin çenesini çok yorar.

0|0
    0|1
  • herşeyi yapmak heralde bir işe çok çalısıp engeller çıktıgında sabredip üstesinden gelmek onu daha değerli daha önemli ,daha zevkli kılıyor . oruç tutanlara iftar daha tatlı gelirken tutmayanlara öyle tatlı normal gelmesi,susamış bir insanın su içmesi ile durduk yere su içmek gibi fazla su içmek gibi de diyebiliriz bir mütted sonra suyu kusası geliyor.

0|0
    0|0
  • kötü yanı yok.

0|0
    0|0
  • paranın pulun her şeye kadir olmadığını gösteren durumlardır.

bi kere zengin evine davet benzeri bir şey için gittim. yemek boyunca dayadılar ıstakozu, dayadılar havyarı*. ne tadlarıından bir bok anlıyorum ne de karnım doyuyor. kocaman ıstakoz getiriyorlar masaya, hepi topu 100 gram et çıkıyor. ekmek zaten yok* zenginliğinde. havyarı ekmeğe sürüp yemedikten sonra 1 kilo yesem ancak doyarım.

anladığım kadarıyla bu adamlar sürekli aç yatıyor.

link

0|0
    1|1
Yükleniyor...