Günümüzde Ayrılık Neden Bu Kadar Kolay?

Arkadaşlar,

Bir ayrılığın ( boşanmanın ) eşiğinde bir erkek olarak sizlere sormak istediğim bir soru var. Elbette çok ama çok üzgün olarak ben ve eşim boşanma konuşmaları yapıyoruz. Çocuklarım var. Ekonomik durum fena değil.

Sorum şu ki, eskiden yani bundan 10 yıl 20 yıl öncesine kadar eşlerin ayrılmaması için çaba sarf eden bir aile sülaleve arkadaş çevresi vardı. Herkes ailenin dağılmaması için elbirliği içinde idi.

Ne oldu da şimdi herkes ayrıl! diyor?

Ne oldu da kadınlar kolayca vazgeçiyor?

Ne oldu da uzun yıllar yerine kısa dönem askerlik gibi evlilikler moda?

Ve ben ne yapabilirim m ki? eşim beni yeniden kabul etsin?

Bayan arkadaşlar özellikle sizlerden yardım ve düşüncelerimi yönlendirebileceğim bir fikir rica ediyorum.

Elbette üzülüyor ve kahroluyorum, her çiftin karşılıklı hataları olabileceğini de biliyorum.

Ama günümüz kadının düşüncesini evliliğe devam yönünde nasıl değiştirebilirim.

SAygılar.

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• Simdi kimse kimseyi cekmiyor eskiden bosanma ayip ve kötü karsilanirdi bu yüzden esler birbirini mecburiyetten ele güne karsi cekmek katlanmak zorunda birakilirdi ama simdi o hayati cekmis olan kisiler cocuklarinin cekmesini anlasamiyorsa bosanmalari konusunda destekliyorlar , maddi durumun olsun veya olmasin bosanmalar oluyor ne yazikki ,

Sen her ne kadar bosanmayi istemesende esin aklina koyduysa aileden arkadaslarindan Destek aliyorsa geri dönüsü yoktur diye düsünüyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• karşılıklı oturup sorunu net olarak ortaya koymazsanız ve eşinizi sorunu çözeceğinize net bilgiler verek inandıramazsanız biter. bir kadın çocuklarına rağmen boşanmayı göze alıyorsa önemli şeyler derinden sarsılmış demektir. boşanma kararı vermek maddi durum iyi olsa da kadın kendi ayakları üzerinde durabilse de kolay değildir. sadece umudunu yitirmiştir artık ve sonuçlarına katlanmaya hazırdır. onu bu noktaya getiren şeyi kesin bir şekilde çözerseniz devam şansı olabilir ancak.

0|0
    0|0
  • Bazi kadinlar doyumsuz sabirsiz herseyin kendinlerin olmasini istyrlar ac kalmamislar hic sogukta usumemisler . Hersey dortdort olsun istyrlar. Bn bir kadin olarak yeni nesil kadinlari kiniyrum. Sanki annelrimiz hic aldatilmadi hic dayak yemedi hic laf isitmedi ..

0|0
    0|0
  • Aklın varsa boşanma derim yaş gelmiş 40a boşaninca kim alir seni playboy gibi etrafta gezersin artik he de hayatina bak ..eşinin seni kabul etmesi için kendini degistir romantik ol eve çiçekle gel yemege çıkart şiir oku ama onu anlatan bişi sabah ona kahvalti hazirla yatagina getir onun senin için bulunmaz nimet oldugunu gõster..ona aşkla bak...bunlari yap evlilik terapistine gidin..hatta oturup aglaaaa yani ..kurtarmak için bunu yap geliosa senindir:))))))

0|0
    0|0
  • Çoğu birliktelikler gerçek sevgi, dostluk üzerine kurulu değil.

Eşine değer verdiğini göster, bir akşam yemeği süpriziyle tüm olmuşların üzerinden tekrar geçmek için fırsat yarat kendine, size.

0|0
    0|0
  • Tüketici toplum olarak bu tüketici davranis iliskilere arkadaslisklara falan da yansiyor, gercek ask güven azaldi günümüzde malesef, biri olmasa öbürü olur biri gelir biri gider diye düsünen cok...

0|0
    0|0
    • Yorumunuza katılıyorum ama ya çocuklar? Geçmiş yıllarda aile içinde yer almaya çalışan kadıan neden şimdi pes ediyor? Zaten ekonomik sıkıntı erkeğin üstünde genelde . O halde neden göreceli kavramlarla erkek kapı dışına itiliyor?

• artık herkese basit geliyo ilişkiyi geç evlilik de. herkes kendi ayakları üstünde durabildiği için artık önceki gibi eşe sabır gösterilmiyor.zorluklara gelince hemen pes ediyorlar.

0|0
    0|0
  • Bilgisayarı bir kenara bırak ve eşini bir kez daha dinle ve sadece dinle.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bayan demıssın ama bılader bende yazayım dedım onceden

kadınlar yokluk cekerdı sureklı aynı seyı gıymek yemek ıstemezdı.

dayak yerlerdı susardı cunku eskılerde su vardı baba evınden bır kere cıkarsın ve gerı donus demek senın kadınlıgının sorgulanması demektı.

sımdı ıse kadınlar ozel gun arıyorlar makyaj arıyorlar gıyım arıyorlar luks yasamak ıstıyorlar sımdı bunu okuyupda ben bole deılım bır kere dıyen bır kız bıle gunu gelsın evlensın en fazla bır ay sonra bosanır evlendıgı erkek taleplerıne cevap vermesınde goreyım adam eve yorgun argın bıtmıs gelır kadın yuzume gulsun ıltıaflar etsın genclıgımızdekı gıbı fılmler ızleyelım sabahlayalım bekler ama genclıgınde o cocuga babası para verırken sımdı kendı parasını kendı kazanıyor onceden yasadıgınız bır ev sorumluluklar yoktu.anlayayacagın annelermız nınelerımız zamanında sabırlı ve anlayıslıyken yoklugu bılırken sımdıkılerde bu eksık dostum

1|0
    0|0
  • Onceden kadin ayyaklarinin ustunde duramaz bosanma lafini acamazdi belkide gerekcesi bu ama gercekten zor bir durum beraber başarmak diye bir sey var ayrilmassaniz her sey daha iyiye gider bence

0|0
    0|0
    • Ben ayrılmak aile düzeninin bozulmasına karşıyım ama karşı taraf argümanları ile iredelediğimde çok hazır!

çok düşünmüş, bitirmiş gibi geliyor bana.

Ve düşüncelerinde birisi ki; benim hiç hoşlanmadığımdır, biz erkekler için boşanmak özgürlükmüş. Artık özgürce davranabilir mişim. Ne acı !

• Cok sacma vence ama kendine yeniden asik etmeye calis ilk gunlerdeki gibi davran cicek falan sinemaya gidin mumkunse yavrunuzu birine emanet edip beraber zaman geçirin cinsel hayatinizi renklendirin

Yükleniyor...