"Neden ben?" diye düşündünüz mü?

Herkesin başına böyle bir olay gelmiştir. Bu sebeple böyle bir soruyu sormak, abes olacağı gibi diğer yandan gerekli de! Çünkü, "neden ben?" sorusu, bireylerin kendi hakkındaki gerçekleri daha iyi görmesine bir sebeptir.

Orada onlarca insan vardır, belki de talih kuşu hepsinin kafasına konmuş ve hepsi, senin sahip olamayacağın şeylere sahip olmuştur, ancak kader, sanki sana gıcık kapmış gibi üstüne üstlük başına hiç de gelmesini istemediğin bir dert vermiştir. Bir çevrene,diğerlerine bakarsın, bir de kendine ve sorarsın gerçekten "Neden Ben?" diye. Hiç bir zaman, hayattaki denge kuramını düşünmezsin. Belki de başına "Neden ben?" diye gelen şey, karşılığında bir gün belki de bir zaman aynı soruyu o AN sormanı gerektirmeyecek bir hadise getirir ve dünyanın en şanslı insanı olduğunu hissedersin. Çünkü mutlu olmuşsundur. Fakat demezsin herhalde yine de "Neden ben?" diye.

İnsanların nankörlüğü budur. Akılcı olmak ve olayları biraz olsun kendi bireyselliğimiz dışında yargılamak yerine, sadece içmenfaatimize bakıyoruz ve bize yarayan ne varsa onu almaya çalışıyoruz. Dolayısıyla soruyorum, "neden ben?" diye düşündüğünüz oldu mu? Yoksa gerçekten her olayın perdesinin arkasına bakmayı biliyor musunuz?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• her olayın perde arkasına bakarım fakat o perde arkasında kendımle ılgılı bır hata bulamam kı objektıfımdır bu konuda.neden ben dedıgım konular genelde benım çevremden bana yonelen konular oluyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hiç düşünmüyorum bunu,herkes payına düşeni yaşıyo işte,karşılaştırma yapmam.

0|0
    0|0
  • Hiç düşünmedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...