Kapat

Kendinizi bir kaç kelimeyle nasıl tanımlarsınız?

Kendini tanımak zordur. Gerçekten zordur. Şimdi bu soruyu sorunca bir çok kişi, olduğu değil, aslında olmak istediği kişinin kişilik özelliklerini buraya yazacaklar ancak kendilerinin göz ardığı ettiği bir şeyi burada olup bu soruya bakan bir dostu ya da arkadaşı görüyorsa, altına yorum olarak onun gerçekte kim olduğunu yazabilir. Bu, insanların kendini tanımasında aslında başkalarının da büyük rol oynadığını gösterir.

Bazen, hakkımızda edilen kötü sözler, kimilerinin desteğini almayışımız, yaptığımız eylemlerin hor görülmesi ve yadırganışımız, hem kendi içimizde utangaçlık duygusunu içselleştirmemize ve karakterimizin bir bütünü haline getirip, hayatın her alanında, bu klasik koşullanmaya karşın kaçamak gibi yaşayıp kendimizi ifşa edemememize, yaptıklarımızdan ya da başarılarımızdan dolayı kendimize olan güvenin yitirilmesine sebep olmaktadır. Bu, elbette kimsenin istemediği bir şey ancak o kimseler, biliyor musunuz ki, belki de içselleştirdiğiniz bu utangaçlık ve anti-özgüven duygusu şu an sizin karakteriniz olmuş. Eğer böyle olduysa, o zaman korkunç bir farkındasızlık içerisindesiniz demektir.

Bu sebeple buraya, karakterinizi gerçekten en gerçekçi manada özetleyen sadece bir kaç kelime yazın ve bu kelimeler üzerinden sizin aslında kim olduğunuzu çözelim.

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• Kıskanç, hırslı, kinci, inatçı, üşengeç, paranoyak.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 11

• Ne istediğini bilen , kararlı , öz güven tavan yapmış , az uyuz fazlasıyla gıcık biriyim ... ama gülüşüm güzel ..

0|0
    0|0
  • sabırlı, anlayışlı, tembel:)

0|0
    0|0
  • Sinirliyim

0|0
    0|0
  • hırslı, düzenli çabuk sinirlenen, ve yalnız.

0|0
    0|0
  • Kendi içinde zıtlıklar yaşayan biriyim ben.

İstediklerimi bilmemekle birlikte, bir o kadar da rahat canlıyım.

Cimriyim, benim olan herşey hep en değerlidir. Ağır nostaljı yaşıyorum, duygusalım, duygularımı salarım. Saal gitsin havasındayım...

0|0
    0|0
  • üşengeç,keyfine düşkün,ağlak, yön bulma özürlü

0|1
    0|0
  • titiz, tembel, sade, anlayisli, arada sinirli bir yapim var.

0|0
    0|0
  • çay, haz , fotograf

0|0
    0|0
    • karakter analizi yapabilsek keşke. malesef.

• ters psikolojii :)

• kendimi çözemedim.

0|0
    0|0
    • bu da aslında kendinizden tüyo veriyor. Hatta kişiliğinizi anlatıyor.

• Asi,anlaşılmaz,sinirli

0|0
    0|0
  • üşengeç duyarlı ve gıcık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Şüpheleri olan, kendini büyük gören, yüksek zevkleri olan bir insanım. Paranoyam vardır, megalomani en üst seviyededir ve anti-sosyalliğe ciddi bir eğilimim vardır.

0|1
    1|1
    • Uzun ve yukarıda bahsettiğim yalancı kişiliğe girmiş olabilecek bir bu ;) Bilemem, sadece biraz fazla ayrıntı eğilimi gördüm. Bunu anlayabiliyorum inkar etsen de. Kısa ve gerçekten korkmadığın cevapları isterim.

• Yok gerçekten... Ben inkar etmiyorum, bunlar benim karakteristlik özelliklerim.

Paranoya ve Megalomania... Bunları barındırıyorum gerçekten.

• beni inkar etmenden soz ettim ben. kendini niye inkar edesin ki I) .. Tamam ikinci dediğinde daha gerçekçilik sezdim. Anlıyorm seni ben, sen de kendini olmak istediğin gibi görüyorsun ;) İnsanlar hep ayrıntıya kaçar eğer durum buysa.

• öncelikle hoş geldin kardeşim

bu soruya verilecek olan cevapları çok merak ettim doğrusu

beni tanıdığın olarak hep geride kalıcam

her an degişim sürerken yerinde kalmak ve aynı olmak bana biraz saçma geliyor

olumlu yanların bile olumsuza olumsuz yanların bile olumluya kayar ying yang ta anlatıldıgı gibi

insanın tüm hayatı bir anda tamamen değişebilir

ne desem şimdi boş en güzeli yaşayıp görmek gerekli

0|0
    0|0
    • bu da her an değişen biri olduğunu gösteriyor o zaman. ya da değişmeye müsait :)

• değişim de olduğum doğru peki değişim ne yöne

sınırlandırmak istemiyorum kendimi

yerine göre değişirim ben bu belkide değişmiyen tek gerceğim

• NatGeo'da her olguya karşın tek bir söz vardr, severim, sana söylemek isterim: "Basit düşünün. Basit düşünmek bazen, daha önce açamadığınız kerpiç kapıları açar."

• tanısan mübtelası olursun :)

0|0
    0|0
  • karışık.

0|0
    0|0
  • beni eskiler tanır yeniler örnek alır tanıyanlar anlatır.. E.. ASLAN :)

0|0
    0|0
  • hoş,eğlenceli esprili

0|0
    0|0
Yükleniyor...