Çıplaklığın arttığı bu moda nereye gidiyor?Sonu ne olacak?20 yıl sonra sokakların durumu?

çıplaklığın arttığı her yıl değişen modanın erkekleri tahrih etmeye yönelik giysilerden olması düşündürücü? değilmi her yıl çıkan bu moda muhabbeti gittikçe daha tahrik edici ve çıplak içermeye başladı bundan 20 sene sonra sokakların modası nasıl olur sizce?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Önemli olan moda değildir. Modaya uyup açık saçık gezinmektir.

Erkeklerin tahrik olmasından bahsedilmiş, oysaki erkeklerin en büyük nefs ile mücadelesi bayanlardır. Yani tahrik olma demeyle bu işler olmaz.

Şunu bilmek gerekir ki, bir bayan açık saçık giyebiliyorsa ve ona laf atılıyorsa o bayan bunların hepsini göze almış demektir. Kimse boşuna demesin bana neden laf atılıyor diye.

Yani bir tanesi bakmasa, diğeri kesin bakacaktır.

Ama burada erkeğe büyük bir iş düşüyor, eğerki o nefs mücadelesini 2. kez bakmayarak sonlandırırsa kazanmıştır Allah'ın iznile. Rabbim hepimizi doğru yoldan ayırmasın inşaallah.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Erkeği tahrik etmek için açılıp sacilmak şart değil niyeti bozuk olan her türlü oluyor en azindam millet cani nasil isterse öyle giyinsin

1|0
    0|1
    • bravo :) tebrik ederim

• Allah peygamber bilen insanin birini tanimadan yargılamasi insamlari otekilestirmesi de ayri bir gülünç. Allaha inaniyorsun diye her dediğini eksiksizmi yapiyorsun ? Yapmiyosun. Bendende yapmami bekleyemezsin.

• ben kimseyi ötekileştirmiyorum. aksine allah affeder inşşalh bizde günahkarız. ama yapmış oldupum günahları düzeltmeye yapmamaya uğraşıyorum. başaramsam bile allah beni bu gayretimle ödüllendirir. senden yapmamnı beklemiyorum ama sadce tavsiye ediyorum.

• medeniyet adı altında modernlik adı altında sergilemek işte teşhircilik başka bir şey değil

şöyle bir söz var

"medeniyet dediğin açmaksa bedeni,desenize hayvanlar insanlardan daha medeni"

0|1
    0|0
  • insanlar giyinmeden çıkar artık dışarı

erkekler imtihanınız sizin de bu

0|0
    0|0
  • Çok aykırı şeyler olacağını sanmıyorum.

Olsa'da dahi çok az bir kitle uyar o modaya.

0|0
    0|0
    • inşallah dediğin gibi olur

• Türk milleti olarak aykırı şeyleri seven ve modaya uyan bir toplum değiliz o yüzden moda istediği kadar değişsin :)

• aykırı şeyleri sevmeyiz okde moda uymyız mı :D güldürme lütfen

• İnan gidişat çok kötü

0|0
    0|0
  • ne alaka sizde tahrik olmayın* gerçi siz kapalıdan bile tahrik oluyosunuz .

1|0
    1|0
    • arkadaşım g..tünü başını açıp gezenlerden nasıl olmayalım el insaf yahu. kapalılarda bozuldu artık.

• zaten onu kastetmiştim

• tamamdır ben ekliyorum inaşşalha sonra görüşürüz benim çıkmam gerek.

Erkekler Ne Diyor 6

• Kadın vücudunun nesneleştirilip bir görsellik olarak sergilenmesi ne kadar etkileyici olabilir ki? Kadın vücudunun teşhir edilmesinin güzel bir yanı yok. İnsanın yaradılışından gelmiş ve seçimini yapamadığı hiç bir olgu güzellik tanımına dahil değildir. Kadının bedensel özelliklerini erkekleri etkilemek için kullanıp, kadınsı ruhunu yadsıması, kadınlar için etkileyici değil aşağılayıcı olarak görülmelidir . Kadın olarak varlık nedeninizi karşı cinsin üzerine konumlandırılsanız gönlüne değil gözüne, şevkatine değil şehvetine hitap ederseniz, o vakitten sonrada, daimi mutluluğun değil, anlık hazların aranılan kişisi oluverirsiniz. Anlık haz ile daimi mutluluğun arasında da bir kadının duygusal ihtiyaçları saklıdır .

Kadın vücudunun nesne olarak görülüp duygusal ihtiyaçlarının göz ardı edilmesi kadınların en büyük sorunudur. Erkeklerden nefret etme sebeplerinin bir çoğunu da bu nedenden dolayı kendileri yaratır. Sürekli kadın, bedensel özelliklerle tanımlanıp erkeklerin ilgisini de sadece bu yöne çekme , erkeğin algısında kadını bir et parçası konumuna düşürüyor. Kadın çıplaklığı denilen şey kadın cinayetlerinin , ve her türlü şiddetin buna kadın tecavüzleri de dahil altında yatan en büyük nedendir.

Kadınlar haklarını ararken şiddeti ve erkek terörünü ele alırken kadın cıplaklığının , erkekte oluştuğu ön yargı ve bakış açısını nasıl değiştirdiğini göz ardı ediyor. Buna benzer şeyler yazdığımda kadınlardan tepki alıyorum fakat onlar bunun kadınlar için ne kadar büyük bir ön yargı oluşturduğunu anlamakta güçlük çekiyorlar . Bende bu bakış açısını anlamakta güçlük çekiyorum.

Yazdıklarımın namus kavramıyla hiç bir alakası yok. Benim derdim kadın bedenini seks objesi haline getirenlere. Gerekli aile terbiyesini alamamış , insani kavramlarıyla çelişen erkek her şekilde zaaflarının peşinde koşacaktır. Önemli olan karşındaki insana bir şeyi arz ettiğini göstermemek. Sürekli talep içinde olan abazan bir kitle var zaten , eğer bedeninizi arz edilmiş bir görsellik olarak sunarsanız o abazanlarda talep ettikleri şeyin peşinde koşacaktır.

Her türlü özgürlüğün arkasındayım. Özgürce , tabuların ve toplumsal baskıların ötesini geçip kendine yakışanı giymekte var , birde neremi açsam ki , nasıl bir dekolte versem de vücudumla öne çıksam diyenler var. Her zaman karakter ve kişilik özellikleri bedensel ve görsel kavramların önüne çıkmalıdır. Sürekli kadın bedeni üzerinde anlamsız bir obje yaratmak , bütün kişilik ve karakter özelliklerinde noksanlık yaratıyor. Kadınlar buna dikkat etmeli.

2|1
    0|0
  • Bence sadece abazan ve sapıklara tahrik edici geliyor.

1|0
    0|1
  • İlk insanlarda bir şey giymiyordu öyle düşünürsek tekrar özümüze dönmüş olacağız.

0|1
    0|0
  • Allah belamızı verecek çok merak etme :D

0|0
    0|0
  • 20 yila külotnan dolanir avratlar heralde

1|0
    0|0
  • sapiklik hat safhada ama toplum olarak tepki gostermiyoz

0|0
    0|0
Yükleniyor...