Hamile olabilirim, ne yapacağım?

reglim bi hafta geçti. test yapmadım daha, aldırmak istemiyorum. evlenmek istemiyorum. bebek tek başına taşınabilecek, doğurulabilecek, bakılabilecek bişey midir? kimlik almakta sıkıntı yaşar mıyım?

0|0
12|11

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye'de evlilik dışı cinsellik bile hoş karşılanmazken bebek doğurmak, büyütmek her şekliyle zor hatta imkansız. Hem sen hem de bebeğin insanlar tarafından bu konuda taciz edilirsiniz. Ailen yanında duracak mı? Sen insanların davranışlarını kaldırabilecek misin? Bebeği tek başına büyüteceksen çalışman gerekir, ailen reddederse kim bakacak... Umarım değilsindir ama keşke başından önlemini alsaydınız :/

0|0
    0|0
    • annemle görüşüyorum sadece,doğum zamanları durabilir sanırım,çalışıyor o da.insanlarla mesafeli duruyorum korkuyorum da bir taraftan,dul kadınlar hakkındaki düşünceleri bile korkunç.

• evet. Senin, annenin ciddi şekilde çok güçlü olması lazım. Siz uzak dursanız bile rahatsız edilirsiniz. Dediğim gibi bekar bir kadın olarak bebeğini doğurup güllük gülistanlık yaşayacağını düşünmek ütapya :/ Umarım değilsindir hamile

• umarım.

Erkekler Ne Diyor 11

• Adetin gecikmesi kesin hamilelik anlamına gelmez.Testi yap ona göre karar ver.

0|0
    0|0
  • Evlenmek istemiyorsan neden cocuguna haksızlık ediyorsun ? Babam kim derse ne diyeceksin?

0|0
    0|0
  • benim bir arkadaşım var tek başına hamilelliğini geçidi çocuğunu doğurdu.sıkıntı sadece çocuğunun kimliği için baba adı yazdırırken yaşarsın.bir de ailen ve çevrenin sana sonraki bakışı var ki onla nasıl başedersin bilemem

0|0
    0|0
  • evet doğurursan sıkıntı yaşamazsın. tek başına bakabilirsin yasal olarak 18 yaşının üzerindeysen. baba içinde dava açabilirsin dna testi sonrası kimliğe baba adıda yazdırabilirsin. 1 hafta geçtiyse sıkıntı olmayabilir stres etkilemiş olabilir bütün bunları düşünmeden önce bir test yap!

0|0
    0|0
    • babayı ben istemiyorum.hiçbir şekilde baba istemiyorum.

• aldırabilirsin çocuğu. babasız dünyaya gelmesi kötü olur. önce hamile olup olmadığına bak.

• tek başına doğuracaksan senin soyismini alır, baba adına adem yazarlar.

0|0
    0|0
  • çok ciddi bir sınava girdiğini bilmelisin.

0|0
    0|0
  • sorun olmaz sen bakabilirsen doğur kimlik falan alınır ama ilerde çocuğun benim babam nerde derse veya arkadaşları tarafından kötü maruzlara sözlere kalırsa orasını sen düşün.

0|0
    0|0
    • eğer zayıf ve baba isteği içinde büyümesine sebep olursam kötü davranışlara maruz kalabilir ama ben yapmayı düşündüğüm şeyi hak olarak görmeye çalışıyorum.

• yetiştirmeyle alakalı olabileceğine inanıyorum.

• Sen bilirsin...

• bu şekilde esra ablaya bile başvursan senin en az 50 tane talibin çıkar bence dert etme doğur bebeğini

0|0
    0|0
  • o cocuga yazik degil mi yahu bir anlik zevkinizn cezasini o mu ceksin

0|0
    0|0
    • saçmalamayın ne cezası.evli çiftlerde dayak yiyen,enseste maruz kalan,baba anne kavgalarının arasında kalan,sorumluluk alamayan bir baba yüzünden değersiz hisseden çocuklar sırf anneleri babaları bir anlıkta bırakmıyorlar zevki diye daha mı az yazık onlara.

• herkes öyle sadece kimilerinde kol kırılır yen içinde kalır.

• oyle oldugunu nerden biliyorsun ya bu dunyada mutlu ailelelr yokmju

• baba adı hanesini boş bırakabilir yada kendi babanın ismini yazdırabilirsin. kendi soy ismini verirsin bir sıkıntı olmaz.. ama bir laf vardır ''su akar yolunu bulur..'' erkek arkadaşının durumdan haberi yok gibi görünüyor

0|0
    0|0
    • baba hanesi boş bırakılabiliyorsa iyi.evet erkek arkadaşımın haberi yok haber vermeyi de düşünmüyorum.evlilik istemiyorum.

• babalık toplumsal bişey dedin mi en sonunda,bebeğin babası gibi hissediyor musun kendini?

• Babası gibi hissetmiyorum babasıyım! Askerde gönderdiği bir resmi vardı, ona günde onlarca kez bakar iç geçiririm.. sende onun gibisin ayakların üstünde durmak istiyorsun saygı duyuyorum ama bir yere kadar.. maddi durumun iyidir çocuğuna iyi bir gelecek vaad edersin, ama bir yere kadar baş edebilirsin

• Kimlik almak da sorun olmaz.Ancak, bakması senin ve ailen için sıkıntılı olabilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Evlenmeden de doğurabilirsin tabii , kendi soy adını verir babasının sadece adını yazarsın .Ama bu durumda babanın da söz hakkı var ortak çalışmanızın eserini tek başına piyasaya sürmene kızabilir .Aynı zamanda tek başına bir bebek büyütmek inanılmaz zor ,bunun için maddi durumunun yeterli olması ailenin desteği (ki bu imkansız ) , çalışayım desem çalışamazsın en az 6 ay anne bakımına ihtiyacı olur ve anne babalı bir ortamda yetişmesi taraftarıyım . Kıssadan hisse bu olanıksız bir şey .

0|0
    0|0
  • 1 hafta gecikti diye kimlik çıkarmaya bile gelmişsin, sakin ol önce.. Mevsim değişikliğinden kaynaklı olabilir, bir müddet daha bekle ve sonrasında test vs. yapabilirsin..

0|0
    0|0
  • Tek başına bakman gerçekten zor olur. Yaşın küçük sanırım. Evlenmek istemiyorsan aldır. Bir cana kıyıyosun ama. :(

0|0
    0|0
  • Stresten gecikmiş olabilir 3-4 gün daha gecikirse test yaptır, ama kan testi eğer kesin sonuç almak istiyorsan

0|0
    0|0
  • link bunu bir oku derim arkadaşım herkesin yaşama hakkı vardır.

0|0
    0|0
  • bi sakin ol belkı stresten gecıkmıstır

0|0
    0|0
  • Ailene ne diyeceksin ? bedenler xxxxlllll.

0|0
    0|0
  • doğur büyüt madem koca sorumluluğu alamayacaksan..

0|0
    0|0
  • tipik türk filmi. Ailenin tepkisi nasıl olucak.?

0|0
    0|0
    • annem babam ayrı.babamın tepkisi olmayacak,annem yanımda olur diye düşünüyorum.

• kendini bir çocuk sorumulugu alacak kadar güçlü hissediyormusun? muhtemelen üvey babayla büyüyecek..Hiç bi çocuk bunu haketmez..

• üvey babayla büyümeyecek,evet çocuk sorumluluğu alabilirim ama koca sorumluluğu alamam.

• ilk önce test yaptır ve emin ol.

0|0
    0|0
  • önce bi test yap, sonra konuşalım bunları.

0|0
    0|0
Yükleniyor...