Berkin'in bugün kırkı çıktı. Hepiniz onu vicdanlarınıza gömebildiniz mi ?

Sevdiğimiz biri öldüğünde, içimizde 40 tane mum yanarmış. Günden güne, o mumlar birer birer söner, acımız günden güne azalır ve ölüm yerine hayatı tekrar kabullenmeye başlarmışız. 40. günde ise içimizde tek bir mum kalırmış, ama o hiç sönmezmiş.

İşte içimizdeki o son mum hiç sönmedi Berkin. Bu toplum senin 16 kiloluk bedenini vicdanlarına gömemedikçe de o son mum asla sönmeyecek. Güzel çocuk sen öldükten sonra arkandan neler oldu biliyor musun? Sen bu ülkede terörist oldun çocuk. Acılı annende, Allahtan korkan insan diye tanımlanan bir kişinin ağzından binlerce sempatizanına yuhalatıldı. Bizler senin 16 kiloluk bedeninin hesabını soranlar ise riyakarlıkla suçlandık.

Bizim senin ölü bedenini kullanmak gibi iğrenç bir şekilde kendimizi ifade etmemize ihtiyacımız yoktu. Sadece bu toplumun vicdan kavramının bu kadar yozlaşması, bizim isyan etmemize sebep oldu. Benim büyük bir heybem var çocuk. Senin 16 kiloluk cansız bedenin benim sırtımdaki heybemde. Yalnız değilsin ama o heybede, yanında Muharrem Bebek var. Tanımazsın Berkin sen Muharrem bebeği. Çünkü o öldüğünde sen kafana gaz fişeği atabilen bir şerefsizin yüzünden komada yatıyordun. Muharrem bebekte senin gibi ses getiremedi bu topraklarda. Çünkü Vanlıydı, bizden değildi. Hastaneye ulaşamadı Muharrem Bebek. Babasının sırtında taşıdığı çuvalın içinde toprak olmaya gitti. Onun adını hatırlayan bile pek çıkmaz bu ülkeden. Bizim gibi olmayana kucak açamıyoruz vicdanımız yetmiyor çünkü. Muharremi babası sırtındaki çuvaldan indirdi, ben onu da heybeme aldım.

Heybem kalabalık Berkinim. Bak oralarda N.Ç nin akıttığı gözyaşları var. Onu belki hatırlarsın hani şu 13 yaşında iken 26 kişinin tecavüzüne uğrayıp, bu ülke adaletinin tecavüze rıza gösterdi dediği kız. Sen ne kadar temizsen o kızda senin kadar temiz abim. Onun saf gözyaşlarına iyi bakın. Neler yok ki heybemde Eskişehir’de vahşice öldürülen bir kediniz var .Samsunda kütükle öldürülmüş bir köpeğiniz var. Acı ama şehitlerimizin döktüğü kanlarda var. Oğlunun tabutunda Affet oğlum 30 bin liram yoktu diye bu ülkenin adaletsizliğine göz yaşı döken şehit anamın göz yaşları da var. Afrika da Somali’de zenginler tok kalsın diye açlıktan ölmüş çocukların rızkı var. Onlara da evine götüremediğin ekmeğinden ver abim. Kandırılmış Kürt kardeşlerimin yarınları var. Bu ülkede aşkı , sevgiyi , mutluluğu tadamadan bu ülkenin adaletine canını vermiş gençlerimizin etiketi bile koparılmamış hayalleri var. İnsanlık var o heybede Berkin. Vicdan var adalet var merhamet var. Bana benzeyenlerde var , bana benzemeyenlerde var. Hepiniz benim insanlığımın parçalarısınız. Sizin yerlerinize bana benzemiyorsunuz diye başkalarını koyup vicdan mastürbasyonu yapmadım. İnançlı değilsiniz , Türk değilsiniz , benim gibi değilsiniz diye hiç birinizi yok saymadım.

Çocuklar eğer inanmak istiyorsanız N.ç nin, şehit anamın gözyaşları var o heybede onunla abdest alın. Çünkü o gözyaşlarında “Vicdan ve Adalet” saklı ancak böyle gerçek Müslüman olabilirsiniz.

Güncellemeler:
Ben parti logolarında aramadım ışığı, adaleti parti isimlerinde tanımlamadım. Heybemdeki her biriniz için sönmemiş olan mumlarım var. Benim gibi olanlar mum gibi eriyor etrafına ışık saçıyor ama artık umutları eriyor. Üzülüyorum heybeme bir omuz atamayan vicdan yoksunlarına, üzülüyorum adaleti tanımlayanlar nasıl istiyorsa o kadar adil olanlara, üzülüyorum mağdurun değil, mağduru en iyi oynayanın yanında olanlara, üzülüyorum doğmamış çocuklarıma, onların yarınlarına ama vazgeçmiyorum.
Şunu bilin ki bir gün toprak olduğumda heybemde yanımda olacak. Sesim sizin gibi olan çocuk seslerinin arasına karışacak, birlikte uçurtma uçuracağız çocuklar. Omuzlarımdaki yara izlerini, sizin masum gülümsemelerinizde unutacağım. Ama sizi asla unutmayacağım.

Dinlemelik : link

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• yanlışlıkla 1 yıldız verdim, Allah kahretsin. özür diliyorum.

#berkinelvanolumsuzdur.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• link

Ben bu kız için tutuyorum yasımı.

1|2
    2|0
    • Benim heybemde Serap'da var neden vicdanını bu kadar kısıtlıyorsun. Her zaman bir can için sesimizi yükseltebiliyorsak vicdanımızı sorgulayabiliriz.. İnsan canına değer verdiğimiz kadar, hayvanları da bitkileri de korumaya çalışıyorsak vicdandan bahsedebiliriz. "Ama" kelimesi başa geldikten sonra geriye kalan her şey anlamını yitiriyor.Tarafımız ideolojik düşüncelerimiz olamaz. Her zaman mağdurun yanında olmalıyız. Vicdanımızı biraz sorguladıktan sonra inan herkese yetecek kadar yer var.

• Neyse dahada bir şey diyemiyorum.Umarm artık çocuklarımız gençlerimiz bu şekilde ölmez. Kimsenin saçma nedenlerle ölmediği bir ülkede eşit ve özgür bir şekilde yaşarız.Şu Serap kızın haline bak böyle ölmeyi hak etmedi,İnanki hiç bir çocuk bu şekilde ölmeyi hak etmiyor.Onlara el uzatıp ölmelerine engel olabiliriz.Doğru yolu da gösterebiliriz.Umarım bir daha böyle acılar yaşamayız.Çünkü ben daha çok acı çekiyorum çünkü ayıramıyorum çocukları birbirinden.Hepsinin göz yaşları aynı hepsi masum özünde

• Mekanları cennet olsun

1|0
    1|0
  • Yanlislikla 2 yildiz oldu çok uzgunum

mekanin cennet olsun berkin

0|0
    1|0
  • Bu yazıyı komple okuyan oldu mu acaba

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ülkenin gerçekleri.

ve aynı ülkenin gençleri...

o kadar yabancıyız ki aslında birnirimize..

ve o kadar kaçıyoruz ki kendimizden bile...

0|0
    0|0
  • allah rahmet etsin amma velakin şöyle birşey söylemek istiyorum o çocuk kapsül yüzünden ölmesi imkansız nasıl derseniz diyorlar ya kafasını deldi girdi o bilgi bana göre saçma çünkü o kapsülün kafasına girmesi imkansız .. polislikten biliyorum .. akp li değilim amacım kimseyi aklamak değil başka olaylar dönüyor sadece bunu diyorum ...

0|0
    1|0
  • Onun üzerinde prim yaptılar günlerce. Ne oldu ha sonu ne oldu. Soysuz bir gençlik polis taşlayan. Soysuz bir başbakan !

1|0
    1|1
  • ne diyon oğlum sen

1|0
    4|2
Yükleniyor...