Seferberlik olsa cepheye gönüllü olarak gider misiniz?

Askere gönüllü ve isteyerek giden birçok kişi askerliğin bir an önce bitmesini istiyor ve bir daha olsa asla gelmem diyor. Özellikle askerliği yapmış kişiler: şu an savaş olmuş olsa ülkenin menfaati için cepheye kendi istediğinizle savaşmaya gider misiniz, ailenizi, sevdiklerinizi bırakarak yoksa savaşmanın bir yararı olmayacağını ve ben gitmesem ne olur ki diye mi düşünürsünüz?

0|0
12|29

En İyi Erkek Görüşü

• yok ben gitmesem ne olur ki diye düşünmem de, eğer bu iktidar döneminde bir savaş çıkarsa gideceğimi hiç sanmıyorum kimse bana vatan millet masalı okumasınlar. Malum suriye konusunda savaş çıkartmaya çalışıp gerekirse kendi topraklarını bombalamayı düşünenlerin çıkarttığı savaşta ne kadar gönüllü olurum çok düşünmem lazım.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Cepheye isteyerek, gonullu olarak seve seve giderim,:) Tabii gidipte donmemek oldugunu bildigimden sevdiklerimden ayrilmak zor ve huzun dolu olur, Ama vatanim icin bu gerekliyse biraz cesur olak lazim degil mi? Odlekler hayatalrinda ne uzar ne kisalirlar, durduklari yerde sayarlar.:) Ben bir bayan olarak soruyu kendi ustume alip cevapladim,:)) Bir mahsuru yoktur umarim:) Sizde yalniz erkekler cevaplasin gibi bir ibare koymamissiniz. ama:)

0|1
    0|0
  • Söz konusu vatansa gerisi teferruattır elbette giderim ama bu seferberliği ilan eden kişilerin yakınları da gidecekler mi yoksa çürük raporu alıp seferberlikten kendilerini muaf mı edecekler?

Ayrıca ne için savaşıyoruz neyin uğruna savaşıyoruz o önemli keyfi bir durumsa kılımı kıpırdatmam.

0|0
    0|1
    • Kullandığın cümle çok yanlış. Gerisi teferruattır dediğin anda her şeyi kastetmiş oluyorsun (din, namus, vicdan, insanlık, vs.vs.) ... Neyse gene senin fikrin ama belirtmek istedim.

• Giderim

Allah savaş göstermesınn

0|1
    0|0
  • iş seferberlik noktasına gelmişse durmak olurmu elbette gidilir kadın erkek farketmez

0|0
    0|0
  • Giderim tabiki gidilmez mi ...

Üllkem benim vatanım ..

Ki şehit olmak gibi bir rütbe varken sonunda kim düşünür ki dünyayı

0|1
    0|0
  • ben giderim ne olursa olsun baştakiler sallanabilirler onlarda cesaret yok ama ben 3 çocuk annesi olarak bu vatan için giderim ölümmü umrumda değil insan vatanı için bayrağı için namusu için yaşar bunlardan biri eksikse hiç yaşamam l*n alsalar yeminle gidecem

0|0
    0|0
  • ben giderim .

0|1
    0|0
  • gıtmem hacı ne ısım var bu devırde aklı olanda gıtmesın ztn devlet dıe bsey kalmadıkı

0|1
    0|2
  • ülkemin menfaati için giderim acımadan öldürürüm Vatan herşeyden önemli

0|1
    0|0
    • vaayyy bee.bu sözleri senden hiç beklemiyordum doğrusu +1.

• nası yapcam ? :D

• yaptım galiba

• Ölmeye ne meraklı şu insanlar. Başkalarının menfaati için canlarını hiç etmeyi nasıl da istiyorlar.

1|0
    0|3
    • keşke senden öncekiler de senin menfaatin için canını hiç etmeseydi de bugün ırakta afganistanda gazzede insanların çektiği dertleri sende çekseydin

• Giderim, orada giden her can benim kardeşimin ailemin komşumun canıdır benim canımdır yararı yok hesabını yapmak savaşı bitirmez

0|0
    0|0
  • Giderdim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Meclistekiler karayı "ak" gösterdiğine göre, akıda kara göstermiştir kesin... O yüzden gidip cinayete ortak olmam.

0|0
    0|0
    • neden savaştığını bilmek gerek tabi ama sadece hükümet yüzünden mi?

• Suriye diyorsan, sadece ABD köpeği olan hükümet yüzünden derim.

• ben diyarbakır licedeydim... senede 1997 1998,arkadaslarımı bayraklara sardım yolladım:(

aynı yerde aynı ekıple bır 18 ay daha yapabılırım,bu sefer ucretde ıstemem,boşunamıydı onca şehit:!

0|1
    0|0
  • Kim için gidecem? Oldu baştakilerin veledizinasını koruma için ceplerini doldurmaları için bide savaşacam ha? kendi sıpalarını göndersinler...

Ha adam akıllı insanlar olur başımızda, canım feda olsun.

Topyekun seferberlik olursa seve seve giderim.

0|1
    0|0
  • Savaş olsa, zaten savaştan kaçmak en büyük günahlardandır. O saçma ve mantık dışı şeylere vatan için ve inancım için tekrar katlanırdım herhalde. Ülkedir ve bayraktır sonuçta. Güvenliğimiz olmazsa nerede okula gidilir, nerede namaz kılınır, hayat yaşanır ?

1|1
    1|1
  • ne uğurda savaştığına bağlı,ama kesinlikle gönüllü gitmezdim çünkü bu ülkede böreği elit kesim ötekini gariban yiyor,güneydoğuda şehit olanların ailelerine bakarsanız görürsünüz.parası olan bedelli askerlik yapar ya da torpille antalyada,olmayan benim gibi ağrıya gider,yediğin sopa işittiğin hakarette cabası

0|0
    0|0
  • Gitmezdim. Bizim ülkede askerlik kavramı o kadar saçma ki. Askerlik değil komutanların köpeği olmaya gidiyosunuz. Sinir atmak isteyen komutanlar size yerleri tuvaleti temizletiyolar. Ve ülkenin askerlerinin %99.9 u boş yere bunu yapıp psikoloji bozulup vede çalıştıgı işe ara vermek zorunda olup hayatlarını zehir ediyolar. Değmez...

0|0
    0|1
    • Savaş olsa kısmını görmemişim. Askerlikten bahsediyosun sanmıştım. Savaş olsa tabikide gidilir.

• Savaşçılık orta asyadan beri atalarımızdan bize miras tabiki de. Ama Türkiye'nin Türkiyelikten çıktığı bu dönemde düşünürüm. Milletimin kaderini tayin edecek bir savaşsa gözümü kırpmam. Fakat baştaki bir tane it bizi kendi çıkarları için piyon olarak ortaya sürüyorsa benim kararım olsa girmem.

0|0
    0|0
  • her türlü giderim ama başkalarının oyunlarına alet olmak içinde gitmem

0|0
    0|0
  • üstünde yaşayan şerefsizler için canını vermeye değer mi diyeceksiniz değmez ama söz konusu vatanın bütünlüğüyle gözü kapalı allah yolunda cenk ederiz o bakımdan

0|0
    0|0
  • Giderim,seve seve canimi feda ederim,bu topraklar kolayca kazanilmadi,kendimizi feda etmeyeceksek yasamayalim daha iyi

0|0
    0|0
  • savaş suriye ile olursa boş yere birilerinin menfaati için gitmem ama eğer yunanistan ile olursa Türk ırkının menfaati için giderim.

0|1
    1|0
    • yunanla ermeniyle rusla yahudiyle olursa kim gitmez :) +1

• gerekirse göz kırpmadan saldırır ve bir daha dönmem ama saydıklarının hiçbirinden korkup savaştan kaçmam

"savaştan kaçan kim varsa alnı kara,kan dökmeyi bilenler hükmeder topraklara"

• Giderdim herşeye rağmen :)

0|0
    0|0
  • Vatan hainlerini görümemizi sağlayan bir soru olmuş. Benden sana 5 yıldız.

0|0
    0|0
    • gene de düşüncesinden dolayı kimseye vatan haini demek doğru olmaz. belki o kişi de başka bir hizmeti olur vatana

• Seferberlik olursa gitmek zorundayım

Sefer görev emrim var ama olmasa da giderim

0|0
    0|0
  • Seferberlik diyorsun, gönüllü diyorsun. İkisi zıt kavramlar sıkıysa gitme düşman öldürmeden asker vurur acımaz

0|0
    0|0
    • yani sonunda mecburen gideceksin ama içinden gelerek isteyerek gider misin ya da gitmeme şansın olsa nasıl davranırsın anlamında

• İç savaş gibi bir durum için seferberlik olursa s*kimde bile olmaz. Kendi ülkemin insanına kurşun sıkmam. Fakat başka ülkeler ülkemizi tehdit ederse gönüllü katılırım.

• gömelim seni tarihe desem sığmazsın sana dar gelen makberi kimler kazsın nasıl gitmeyiz ya hemde seve seve

0|0
    0|0
  • En önde giderim gerekirse.

0|0
    0|0
  • seferberlik ? gönüllü ? zıt kelimeler değil mi :)

0|0
    0|0
  • Vatan Sana Canım Feda!

0|1
    1|0
    • İnsanların birbirini öldürmesini seviyorsan bu senin sorunun. Kimsin de gelip beyan ettiğim fikir üzerine beddua ediyorsun? Saygısız.

• senin gibi sütü bozuk olmamam bana yeterlidir... İnsanların birbirini öldürmesiymiş bak şu salağa... Vatan müdafası ne zamandan beri insanın birbirini öldürmesi oluyor? Bi kere ne dinen ne de yasal olarak vatan için öldürmek suç değildir... Akılsız...

• vatanı korumak tabi ki erdemli bir davranıştır ancak savaş dışarıdan insanların birbirini öldürmesi olarak görülür maalesef. belki savaştığın öldürdüğün insan da gönülsüz olarak geliyor savaşa, keşke hiç savaş olmasa ama iki taraf da haklı olduğuna inanarak bu düşünceye kapılmışsa o zaman kaçınılmaz oluyor

• 18 yaşındayım seve seve giderim..astsubaylık istiyorum zaten

0|0
    0|0
  • bu ülke için kılımı kıpırdatmam bu ülkede yüzde 48 aptl insan var

0|1
    0|2
  • Daha geleli 2 ay oldu geri dönmeye niyetim yok :) Şırnak / Yasğızoymak ;)

0|0
    0|0
  • giderim .

0|0
    0|0
  • Savaşta haklıysak giderim. Haksızsak veya haksız olan tarafta isek kimse beni götüremez.

0|0
    0|0
    • iki taraf da kendini haklı görür genelde ama haklı haksız nere göre?

• Vatan Sana Canim Feda!

0|0
    0|0
  • Savaşın sebebi ve savaşacağım insanlara bağlı...

0|0
    0|0
  • Suriye ye asla savaşmak için gitmem giden de ailemden olsa bile orada silerim hayatımdan

Diğer ülkeler içinki düşüncemse

Gerçekten de savaş sebebi varsa evet giderim ama

Yok keyfi hükümetin çıkarı içinse hayır sevdiklerimin yanında kalır onları korurum.

0|1
    0|0
  • türküz biz biz özeliz osmanlının torunlarıyız belki birbirimizi yiyebiliriz

amma ;

vatan toprakl bayrak söz konusu oldummu bir araya gelmeyide cok iyi biliriz bilirizki binlerce şehitlere borcumuz vardır .

0|0
    0|0
Yükleniyor...