Kolun kalınlığıyla ve gücüyle yumruk gücü etkinenir mi ?

Örneğin arnold gibi bir adamın yumruğumu birini yerden kalkamayacak kadar güçlü ya da çok sert olur mu ?.Boksörlerden bahsetmiyorum ama mesela 1 2 yıl boks yapmış ama cılız diyelim arnold gibi adamın vücuduna (yüzüne değil) attığı yumruk adamı yere serebilir mi ?

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Valla ben yumruk atma makinasına vurunca 999 vuruyorum. Son yumruk attığım kişinin kaşı patlayıp burnu kırıldı, ondan önceki de bayılmıştı. Hesabını sen yap artık.

0|0
    0|0
    • sol ya da sağ gözüne ortalı vurmuş olmalısın ikisi bir gittiğine göre :)

• bende duymuştum ayarlı olduklarını

• Tek makinaya vurmuyorum ki, ben severim o makinaya vurmayı. Gördüğüm her yerdekine gider 3-4 kere vururum.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 8

• yumruk atmak yumruk çalşanların işidir :) bir body ci çok kalın kaslara sahip diye yumruğu iyi vuracak diye bişey yok çünkü yumruk şu denkleme dayanır bana göre : hız+güç+teknik ...arnold dediğin adamda güç var ama o kolların kalınlığı, hızını yavaşlatıyo ve adam teknik de bilmiyosa iyi yumruk atamaz demektir.zayıf biri de elbette hızlıdır ama güçsüzdür ve teknik de bilmiyosa iyi yumruk atamaz demektir.

0|0
    0|0
  • Bak iki sporu birbirine karıştırıyorsun. Mesela o arnold gibi bir adam kum torbasına 2 dk yumruk atamaz aralıksız, çünkü o adamda o kondisyon yoktur. Ama iyi bir boksör 1 saat yumruk atar. He boksörde o adamın kaldırdığı ağırlıkların yarısını bile kaldıramaz.

0|0
    0|0
    • Ben kickboks yapıyorum. Başka örneklerde vereyim istersen.

• ver iyi olur :)

• Bir koşucuyu ele alalım. Adam dakikalarca koşabilir o adamın kondisyonu çok sağlammış deriz. Bodyci kesinlikle o adam kadar koşamaz, şimdi bunun kondüsyonu zayıf mı ? Tam aksine ikisininde kondisyonu kendi alanında iyi. Mesela body yapan birinin itiş gücü çekiş gücü, kaldırma gücü çok iyidir. Boksörün iste vuruş gücü, dayanıklılığı fazladır. Şöyle bir şey var, fitness herşeyin temelidir. Futbolcular bile vücut çalışıyor, body building ve fitness'ı da ayırmak gerek.

• vuracağı yeri iyi bilmeli yoksa etkisi olmaz

0|0
    0|0
  • güç farklı kol kalınlığı farklıdır. bruce lee yi örnek al. kolları çok kalın olmamasına rağmen gücü inanılmaz :)))

0|0
    0|0
  • nereye vuracağını bilirsen zayıf bir kolla da bir adamı devirebilirsin .

0|0
    0|0
  • Özellikle triceps kalınlığı, yumruk gücünü etkiler.

0|0
    0|0
  • ben kickboxla uğraştım kardeşim ve yumruklarımı genelde belden atarım

0|0
    0|0
  • öfff git bir parmak at ağzınada kus ne içtiysen kafa bir milyon

0|0
    0|0
Yükleniyor...