Sanaldan güven olmaz, kimseyi sanalda tanıyamazsın sözüne karşımısınız değilmisiniz?

Ben şahsen bir insanı sanalda daha yi tanıdığımı düşünüyorum

Tabi her insanı sanalda ya da gerçek hayatta tanımak güvenmek mümkün değil

Ama sanalda insanlar daha rahat kendini ifade ediyor, normalde karşısında dursan ya da bir yerde bir çay kahve içsen o kadar rahat olamaz, her konuda insanın niyetini amacını sanalda daha iyi anlıyorum, size göre nasıldır?

0|0
9|20

En İyi Kız Görüşü

• Sanalda daha açık sözlüyüz bence de...

Reelde kapalı kutuyuz..

Hangimiz düşüncelerini bu kadar rahat ifade edebilir ki

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Sanal ortamlarda insanlara güvenilmez,insanlari tanimak mümkün degildir demek

mantikli olmaz.Cünkü mümkündür bu.

Zaten güvense mesele zamanla olagan hayata da gecilir.

Fakat söyle bir sey var sadece,

bu tür ortamlarda insanlar istedikleri rollere cok daha kolay bürünebilirler.

Insanlarin üzerlerine sindirdikleri maskeleri bu tür ortamlarda sergilemeleri,karsilarindaki

kisileri inandirmalari daha basittir normal hayata göre.

...

Fakat her durumda da bir insani tanimak ve ona güvenmek her zaman risk barindirir

icerisinde ...

0|2
    0|0
    • Evet öyledir katılıyorum dediklerine, yani bir insana sanal alem güvenilmez demek gibi, reelde de aa bak evini işini uyrudunu biliyorum tanıyorum o böyle şey yapmaz vs demekte çok yanlış bir davranış düşünce.

• Aynen öyle.

• İnsan kime güvenip kime güvenemeyeceğini şaşırıyor gerçekten

0|2
    0|0
    • Ya güven konusu tamam olamaz belki, ama en azından kişiliğini karakterini daha iyi anlıyor insan, malum siz bayanlar sorunlarla daha çok karşılaşıyorsunuz gerek sanalda gerek reelde onun için insan sanalda kendini daha iyi ifade ediyor her anlamda her konuda bilmem anlatabildim mi.

• O konu da öyle tabi

• karşında cesaret edip konuşamayacak insanların sanaldan estirmeyle kalmayıp yalanlarıyla geldiği bir doğru,yanlış olan bana denk gelmedi

1|2
    1|0
  • Güven veren tipi tanırım ve senin fikirlerine katılıyorum.

0|1
    0|0
  • Bana göre bla bla bla.

0|1
    0|0
  • Reel hayatımdakilere bile güvenmiyorum ben ki

0|0
    0|0
  • İnsanların sanalda kendisini değil ''olmak istediği kişi''yi daha rahat ifade ettiğini düşünüyorum. İstisnalar var tabi...

0|1
    0|0
    • Her ne kadar kılıfa ihtiyaç duyulsada bir yerden sonra karakter kendini gösteriyor belli ediyor.

• tam anlamıyla güvenmenin tanımanın imkansız oduğunu düşünüyorum çünkü kişinin yaşadıkları halini değiştirir tutumu değişir ancak gösterdiği yüzü görebilrz reel sana farketmez herkes aynı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Sanal ortam, sadece kurulan arkadaşlık için bir merdiven niteliği taşır. Gün geçtikçe o merdivenden yukarı doğru çıkılır.

Yeri ve zamanı geldiğinde ise reel hayat ili karşılaşmalar sonuçlanır. Bu durumda iki şey olur;

İlki, çok iyi ve değerli bir dostluk başlar. Hatta bir çok ilişki bu şekilde de filizlenmiştir.

İkincisi ise, fos çıkar ve ertesi günden itibaren tüm irtibat kesilir.

0|1
    0|0
    • işte o merdiven çok önemlidir, reelde biri neyi yapacaksa artık gizli saklı ya da tanınmadığı yerde yapar veyahut sinsilik yapar, ama sanalda kendini gizleme gereği duymuyor nasılsa sanal herşey klavyede herşey silinir çizilir ama gerçek hayatta ağzınedena çıkan sözü yaptığın haraketi geri getiremez kapatamazsn.

• Çok rahat her şeyi konuşursun oysa reeldeki biriyle o denli konuşamazsın aynen ancak sen yine de herkese güvenme sadece öylesine sohbet et. Belki reelde olsalar bu denli iyi arkadaş olamazlardı.

0|1
    0|0
    • Ben reelde çok az kişiye güvenirim, yani demek istediğim sanalı tamamen güvensiz bir yer görüyolar, oysa bir insanı sanalda tanımak daha kolay daha zararsız bir durumdur, bir kız sanalda bir erkekle çıkar bir süre sonra ayrılır erkek resimlerini varsa erotik vs resimlerle tehdit eder, ki bu durumu gerçek hayatta düşünürsek o kız ailesinin öğrenme durumunla karsı karsıya kalmak zorunda kalıyor bu daha vahim.

• cam açmadan güvenmem kimseye

0|1
    0|0
    • 1-2 saat sohbet et vaktini geçir sonra sap çıksın iyimi :)

• ben sadece 2 yap diyorum senin yanında şapka çıkarmak lazım :))

• benim erkek diye arkadaşa bağlayıp 3 ay konuştuğum kişi kız çıktı hayatımın en büyük süpriziydi bu sitede o :)

• sanaldan kimseyle sevgili olmam arkadaş olmam sanala güvenmem diyenler sokakta parkta bahçede ya da bir kafe de tanıştığınız adamların hepsi sanalda sanki buradakiler hepsi birer BOT anasını satim :@

0|1
    0|0
    • Çok iyi nokta koydun üstad, malesefki kafalarına yerleşmiş sanalda güven olmaz gerçek hayatta güven olur düşüncesi.

• Aynen üstad aynen, sanalda bir insan bir yere kadar kendini kamufle edebiliyor, biraz tanıyıp vakit geçirdikten sonra artık karakteri kişiliği neyse tanımaya anlamaya başlıyorsun çok zor değil, sadece insanla vakit konuşup eğlenmek yerine kullandığı cümleye kelimeye dikkat edip anlamak gerek, sanırsın gerçek hayatta herşey güllük gülistanlık.

• onlar kendilerini kandırırlar anca...

• Kimseyi gerçekten tanıyamazsın çünkü insanlar değişir bu bir kısır döngüdür herkes için. Sanal ortamda bir basamaktır bazen, protokolde anlaşmak gibi.

0|1
    0|0
  • guven zamanla kazanilir bu birden olamayacagi icin ve yaninda olan insanlarin bile sanal davrandigini dusunerek guvenmenin sanali ya da reali oldugunu ben dusunmuyorum. iki yuzlu insan her yerde aynidir.

0|0
    0|0
  • Sanaldan tanıştığım çok insan hepside iyi insanlar bu demek değilki herkes iyi

Dikkatli olursan sıkıdostlar bulursun...

0|1
    0|0
  • güvenmem ama yapacağımdanda kalmıyorum maalesef

0|1
    0|0
  • Şu kadın ya da erkek kılığına girip gezenler ve sapık ruhlu zihniyetleri yok sayarsak, bazı kişiler sanal alemle gerçeği karıştırabiliyor. Bu kişiler gerçekte karısından ya da sevgilisinden fırça yiyor, geliyor burada başka bir üyeye ahkam kesiyor. Yada işleri ters gidiyor, ona buna sataşıyor. Yaptığı yorumları beğenmiyor. Yada çevresinde saygı, sevgi görmeyenler gelip burada ona buna saygısızlıkk yapıyor. Ben pek tasvip etmiyorum bu durumu.

0|0
    0|0
  • sanalda belki zamanla tanıyabilirsin ama güvenmek daha zordur.

0|1
    0|0
  • tamamen katılıyorum öyle gerçektende .

0|1
    0|0
  • çoğu kişi kendısını nasıl gormek ıstıyorsa oyle ıfade edıyor o yuzden pek guvenmıyorum

0|1
    0|0
  • Sanki reeldekileri iyi tanıyabiliyor muşuz gibi.. Sanal ı reel i yok bence bunun. Tamamıyla karşındakinin onu tanımana izin vermesi.

0|0
    0|0
    • Haklısın, ama sanaldakinin gerek yorumunu gerek paylaşımını görüp akıl mantık yürütebiliyosun, ama gerçek hayatta o insan ancak senle vakit geçirdikçe bir yerlere gidince tanıyosun.

• TEORİ: Sanaldan kimseye güven olmaz

PRATİK: Fotoğraf alıp vermeler, telefonlaşmalar, kameralaşmalar, buluşmalar, gezmeler

SONUÇ: Sanaldan kimseye güven olmaz

Kısır döngü yani :)

0|1
    0|0
  • sanala karşıyım ben bir insanı en iyi yüz yüze tanırım bakışları beden dili hepsi tanımak için klavye aşkına karşııyım

0|0
    0|0
    • İyi tamamda yüz yüze bir insan sana karşı sanalda olduğu kadarda rahat olamaz.

• zamanla olur sanalda ne kadar rahat olsada yüze gibi gerçekliği olmaz

• Karşıyım ben. Güvenirim farketmez

0|0
    0|0
  • Birisini sanaldan tanıdım sandım lakin hiç tanıyamamışım oysa tanıdığıma o kadar çok emindim ki :/

0|0
    0|0
  • Bi' sarhoşken, bir de klavye başında insan çok açık sözlü olduğu için tanımak daha kolay olur..

1|0
    0|0
  • bu devirde babana bile güvenmiyeceksin diye bir laf var :D babama güveniyorum o ayrı konu :D

0|1
    0|0
  • karşıyım...

0|1
    0|0
    • Ya sanaldan çok hayal kırıklığına uğramışsın ya da gerçek hayatta tanıdıkların çok güvenilir kişiler.

• illaki hayal kırıklığı kardeş:S

Yükleniyor...