Arkadaşlar ne kadar boş işlerle uğraştığınızın farkında mısınız ?

Hayatta öğrenilmesi , keşfedilmesi gereken o kadar şey varken sizler neden böyle boş işlerle uğraşıyorsunuz ? Boş musunuz siz ? Boş olanların ve dolu olanların duygularını alabilir miyim ?

0|0
11|4

En İyi Kız Görüşü

• boşluk kriteri de değişir kişiden kişiye..burada takıldığım için kendimi boş gördüğüm zamanlar oldu..amaçlarım için (meslek, eğitim vs.) çok çalışan çabalayan biriyim..gün boyu bunlarla ilgileniyorum zaten..bu yüzden boş bir insan olarak görülmüyorum..ben de kendimi öyle görmüyorum ama yine de bana göre dolu insan, hayattan zevk almasını bilen, hayattan bişeyler alabildiği gibi, bişeyler verebilmesini de bilen kişidir..nitelikli kişidir yani...kendini pek çok anlamda geliştirmiş, hedefleri olan kişidir..boş insanlar genelde plansızdır ve ne yaptığının farkında değildir, yaşamdan zevk almasını bilmez ve geleceği düşünmez..yaşıyım da bir şekilde, sonra ölüp gidiyim havasındadır..

o söylediğim "boş insan" dı.."boş iş" dersek de, yapılan bir iş bir insana ne kadar hayatsal kavram, kültür vb. katıyorsa o kadar o iş bize dolu gelir..oysa o da görecelidir..kimseye "ne kadar boşsun" deme hakkımız yoktur aslında..sana göre hiçbir anlam ifade etmeyen bir şey, onun hayatını değiştiriyor, pek çok şey katıyor olabilir..o yüzden, aslında kim boş kim dolu, nereden bilebiliriz?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...