"Ne yapıyorsun" sorusuna "iyiyim sen ne yapıyorsun" cevabını verenlerden misiniz?

Evet arkadaşlar bu tarz insanlara sinir oluyorum, hatta bunu arkadaşlarım da yapıyor :)) Onlar kendilerini biliyorlar :)

"Ne yapıyorsun?" sorusu bence gayet açık.. Ne yaptığını soruyor adam.. Neden "iyiyim" gibi bir cevap verir bu insanlar ?

Adam sana "Nasılsın?" dememiş... Ve bu konuşma şöyle gider.

-Ne yapıyorsun?

-İyiyim sen ne yapıyorsun?

-Oturuyorum bende, nasılsın?

-İyiyim.

Konuşmada ki saçmalığa bakın.

Buradan bunu yapan arkadaşlara sesleniyorum amaç ne?

Güncellemeler:
Birde "ne yapıyorsun" sorusuna "iyi yapıyorum" cevabını verenlerin o anki ruh halini merak ediyorum.^^

0|0
11|21

En İyi Kız Görüşü

• Yok vermiyorum verenleride kınıyorum -.-

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bunu ben yapıyorum...

Fakat, bunun amacı farklı. İki insan yüzyüze gelir, tokalaşırlar ve diyalog başlar;

Kamil: Naaa'pıyorsun Kerim ya?

Kerim: İyiyim, abi seni sormalı. Çoluk çocuk uğraşıyoruz işte... Ne olsun öyle.

Kamil: İyi, iyi Allah bağışlasın, okuyo' mu senin oğlan? :O

Kerim: 3.Sınıfa geçti abi bu sene. Karnesinde 2 tane 1'i var ama haytanın.

Kamil: Olsun o kadar olsun... Takma kafana, İsmail akıllı çocuktur. Değil mi İsmail. ^^

İsmail: Beden eğitimi derslerinde hep kaleye geçiriyorlar ama Kamil amca. :(

Kamil: Hücum günü kurtarır, savunma şampiyon yapar İsmail. Kıymetini bil!

İsmail: Ama yeaaa... Ben gol atmak istiyorummm. :((

Kamil: E, çocukta haklı... :S

Kerim: Boşver abi bunları, sen nasılsın, anlat neler yaptın, nasıl oldu. Hamiyet teyze ameliyat olmuş geçmiş olsun ağ'beycim...

Kamil: Sağol Kerim, uğraşıyoruz. Sorma neler çektik, bir haftada.

Kerim: Neyse abi, ayak üstü çok muhabbet ettik, eve geç gelince hanım kızıyor, çocukta terlemiş zaten üşütmesin. Hadi eyvallah. Hamiyet teyzeye geçmiş olsun dileklerimi ilet. Şahin amcanında ellerinden öperim. ^^

Kamil: Sağolasın gözüm, sanada iyi akşamlar.

1|1
    2|4
  • sen de cevap beğenmiyorsun. ben genelde toplantıdayım veya hastayım diyorum <3 olmadı ders çalışıp, ödev mödev yapıyorumdur. o da olmadı, dışarıda taklıyorumdur çocuklarla.

1|0
    0|0
    • Evet genelde hep bunları yapıyorsun :) ya beni başından atmak için öyle diyorsun yada belli noktalar arasında gidip gelen bir hayatın var :)

• hem öğrenci, hem amele(üst düzey çalışan - alt düzey yönetici), hem de burada fake üye olmak zor.

• Ne yazmalı sana sence.

0|0
    0|0
  • Ne yapıyorsun diye sorulduğunda neyi ne yapıyorum diye cevap verenleri biliyorum

0|0
    0|0
  • Soru başlı başına hata zaten.Sanane benim ne yaptığımdan! Belki dile getirilmeyecek birşey yapıyorum onu mu söyleyeyim? Yalan da söyleyemem. İyiyim veya hiç der geçerim.

0|0
    0|0
    • O zaman bir şey yapmıyorum dersin... Adam sana ne yaptığını soruyor sen iyiyim diyorsun. Bari mantıklı geçiştirin.

• bu sorunun gizli anlamı "nasılsın" demektir zaten :)

-Ne yapıyorsun?

-TV izliyorum :)

-Ne yapıyorsun?

-Ders çalışıyorum :)

-Ne yapıyorsun?

-Yemek yiyiyorum.

-Ne yapıyorsun ?

-Nette takılıyorum :)

-Ne yapıyorsun ?

-Arkadaşla konuşuyorum :)

:D

0|0
    0|0
  • Bende öyle diyorum hatta napıyosun iyi sen iyi ne olsun iste oturuyoruz yak bi cigara

0|1
    0|0
  • biz türk halkı olarak diyalog konusunda biraz farklıyız diger milletlerden

misal ev telefonunuzu arayan arkadaşınız sorar evde misin

pazardan gelirsin elinde pazardan aldıgın erzaklar

görenler sorar pazardan mı

sordugun arkadaşın canı sıkkındır

ne yapıyorsun sorusuna cevap vermek istemez geçiştirir

diyalog şöylede olabilir di

- ne yapıyorsun

- ne yapayım ya canım sıkkın deli gibi dolanıyorum şöyle oldu böyle oldu vs vs

bunu söylemek istemez ve geçiştirir

0|0
    0|0
  • o an naptığımı söylüorum. "nasılsın" diyenlere iyiyim sen diye cevap veriorum

0|0
    0|0
  • +Ne yapıyorsun?

-İyiyim sen ne yapıyorsun?

+Oturuyorum bende, nasılsın?

-İyiyim.

Aynı konuşma akşam oldu :)

0|0
    0|0
  • Laf olsun dıyedır

1|0
    0|0
  • genellikle ne yapıyon iyim sen ne yapıyon denilir :D çok saçma bence. merhaba de selammün aleyküm de. ne yapıyon ne meraklı bir milletiz. ne yapıyorsam sana ne oynuyorum gel beraber oynayalım :D

0|0
    0|0
  • bunlara da takılıyorsanız, işiniz var :)

0|0
    0|0
  • Ne yapıyorsun dendiğinde bende iyiyim diyorum, çünkü o soruya her zaman uyuz olmuşumdur sanane kardeşim diyip içimden çok sövdüğümüde hatırlamıyo değilim hani. :)

0|0
    0|0
  • napiim öyle takılıyorum sen ne yapıyorsun derim genelde

0|0
    0|0
  • @güncelleme: o başka bişey yapıyordur :(

0|0
    0|0
  • napıorsun... hiçç diyenlere ne demelii .D

0|0
    0|0
  • utandım çok :(:(

0|0
    0|0
  • başka ne demesini istersin?

0|0
    0|0
  • Eski kız arkadaşım ben banyoda iken 37 cevapsız çağrı bırakmıştı ve ben de banyodan çıktım giyindim ve telefona baktım ve çağrıları gördüm.Sonra aradım ve neden açmıyorsun dedi, açıkladım durumu.Sonra tuvalete gittim ve bundan sonra ne yapıyorsan söyle dedi.Ben de dinle bak şimdi işiyorum dedim.Bu nedenle de artık ne yapıyorsun dememeye başlamıştı :)

0|0
    0|0
  • trakyada daha amaçlı bu sorular nabuyon beya?

iyiyim beya

sen nabuyon beyaaaaaaaaaaa:DDdd

bu böyle 5 dk gider

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ne yapıyorsun sorusunda "nasılsın" gizli sorusuda var sanki :)

ne yaptıgını soruyorum beeeeeaaa nasıl oldugunu değil ! :)

1|0
    0|0
  • Konuşmak istemeyince öyle cevap veririm genelde :(

1|0
    0|0
  • Hayır ben de sevmem hiç. Bazen bilerek diyorum ama geçiştirmek istediğimde yoksa diğer türlü insanın konuşası kaçıyor :(

1|0
    1|0
  • Amaç: Belki böyle yapmama uyuz olur da bir daha yapmaz mantığı olabilir. :D Benim arkadaşlarımda çok yapıyorlar artık her defasında nasılsın demedim demekten usandım ama onlar ne yapıyorsun sorusuna iyiyim sen demekten usanmadılar bende önce ne yapıyorsun demek yerine nasılsın diye soruyorum (:

0|0
    0|0
  • Evet bu saçmalığa bir son verin artık!

1|0
    2|0
  • _e naptın muhtar?

+eyi müdür ne olsun.

bence bu insanlar gayet iyi anlaşıyor kendi arasında.

napıorsun sorusuna her türlü saçma cevap veilebilir.sorunun kendisi saçmadır çünkü.neler yapıyorsun denilebilir.karşıdaki adam da neler yaptığını anlatır.

0|1
    3|0
  • :D nasılsın desen neysede bazıları anlamada sorun yaşıyor sanırım yada el alışkanlığı mı bilmem :D

0|0
    0|0
  • ben direk o an napıyosam onu söylüyorum,ama tripliysem iyi saol sen napıyoun diyebiliyorum..

0|0
    0|0
  • Ince detaylar.. Ne haber sorusu gibi..

1|0
    0|0
  • bende derim kişiye göre sanane ne yaptıgımdan yani

0|0
    0|0
Yükleniyor...