Şeytan kapalı şeylerin içine giremez mi ?

"Allah Rasulu Sallallahualeyhivesellem şöyle buyurdu;

Kapların üzerini örtün

Şişelerin ağzını kapatın

Lambaları söndürün

Kapıları kapatın

Çünkü...

şeytan kapalı şişeyi çözemez, kapıyı açamaz, kabın kapağını kaldıramaz.

Yılın bir gecesi vardır ki o gece ağır hastalıklar yağar.

Eğer ağzı açık kaba veya ağzı kapatılmamış şişeye rastlarsa,

ona bu hastalıklardan mutlaka iner."

Bir yerde okuduğumuştum bunu,Buna inanıyormusunuz ?

0|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

• 21.asrda insanlara bakterinin, mikrobun, infeksyanın ne olduğunu anlatıyorsun, anlamıyorlar. Tırnak uzatıyorlar, tuvaletlerde su yerine kağıt kullanıyorlar, ve s. Yinede anlamıyorlar. 6. Asrdakı cahiller nasıl anlıycaktı bunu? Belki de mikropların ismidir cin. Hastalığın ismidir şeytan

1|0
    0|0
    • Sen kendinde değilsin cin diye bir şey vardır

• Arabistan'da yılda bir kez kum fırtınası olur. Fırtına başlayıp bitinceye kadar eve 1 metrden fazla kum toparlanır. Bence Peyğamberimiz o anı söylemişdir. Şimdi sorsanız ki, peki fırtına neden oluyor? Çünki kumlu rüzgarlar esmezse hurma ağaçları tozlanmaz. Bak çiçeklerin tozlanmasını bile biz göremiyoruz, onlar bile canlılar. Ve polenler bazı alerji ve alerjik rinit hastalarında alerjiye neden olur, bunun için de maske yerine yüzü kapatan elbiseler daha uyğundu ve erkekli kadınlı kaparlardı

• 6. Asrdakı cahillere nasıl analtacakdı peygamberimiz demek istedim. Yanlış anlaşılmak hiç istemem

Erkekler Ne Diyor 15

• vallahi bildiğim bir şey varsa, kulun şeytandan aziz olduğudur. hem de iyisiyle - kötüsüyle.

ben bunu ilk defa duyuyorum. ne denli doğru, tartışmalı husus. ama mümkün mertebe sadece kur'an-ı kerim'e sadık kalmak ve çok eskielerde, sadece 4 mezhebin büyüklerinin yazdığı fıkıh ve menkıbelere inanmak.

nedenine gelince, insanların inançlarını kullanarak mekan sahibi olmak isteyen bir çok şarlatan da kitap yazmış. bugün hâlâ işlediği günahları affettirmek için hacı hocaya bağışta bulunanlar var. adeta hristiyanların rahiplere günah çıkartmaları gibi.

1|0
    0|0
  • Ey Muhammed!) Kulumuz Eyy?b’u da an. Hani o, Rabbine, “Şeytan bana bir yorgunluk ve azap dokundurdu” diye seslenmişti. SAD 41

1|0
    0|0
  • valla ne allah rasulu kapıyı açabilir nede şeytan varolmayan bir şey yapamaz bunu.böyle şeylere inanan varsa acıyorum onlara

2|0
    1|0
    • Ey Muhammed!) Kulumuz Eyy?b’u da an. Hani o, Rabbine, “Şeytan bana bir yorgunluk ve azap dokundurdu” diye seslenmişti. SAD 41

sapıtmayalım arkadaş şeytan nasıl bişey yapamaz bostan bekciliği mi yapıyo elinden gelse imansız hale gettirdiği an insanları öldürecek ama elinden gelmiyor geleni de ardına koymuyor

• Alemlere rahmet peygamberi Hz.muhammed s.a.v. buyurmuş kesinlikle doğrudur buna ne bir nokta nede bir virgül ekleme bile yapılamaz şüphe dahi olmaz...allah bizleride şefatine nasip etsin

1|0
    0|0
  • Bunan inanmiyorsan müslüman değilsin ama boyutlar vardır bizim boyutumuza mudahele yetisi olan varliklarda var ve dier yaratiklarin boyutlarina mudahele yetisini kazanan insanlarda var buna mikroplar bakteriler virüsler diyen aşırı ileri ihtisas sahibi arkadaslarimi götünden element uydurmakla itham ediyorum ve seytan boyutu neticesinde insanın iradesini etkileyemez sadece çekici kılar bunuda ısıl yollarla yaptıgı düşünülüyor

0|0
    1|0
  • yav he he, sıra sıra bir de yazmıslar peygamberimizi diyorsa doğrudur diye sanki derken yanındaydı

2|0
    0|0
  • Şimdi efenim şeytan diye bir şey yok, insanın kötü yanlarını oluşturan şeylere, bilicindeki şeylere şeytan demiştir yani öyle birşey yok

hadi iyi geceler

cayırt

2|0
    1|0
    • biraz olsun manevi ilimlerle ilgilenseydinde varlıkları görebilseydin böyle diyebilecek miydin

gerçi şeytan seni görünmeden kandırmış görünse haydi haydi kandırır

• elbette doğrudur... hadis kesindir ve bir çok rivayeti vardır...
    inanmayanın kendi bileceği bir şey ama en azından inananlara saygı gösterin
    abuk subuk laflar etmeyin...
    benim kanaatim bu yönde... hastalıkların nedeni bu... yani geceleri açıkta yiyecek içecek bırakmasak hastalık da olmayacak...
    bence araştırılacak bir konu.. hatta tez konusu bile olabilir..
    nice insanlar var ki 70-80 yaşında ama hayatı boyunca hastalanmamış acaba bilmeden bu hadise mi uydu? ne yaptı da hiç hastalanmadı...

0|0
    0|0
  • Peygamber diyosa inanmama gibi bir lüksümüz var mı? evet cübbelide dedi inanıyorum

1|0
    0|0
  • Senin beynine girmiş daha nereye girecek.

0|0
    1|0
  • Hadislerin coguna inanmiyorum. Alakasiz sacma sapan seyler var buda onlardan biri

2|0
    2|0
    • Saçma mı ? yağmur yagarken kabın ağzını açarsan dolar kapatırsan boşalır.Hastalıgın yagdıgı zamanlar vardır

Şeytan senin damarlarında geziniyor? o daha derin bir konu nasıl şeytan cinler ancak fikir verebilir.sufizm de nefs denilen yer hipotalamus dur hormanal bölgedir .beyin dalgaları şeytan fısıldaması bu bölgeyi harekete geçirirse hormonlarla damarlarında gezer

• ne diyon sen hacı abi

• ilginçtir bu söylediğini geçenlerde tanımadığım bir adamdan işitmiştim manidar

1|0
    0|0
  • Allah resülünün buyurduğu her şeye iman ettik. İnancımız tamdır. (:

1|0
    0|0
    • Hadisin kaynağınıda veriyim ben (: atlamadan.

Allah Rasulu Sallallahualeyhivesellem şöyle buyurdu;

Kapların üzerini örtün

Şişelerin ağzını kapatın

Lambaları söndürün

Kapıları kapatın

Çünkü...

şeytan kapalı şişeyi çözemez, kapıyı açamaz, kabın kapağını kaldıramaz.

Yılın bir gecesi vardır ki o gece ağır hastalıklar yağar.

Eğer ağzı açık kaba veya ağzı kapatılmamış şişeye rastlarsa,

ona bu hastalıklardan mutlaka iner.

(Buhari-Müslim)

• teşekkür ederiz :)

• Şeytandan kasıt kötü cinler diye biliyorum.Kanserinde cinler yapıyo diye bir söylenti veya teori var duydum

1|0
    0|0
    • şeytan cinin daha şerlisidir farklı

• doğru bu dediğin ama yemek yer mi şeytan

• şeytan yemek yer arkadaş onların yemekleri Üzerine Allah ın adı anılmayan yemekler ve pis şeylerdir

• korkunçlu sorular diye kategori olsa diye düşündüm şu an.. sorun içinse de duymuştum evet

1|0
    0|0
    • :) ne düşündünüyorsun peki bu konuda ?

• :) yok yalnızken izlemiyorum zaten

Kızlar Ne Diyor 8

• hadis-i şerif olduğunu bilmekle birlikte sahih olup olmadığı konusunda bilgim yok ancak ihtiyatlı davranıp reddedemem..

ama okuduğum an hijyen amaçlı olduğunu hissettim belki söyleyiş farklılığı vardır

2|1
    0|0
  • Bunj ilk kez okudum..sasirdim valla..ama peygamberimiz diorsa kesin bilgidir.

2|0
    0|0
    • Ben heleki bugünlerde daha çok duymaya başladım,kutlu doğum haftası nedeniyle nerdeyse her tanıdığım bu sözü bir kere paylaşıyor sosyal medyada.

• Peygamberimiz s.a.v dediyse doğrudur

1|0
    0|0
  • Şeytandan kasıt toz veya böcek olduğunu düşünüyorum. Ki kapatmak mantıklı.

2|0
    0|0
    • Bu hadis hastalıkların yağdıgı bir ayla ilgili bir dikkat edin o ay genelde herkes hasta olur

• tabiiki inaniyorum buna kesinlikle dogru..

1|0
    0|0
  • Babannem derdi hep fakat biz he babane he diye cevap verirdik, varmış demek ki öyle bişey

2|0
    0|0
  • hayır inanmıyorum.

1|0
    1|1
  • ben şeytanlara bile inanmıyorum

1|0
    1|1
    • haklısın, aramızda ete kemiğe bürünmüş o kadar çok şeytan var ki günümüzde,görünmeyen şeytanlara pek gerek kalmıyor.

• ben bir aynayım yumuşah davranana yumuşak aşağılayanlara sert davranırım huyumdur.İslamı benimle yargılamaman gerekmez mi ?İslamı kitabına bakarak yorumlaman gerekmez mi?

Birisi senin peygamberine o cahiller diye hitap ediyorsa tutumun yumuşak mı olur ?Aynen ters çevirirsin aynı tonda ben dozunu da sabitledim değil mi?

şu da bir gerçek masada bardak olduğuna inanmadığını söylemek o bardağı yok etmez

• peki sana iki sorum sorayım ozaman cevapta vermeyebilirsin tabiki.

1-peygamberimiz kendisine ne kadar çirkinsin sen diyen birisine karşı ne yapmıştır nasıl davranmıştır ?

2-islam dini başta olmak üzere 4 dinde ilk geldiğinde diğer insanları islama daha doğrusu Allah inancına davet ederken uslupları,davranışları ne olmuştur ?

Yükleniyor...