Kum torbasi ... nasil calismali

Kum torbsi aldim astim falan ben nasil calismali nasil kombolar yapmaliyim dovus sporların bir sure once birakmistim gene basladim yardim edin bir jeet kune do yapmak istiyorum yapacak ogreecek adam yok nasil teknikler le yapmaliyim birde high kick atamiyorum bacak kalmiyom hamlamisim nasil kaldiririm yedin eskisi kadar yadrdim

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ben tam 13 yıldır Taekwondo sporuyla uğraşıyorum. Bu süre içerisinde Muay Thai , Kick Boxing , Boks , Savate , Sambo , Pencak Silat , Eskrima ve Krav Maga ile uğraştım. Birisinden başlarsan eğer ilgin varsa hepsinr merak salıyorsun. Şu an MMA üzerine yoğunlaştım. Kombo olayına gelirsek tamamen sana kalmış birşey. Fiziksrl özelliklerini yazmamışsın eğer yazsan birşeyler diyebilirdim ama kavgada daha çok tekme mi yoksa yumruk mu kullandığını bilmediğim için sana önerim ;

Direkt karın bölgesine ya da bel altına ( bacaklar , dizler , bilekler ) tekme ile başlayan ardından göğüs , boyun ve baş çevresine yumruklarla devam eden kombolar yapman ( en fazla 4 hareket olsun 4'ten sonrası fantaziye kaçar) srnin için en uygunudur.

High Kick olayına gelirsek bu zamanla kazanılacak bir yetenek ve kavgada kesin sonuç almak istiyorsan sert ve hızlı tekmeler çıkarmalısın. Hızlı ve yüksek seviyelere tekme atabiömen için en uygun branş Taekwondo'dur. Taekwondoda Palding tekniğiyle öğrenilen tekme mantığını kapar ve bunun püf noktalarını öğrenirsen çivi gibi sert tekme çıkartabilirsin.

Birde kavgada "vur allah vur" mantığıyla çalışan Krav Maga var. Bu israil ordusunun savunma tekniği. İçerisinde vücut basınç noktalarına yapılan teknikler mevcut. Eğer Krav Maga ile Self Defans tekniklerini birleştirmeyi başarır ve bol tekrar yaparsan teke tek kavgada bileğini bükmek zor olur. Ben bugüne kadar istemeden de olsa girdiğim kavgalarda hep bu iki tekniği kullandım ve hiç beni utandırmadı.

0|1
    0|0
    • Karete cok az boks ve wingchun calismisligim 1.75 boyum kilomu tam bilmiyorum ama vucudum fit onceden tekmelerim tabiri caizse adam olduren turden kafa alt vucut fark etmeden refleks lerimde iyidir 7 yasindan beri ugrasiyorum sinavlar dolayisiyla birakmak zorunda kalmistim kavga mesafemi koruru bir anda atak yaparim bosluk yaladikca uzun sureli yani resmi musabakalarda bir bacagi etkisiz kilip yani surekli vurarak rakibin etkisini azltirim ama sokakata mesafe korumaya gelmiyom adam ustune bile

• bende öyle yapıyorum rakipi bekleyip boşluk arıyorum gırtlat falan aşırı tehlikeli değilmi

• Şimdi birazda ne istediğinde bağlı. Mesela elinde muşta tarzı birşey varsa zaten senin koluna vurduktan sonra sen tekrar yumruk atamazsın kasların kilitlenir. Şimdi adamın iki yerine vurucaksın ki yumruk atmaya mecali kalmayacak. Bana göre gırlak daha kolay daha garanti bir de bacak arası orası için çok yaklaşıp eğilmen lazım.

Bide işin şu tarafı var. Kavgada korkarak dövüşürsen dayak yersin. Bırak sen vur senin annen ağlayacağına onunki ağlasın. Ama gırlağa atılan yumruğun dozu çok önemli

Kızlar Ne Diyor 1

• Kum torbasini nerden ve kac tlye aldin?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Herşeyden önce bacak ve bel esnetmen gerek

Bacağını 180 derece aç ondan sonra istediğin hay kiki yaparsı n

0|1
    0|0

• internetten öğrenebilirsin belki eğitim videoları vardır heralde

0|1
    0|0
Yükleniyor...