Babanız sandığınız kişinin aslında babanız olmadığını öğrenseniz ne yapardınız?

Babanız sandığınız kişinin aslında babanız olmadığını öğrenseniz ne yapardınız?

Evet arkadaşlar ne tepki verirdiniz? neler düşünürdünüz? Annenizin önceden evlilik yaptığını ve sizin o kişiden olduğunuz ortaya çıksa ne yapardınız?

Arkadaşlarımdan birinin başına bu geldi nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum kıracak bir söz söylerim diye korkuyorum nasıl teselli etmem gerekiyor bilmiyorum

Lütfen düzgünce cevaplar verin...

• Tepki veremezdim herhalde donar kalırdım öyle..
    24% (5)29% (5)26% (10)Oy Ver
  • Yıkardım heryeri..
    38% (8)18% (3)29% (11)Oy Ver
  • Bilmiyorum valla..
    24% (5)41% (7)32% (12)Oy Ver
  • Diğer( Belirtiniz)...
    14% (3)12% (2)13% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
23|37

En İyi Kız Görüşü

• Asıl önemli olan babası sandığı kişi ona düzgün bir babalık yapabilmiş mi ?

Bence eğer babası olmadığını hissettirmediyse eksikliğini çektirmediyse hiçbir problem yok, günümüzde de böyle zaten üvey babalar öz babalardan daha iyi babalık yapıyor..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• Senlik bir durum yok arkadaşının yanında olman yeterli ne yapacaksın boyundan büyük laflar edip içinde bulunduğu şoku atlatmasını mı sağlayacaksın ? Kusura bakma da birkaç harika cümleyle olacak şeyler değil. Sen yanında ol destek ol konuşmak zorunda değilsin akıl vermek zorunda değilsin. Desteğini esirgeme yeter. Bir süre yanından ayrılma baktın değişmeye başlıyor içine kapanıyor olabilir de bunu yaşayan ilk kişi sen değilsin de üstesinden gelirsin de vs. daha sonra onunla ve birkaç samimi arkadaşınızı alıp gidip eğlenecek bir şeyler yapın kafa dağıtmasını sağla. Ne bilim film falan izleyin çok da düşünüp kötü olmasın eğer sana şu soruyu soruyorsa ben şimdi nasıl baba diyeceğim diye normal diyecek sonuçta ona babalık yapan yanındakidir. İlla kan bağı olmasına gerek yok. Okuluna derslerine yönelsin bunları düşünüp hayatı değişmesin.

0|0
    0|0
  • Teselli değilde her daim yanında olup destek olmalısınşu aniçin ..bide kurduğun cümlelere,sözlere dikkat etmen gerekicek..

1|0
    0|0
    • evet aynen çok kötü bir şekilde öğrenmiş bugün söyledi şaşırdım ne diyeceğimi bilemedim tek diyebildiğim ne olur üzülme arkadaşımdı :((

• Sende haklısın teselliden baska bisey gelmezki elinden.. iste dedigim gibi, şu sıralar yalniz kalmasına müsade etmeyip onunla vakit gecirmeye çalıs ..cok zor bir durum olsa gerek allah yardımcısı olsun ..

• teşekkür ederim umarım atlatır şu sıralar benimde sınavlarım var yanında da olamıyorum ama sınavlarım bitince telafi edecem yanında olmaya çalışacağım :(

• hiç kurcalamam bana kim baktıysa babam odur.Gider diğeriyle bir çayımı içerdim ama :))

2|0
    0|0
  • hic sanmiyorum böle bir sey hic düsünmedim babama benzetiyorlar beni.

soruna gelince.. bu durumda.. biyolojik babadan cok yaninda olan ona destek olan büyüten kisi babadir.. digeri sadece biyolojik olarak bir bag var

0|0
    0|0
  • baba sıcaklığı yaşatıp koruyup kolladıysa yıllarca benim babam odur artık diye düşünürüm ben tesellidede bunu kullanabilirsin bence çok zor bir durum ama gerçekten

0|0
    0|0
  • babamı bulur anneme ilgili meseajı övey babamdan habersiz verirdim. Bu annemle babamın halt yemesi değil mi? eee .ne yapım ama söyler misin? beni bugüne kadar kızı olarak bilmiş bir insan var onu nasıl yıkabilirim(kızı derken oğlu yani) zor durum ama olsun hayat zor.

0|0
    0|0
  • Babama çok benziyorum. Ama öyle birşey olsaydı "Peki anam bu mu bari?" derdim :D.

0|0
    0|0
  • Babamla ne kadar zıt olsak ta gene onu çok seviyorum oda beni çok seviyor bunu belli ediyor da

Diyelim ki oldu

Gene aynı derecede sevmeye devam ederim sonuçta o beni büyüten babam ve üveykende seven.

Biyolojik babama gelince tanımak isterdim benden uzak durmasının nedenini sorardım

Ona göre tepki verirdim

0|0
    0|0
  • Tekme tokat dalarım sırf babam diye bir şey demiyorum çünkü

0|0
    0|0
  • çok samimi olduğum biri 15 yaşında evlatlık olduğunu öğrenmiş ama zamanla atlattı yani sevgi önemli bu drumlar öyle aileler var ki öz çocuklarına değer vermiyor öyleleri de var ki canlarından çok seviyor yani sen onun bu düşüncelere dalmasını engellemelisin ve ailede sevgi varsa zamanla aşılır dert etmez yanın da ol senin için değişen bişi olmdığını hissetsin eğer aşırı ilgin olursa ona acıdığını düşünebilir bundan dolayı eskisi gibi davran bildiğini unut

0|0
    0|0
    • tamam teşekkürler çok fazla üstüne gitmiyorum eskisi gibiyiz yani sadece konuşurken farkediyorum çok üzgün.. bu da beni çok üzüyor malesef :(( birşey demiyorum asla o konuda o hala benim en iyi arkadaşım

• yani mantıklı olan susmak ama hep yanında olmak ki sölediğin gibi olgunlkla karşılayabilecek yaşta ve her ne olrsa olsun desteğe muhtaç ne diyem inş. biran önce kndini toparlar.. hayat zor ve bazen acımasız sürprizleri var..

• evet öyle umarım biran önce düzelir eskiki gibi mutlu olmasını istiyorum..

• Aynısı benim kuzenimin başına geldi, bundan 5 sene önce evlatlık olduğunu öğrenince ilk başta çok zor oldu onun için ama zamanla alıştı, hatta kendi anne babası gibi görüyor onları. Bence arkadaşının çok üstüne gitme ters tepkiler verebilir, sadece ona destek olmaya çalış zamanla herşeyi kabullenir zaten.

0|0
    0|0
    • tamam teşekkürler yorum için evet üstüne gitmiyorum yanında olmaya çalışıyorum asla o konuya girmiyorum bile ama konuşurken hissediyorum çok üzgün elimden de birşey gelmeyince daha çok üzülüyorum :((

• Bu filmde klişeymiş der tv yi kapatır ve son olarak sütümü içip yatarım tatlı rüyalar ...d

0|0
    1|0
  • Benim babam gercek babam olmasa bu adamla nasil kan bagim olmaz diye uzulurdum benim icin neler yaptigi onemli kan bagi degil

0|0
    0|0
  • O insanı Babam olarak sevmeğe devam ederdim herhalde

0|0
    0|0
  • Hayatıma olduğu gibi devam ederim.

0|0
    0|0
  • Haa ben bunu biliyom valla bisey olmuyo ya diolarki senin annen baban yok diyolar erkekse arkadasin sorun yok

0|0
    0|0
  • babamı seviyorsam ki çok seviyorum biyolojik babam olmasının ya da olmamasını birşey değiştireceğini sanmıyorum. Baba yerine koymuş baba demişim ona biyolojik babamla hiçbir şekilde konuşmam

0|0
    0|0
  • böyle sorular niye soruyorsun ama :(

0|0
    0|0
  • illiminati yemi calisiyosun sen?

0|0
    0|0
  • bunu hep düşürüm ama yapacak bişey yok tip aynı bu kadar benzerlik sadece genetik olabilir :D

0|0
    0|0
  • Ona baba demeye devam ederim

0|0
    0|0
  • Yıkardım heryeri..

0|0
    0|0
  • bişey yapmam zaten baba oğul ilişkisi yok aramızda sevgimde yok

0|0
    0|0
  • Orjinali için araştırma yapardım.

0|0
    0|0
  • Öyle bir ihtimal yok

0|0
    0|0
  • Bir sure kimseyle konuşmazdım imkanım varsa giderdim evden bunun yalanı olmaz cunku

0|0
    0|0
  • bunalma girerim sanırım

0|0
    0|0
  • babalara geldik sanirim:D

0|0
    0|0
  • Babam iyi olduğu için canın sağolsun der geçerim.Canım babam :)

0|0
    0|0
  • Babam babamdır,çünkü benziyorum.Şüphem olmaz

:D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 22

• Hiçbir şey yapmazdım şoka girerdim sonra belki migrosa

3|2
    0|1
  • benim bu sekilde 2 arkadasim var en iyisi konuyu hic acmamak.. arkadasina ne soylersen soyle baticaktir sen mi yasiosun gibisinden dusunecektir.. bence sen birak hic konusma bu konu hakkinda .. yani yeni ogrendiyse en iyi teselli onun yanliz kalmasi bence kendi kendini teselli etsin.. kardesi varsa o teselli etsin .. tabii arkadasinin ne kadar yakin oldugu ve nasil bir karaktere sahip oldugu onemli ;)

0|0
    0|0
  • Yıkardım heryeri..

1|0
    0|0
  • Hay allah ya cok zor.ben olsam yikarim ortaliigi.asla sessiz kalmam..sende lütfen yaninda ol desyek ol arkadasina.valla zor.

0|1
    0|1
  • Biyolojik genler konusunda önem taşır, babalık konusunda değil. Seni kim yetiştirmişse o babandır

0|0
    0|1
  • Beni bugüne kadar büyütmüş,düzgün bir insan olmamda o kadar emeği var ona karşı değişmem ama biyolojik babama kızardım bugüne kadar gelmedi madem yine çıkmasaydın dıyerek

0|0
    0|0
  • hiçbir şey yapmazdım, hiçbir şey ifade etmezdi benim için. Biyolojik babam olmasa da 25 senedir benimle ilgilenmiş, her sorunumda arkamda durmuş bir adam, varsın biyolojik olmasın fark eder mi?

0|0
    0|0
  • Babamı merak ederdim napiiim :\

0|0
    0|1
  • yay ALLAH korusun canım babam ponpon bıyıklım bırakmam ben onun kokusunu aldım artık :'(

1|0
    0|0
  • Tepki veremezdim herhalde donar kalırdım öyle..

0|0
    0|0
  • onu bir kere daha severdim öz babam olmadıgı halde bana böyle babalık yaptıgı için

1|0
    0|0
  • annemin azını burnunu kıramayacağım için oturup nedenlerini sorgular mantıklı geliyorsa susup aynen devam moduna devaaam.

0|0
    0|2
  • allah korusun yaaa :(

0|0
    0|1
    • aynen Allah korusun tabi ama böyle birşey geldi arkadaşımın başına ve çok üzgün ne yapacağımı bilmiyorum :((

• gulerdım ya :)

0|0
    0|1
  • Mümkün değil. Kopyasiyim.

0|0
    0|0
  • Yok artik zor bir durumdur Allah gostermesin kimseye. Babam benim babam ya vermem kimselere :(

0|0
    0|0
  • aklım dururdu sanırım

0|0
    0|1
  • Babama cok benzerim, o yuzden inanmazdim :)

0|0
    0|0
  • Göbek atardım sldkkd

0|0
    0|2
  • bende aynı durumdayım. bu yaşıma kadar yaşadım böyle bundan böyle de böyle yaşarım dedim hiçbir şey olamısüş gibi. ve benim biyolojik ve gerçek babam da öldü. ben ikisi için de üzülmek zorundayım. kötünün de kötüsü olur söyle arkadaşına

0|0
    0|0
  • Müge Anlı ya çıkar gerçek babamı arardım:))

0|0
    0|0
  • sevinç çığlıkları atarım

yengeç timsah yürüyürüşü falan filan :)

0|0
    0|3
    • nasıl yani anlamadım.. :/

• hmm ne deyim bilemedim..

• eksiyi basan arkadaşlara benim ki gibi baba diliyorum

Yükleniyor...