Evlisiniz ve eşiniz de siz de çalışıyorsunuz. Yemeği birlikte mi yaparsınız yoksa illa ki kadın mı yapmalı?

çalışan insanlar için eğer birde evliyseniz yemek olayı zordur.siz hangisini yapardınız.eşinizle beraber yemek yaparmıydınız yoksa karışmazmısınız?

0|0
14|30

En İyi Erkek Görüşü

• kadinin ve erkegin yukumlulukleri farklidir...sirf para kazaniyor diye bir kadin bu yukumlulugunden siyirmaya calisiyorsa bana gore bu evlilikte sorun vardir...o zaman ben de soyle bisey diyebilirim...ben evde oturayim yemek yapayim eve parayi esim getirsin...hangi kadin buna razi olur? evet tabii ki hayat musterektir evlilikte,ancak bunu kanunlastirmamak gerekir...esinin yorgun oldugunu goren bir beyefendi zaten bunun farkina vardiginda degil yemekte,diger butun konularda da yardim edebilir...ancak dedigim gibi,bu tarz femen dusunceleri sevmiyorum ben

0|0
    0|0
    • burda yemek olayından kimse sıyrılmaya çalışmıyor.ayrıca yemek yapmayıda çok severim.fakat siz erkekler genelde yaydığınız için kendinizi ytüm yük kadınların üzerine binmekde.

• ben evli değilimki.sizin gibi bir adam aman aman düşman başına.kaba insan

• ben mi kabayim?kabalik ne yapmisim anlamadim...he bu gidisle evde kalacagin da kesin

Erkekler Ne Diyor 29

• Sadece yemek değil ki,evlilik bir yaşam paylaşımıdır,tek olursa her konu da bencillik olur,ben bazen kendim yaparım,bundan da zevk alırım,yemek yapmak kadar güzel bir şey var mı,neticede emek var,tat var,eşin zorlugunu sende yaşıyorsun,ki ona hak vermek gerektiğinde bilmek demek yemek yapmak.

1|0
    0|0
  • on numara yemek yaparım, bulaşıkları ve benim mutfakta çıkardığım dağınıklığı temizlesin, birde yemekten sonra bol köpüklü bir kahve yapsın bana, yemeği ben seve seve yaparım, ama gömleğimi ütülü, çorabımı dürülü isterim.

0|0
    0|0
  • Evde iki kişi çalışsa bile bana göre yemek temizlik gibi ev işlerini kadın yapmalı,erkekler de dışarıda yapılacak işleri(çarşı/pazar alışverişi,fatura yatırma,çocuğu oraya buraya götürme,evdeki tamir işlerinde ya kendisi uğraşma ya da tamirci usta işleriyle ilgilenme vb.) halletmelidir.

0|0
    0|0
    • tabiki kadın yapmalıdır ben sadece yardımlaşma amaçlı sordum o soruyu.yani bunu erkeğe yıkmak değil amacım:)

• teşekkürler cevap için

• Ne demek! Rica ederim :)

• dışardan söyleriz

olur biter

0|0
    0|0
  • çalışıyorsa birlikte olmalı..

0|0
    0|0
  • yemekleri birlkte yapıp sonra da onları afiyetle yemek en mantıklsıı !

1|0
    0|0
  • yemek yapmayı becerbilseydim yapardım. Ama en azından sofrayı hazırlama, salatalık gibi işlerde yardım ederdim

0|0
    0|0
  • tabii erkek yemek yapmayı becerebiliyorsa beraber yapılmalı.ama yok eğer bilmiyorsa erkeği mutfağa girmesi bayanın yükünü epey arttırır bu hoş bir durum değil kanımca

0|0
    0|0
  • 13 yıllık eski evliliğimde bir gün yemekde ne var diye sormadım olmadığı günler olduğu günlerden çokdu,kalktım kendim hazırladım,bu kadar yılda toplasan bana 15 kere güler yüzle çay yada su vermemişdir kendileri,sonra bitirince bıt bıt bıt,hayat müşterek kabul ama sınırlarıda olmalı...

0|0
    0|0
  • beraber , gönlüm el vermez ki evleneceğim kadın da bunu kabul edeceğini sanmıyorum zorla sokar mutfağa:)

0|0
    0|0
  • birlikte :)

0|0
    0|0
  • yapılan yemeğin nekadar teferruatlı olucağına bağlı

0|0
    0|0
  • ben hayatta yapmam anca karışırım :))

0|0
    0|0
  • Bir mutfakta iki el olmaz. yemeği en güzel kadın yapar.Ona kalırsa yağda yumurtaya ve makarnaya talim edersin..

0|0
    0|0
  • yemek olayı bana pek zor gelmiyor açıkcası.eşim çalıssa da çalısmasada ben yardımcı olurum yemek konusunda pek dert değil bir tebessüm gülümseme yeterli benim için.

0|0
    0|0
  • bence limonataya gidilmeli. veya zamane kahvesine de gidilebilir. olmadı birgün avni'ye de gidilebilir.

0|0
    0|0
  • mümkünse her şey birlikte olmalı...

1|0
    0|0
    • evettttttttttttt

• ama cidden öyle değil mi? köle tutmuyosun ki evleniyosun, hayatını birleştiriyorusun, söz gelimi hayatı arkadaşım diyosun e o zaman her şey birlikte olmalı..

• evet aynen öle ama nerdeeeee

• Alo sipariş hattı derim yada sırayla

0|0
    1|0
  • Yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince hem beraber daha çok vakit geçirmiş oluruz..

1|0
    0|0
  • yorgunsa ve ben de müsait isem birlikte yapmayı tercih ederim.

1|0
    0|0
  • Yemek yapmayı seviyorum, hatta eşimden çok yaparım herhalde:S

1|0
    0|0
  • yemeği kadın yapmalı kadınsa kadınlık rolünü yapacak...

0|0
    1|0
    • oldu başka

• düşünmüyorum ama sağol.

• Kadın yapmalı.. :)

0|0
    0|0
  • ne alaka ? beraber yapınca keyifli oluyor.

0|0
    0|0
  • karışmamayı vicdan el vermez..

0|0
    0|0
  • yapmayı bilsem yaparım tabiki de hayat müşterek neden eşime yardım etmiyim ki?

0|0
    0|0
  • tabiki birlikte. hem çalışmasada birlikte yaparız ki zaten birlikte yaşamak için evleniyorsun.

0|0
    0|0
    • süper cevap.erkek arkımla ayrıldımda ben bu sebebpden

• :)) bunu dert ediyorsa ohooo.. ardınıza bakmayın derim.

• bende öle yaptım:)mutluyumda

• Birlikte yapmak iyi olabilir ama ben oynaşırım :)

0|0
    0|0
  • birlikte yapılmalı bence yemek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• ben mutfak işini seviyorum ben yaparım çok isterse eşlik edebilir ama istemezse hiç sorun etmem mutfakta yorgunluğumu ve stresimi atıyorum çünkü

0|0
    0|0
  • eşim(telafuzu güzelmiş) isterse benimle yemek yapmayı beraber yaparız..

ama istemezse sorun değl ben mutfağı seviyorum hallederim

0|0
    0|0
  • tabii ki birlikte. Evde akşama kadar yatsam tamam da eşitsek ikimiz de çalışıyosak niye beraber yapmayalım ki. (:

0|0
    0|0
  • Ben yapayım,o yardım etsin

0|0
    0|0
  • evli değilim ama annem babam birlikte yemek yapıyorlar. yada kim erken gelirse o yapmaya başlıyor sonra öbürü gelince yardım ediyor. bizde öyle ..

0|0
    0|0
  • keşke bazen o yapsada dinlensem diyorum:)

0|0
    0|0
  • Birlikte yaparız ama en sık tek ben yaparım

0|0
    0|0
  • yemekten çok anlamam...beraber yapmak tercihim

0|0
    0|0
  • Yemeği ben yaparım pilavı o yapsın haha :)

0|0
    0|0
    • öğreneceksin bir gün elbet pilavı yada pilav ustası buluruz :)

• kalkıp tek baslarına mutfaktan su alanı bulursan kaçırma derım:)

0|0
    0|0
  • erkegi mutfaga sokmam ama yaparsa ii olur bazen :P

0|0
    0|0
  • Birlikte yapalım:)

0|0
    0|0
  • yemek yapmak degılde sofrayı o kursun yeter ya:D

0|0
    0|0
  • Birlikte yaparıııııız.