Tanrı beni kendimden korusun. Sıska düşüncelerimin büyülü ben'i zayıf bir mum ışığı gibi sönsün...

Biliyorum bencilliğe benzeyen bir sürü davranışın altında bencillik değil bambaşka bir şey olduğunu. Bencillik değil, kendini orta yere getirerek bütün dünyayı bu kendiliğin çevresinde kurmanın sonucu bu. Bencillik değil ama her şeyi, beni bile kendi gönlünün içinden görmek. Ben de aynı şeyi yapabilirdim. Yapmıyorum ama. Ben de onu dünyanın ortası bellemiş gibi yürüyebilirdim.

Bencilliğin ötesine geçtiğimi, geçtiğimizi anlatmak istedim, gereksizdi biliyorum ama edemedim söylemeden. Belki de anlatmak istediğimi daha bilmiyorsunuz. Bilmiyorsunuz daha ama yakında onu bile anlatabileceğim açıkça, ürkmeden, korkmadan. Bencilliğin çirkinliğin ötesine nasıl geçmiş olduğumu, olduğumuzu... Bilmiyor, bilmiyorsunuz...

...

Bencillik neyden doğar, nasıl gelişir , niçin zordur yok edilişi? Savsaklığımız kendimize neden vurmaz?

0|0
1|1

En İyi Erkek Görüşü

• 'artık veda zamanına pek fazla kalmadı

yorgun ve kimsesiz ölümün bahçesindeyim..'

Tam hissediyorsun, bitiyor galiba bu film de burada diyorsun. Güzeldi 17 yıl dersin, yatakta yatarken bir şeye daha sahip olduğunu görürsün. Vazgeçersin.

Octavio beni an diyor, usulca. 'Kendi erkek ya da dişi ötekim olmadan kendim olamam.' deyip çekiliyor tekrar o yumuşak, peygamberlerin dahi girmeye mecbur olduğu yatağa. -Tanrı da yatacak mı acaba o yatakta?, konuşulmalı.- Seni 2. ötekim ilan etsem, sen değil de millet yanlış anlar mı acaba.. Neyse, teşekkür ederim kurtardığın için.

Dedim ya insan bir şeyleri özlüyor. Çokça başa dönmeyi dönmeyi özlüyor, ama günlük yaşam içerisinde sıradan veyahut kendilerine göre özlenmeye değecek şeyleri de özleyebiliyor. Bu şartlar altında bana göre insan şayet kendisi özlerse, ve kendisini arzularsa o noktada bencil olmaya başlıyor. Yani açmak gerekirse; insan, sen'i özlerse sencil. Ölümü özlerse ölümcül olabilir. :) Ben mi? Ben bu aralar fazlasıyla sevgicilim. Çok özledim; ötekimi, sevgisini... Teşekkür ederim soru için.

Ufak not: Üslubun değişmeye başlamış, az kalsın tanıyamıyordum.

0|1
    0|0
    • "Sonraki işim düşünmek oldu.

Kendimi onsuz düşünmek. Anlatabiliyor muyum..?"

• Fazlaca uzattım biliyorum, ama yad etmeden duramayacağım. Ondan çalmıştım:

link

• Ah, eski dost... Ben gitsem de sen beni buluyorsun her defasında. Yazdıkların az duygulandırmadı beni. Bilmezsin, duygusalımdır ben. "Ağlamak erkekliğe yakışmaz" demiştin bir aralar, fakat icselliğim içimde kalıyor, dışarı taşmıyor dostum. Sessiz duygusallaşıp, sessiz ağlıyorum...

Seni özlemişim. Yazını... her şeyini.

Yazın o kadar çok gelişmiş ki! Anlatamam. Ben artık böyle yazamıyorum dostum.

Üslubum değişmedi, son soru cümlesi hariç yazılar alıntı.

Kadim dostum.

Kızlar Ne Diyor 1

• Ego yok edilemez, sadece dizginlenip yönlendirilebilir. O bizimle doğup bizimle ölecek olan şeydir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...