Arkadaş çevresinde ve aşkta ezik durumda kalmamanın formülünü buldum galiba. uzun yazdım ama lütfen okuyun ?

Hepimizin belki en çok istediği şeyler çevremiz tarafından güzel veya yakışıklı bulunmak, popüler insan olmak ve mutlu olmak değil mi ? bazı cevaplar buldum sizlerin ve fikrini almak istedim.

Ben anladım ki insanların güzel dediği kişilerden olmak için, yaradılıştan eli yüzü düzgün ve yüzüne bakılabilir olmak ve temizliğine bakımına dikkat etmenin yeterli olmadığını farkettim. insanların güzel dedikleri kişiler aslında eli yüzü çok da düzgün olmayan genel imajı popüler kültüre yani insanların kafasındaki genel kalıplara uyan kişilere güzel denildiğini farkettim. örneğin jennifer lopez in imajını ele aldığımızda insanlar arasında kumral ve sarı saç renklerinin, uzun saçların, bronzlaşmış esmer tenin ve ince fiziğin diğer tüm kusurları bir anda kapattığı bir gerçek. hele de yüksek topuklu ayakkabıyla tamamlandı mı senden güzeli olmuyor. yani insanlar aslında pek de kaşa göze ağıza burna, yüz güzelliğine bakmıyor. Genel silüetinle bir bayan olduğunu belli edebiliyorsan iş tamam oluyor. detaylara takılmıyor insanlar. o yüzden şuram neden böyle buram neden böyle kuruntularına hiç gerek yok. yukarıda saydığım özellikte imaj varsa inanın insanlar sizin burnunuzun kemerli veya büyük olduğunu farketmiyor bile. ben bir bayan olduğum için hep bayanlara yönelik örnek verdim ama benzer şeyler erkekler için de geçerli.

ama bu işin sadece imaj kısmı. tek başına bu imajı vermek de yeterli olmuyor. imajın yanısıra sosyal biri olduğunuz görüntüsünü yansıtabilmek gerekli. güzel ve imajı yerinde olsanız da yanınızda birtane bile samimi arkadaşınız yoksa ve bu kişi sosyal değilse. yani arkadaşımın arkadaşı durumları da olamayacaksa seni yeni birileriyle tanıştıramıycak biriyse veya çevreye sosyal olduğunuz izlenimi veremiyorsanız yine bir işe yaramıyor. insanların sizi genelde sessiz ve konuşmaz halde görmesi değil. sizi birileriyle konuşurken görmesi gerekiyor. ve bunu da güleryüzle yapıyor olmak ve eğlenceli bir konu konuşuluyor görüntüsü vermek lazım. bu şey telefonla konuşuyor olmak bile olabilir.

demem o ki, popüler kültürün dayattığı doğrultuda bir genel imaja sahip değilsek ve de sosyal açıdan zayıf olduğumuz bir şekilde belli oluyorsa. çevre tarafından bir başkasıyla konuşuyor olarak kendimizi onlara gösteremiyorsak malesef hayatta hiçbir ortamda yerimiz olmuyor.Doğuştan ne kadar güzel ve yakışıklı olursan ol aşkta bile kaybeden sen oluyorsun. Ben imaj olarak sade ve kendi kafama göre takılan birisiyken koyu saçlarını kumrala boyatıp popüler kültürün kabul ettiği şekilde imaj yaptığımda selam vermeyen insanlar etrafımda döndü oysa fiziksel özelliklerim yine aynıydı değişen tek şey saçım olmuştu. oysa ben kaşımı gözümü boyumu posumu hep dert eder kusur arardım. ancak arkadaş çevrem olmadığı için bu ilgi kısa sürdü. sonra o imajla arkadaş çevrem oluşmaya başlayınca ilgi göstermeyi kesenler tekrar ilgilenmeye başladı. sizce bu tecrübem bu söylediğim şeyleri doğrulamıyor mu ? sizin veya tanıdıklarınızın benzer tecrübeleri varsa paylaşmanızı isterim.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Tespitlerin doğru , evet , birtakım hareketleri yaparak veya yapıyor gibi görünerek popüleriteni arttırabilirsin , koyunlara karşı..

Hayatta tutunabilmek için popüler insanları arayanların etrafına bolca toplanmasının sana ne fayda getireceğini ünlülere sorabilirsin , o yüzden insanlardan uzak korumalı yerlerde yaşıyorlar .

Gerçek birisiyle karşılaşma şansını , sosyal hayatta olman evet arttırabilir , ama o insan sanda baktığında , yansıtmaya çalıştığını değil gerçekten ne olduğunu görür ve buna göre hareket eder.

Doğal olarak yaptığın hareketler önemlidir, içten olman önemlidir , ondan sonra seninle paylaşabileceği şeyler önemlidir, sadece senin ona verebileceğin imkanlar şeyler değil.

Ve bazen bir insan bile ömrü dolu dolu doldurmaya yeter... Yeterki onun yanında gerçek sen iken kendini rahat hissediyor ol.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• popüler hani o herkezin dediği şekilde giyinerek belki taliplerin çoğalabilir ama erkek açık giyinen dekolte firikik veren bakımlı kızın peşinden koşacaktır sevişe bilme ihtimali yüksek olan sevişmese dahi yanında onu gezdirerek kendini havalı görecektir.2. bir olaysa evet o kadar incelemiyorlar güzelliği çünkü senin benim onun popülayonunda detaya inebilecek biri sayısı çok çok az :)

1|0
    0|0
    • insanlar yanlarında ister arkadaşlık amacıyla olsun ister sevgili olmak amacıyla olsun. başkalarını etrafına toplayabilen kişileri tercih ediyorlar. inanki ben yazdıklarımı başardığım dönemde açık bile giyinmeme gerek kalmamıştı. güleryüzlü olmak ve sert bakmak yerine daha flörtöz bakışlarla bakmak bile yetmişti. insanların gözünde sosyal ve popüler etiketini alabilmişsen zaten seni otomatikman seksi olarak görmeye başlıyorlar. sosyalsen seksi oluyorsun. evliliklerde bile böyle seçiliyor insan.

• yani onları yapmanda toplar erkekleri ama açık giyinmek daha bir fazla toplar demek istiyorum ben

• Güzel bir yazı olmuş.

Kendinin farkına varman güzel.

1|0
    0|0
  • haklısın tebrikler güzel anlatmıssın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• çok dogru yazmışın aynen öyle

1|0
    0|0
Yükleniyor...