Dünün dinleri bugünün mitolojisidir

''Dünün dinleri bugünün mitolojisidir.Bugünün dinleri yarının mitolojisidir.Bugüne kadar yüzlerce din gelip geçti hepsinin uydurma olduguna inandınız degilmi ve bugün başka bir dine inanıyosunuz ve gerçek sanıyorsunuz.Yarında sizden sonra gelenler için o din uydurma olacaktır''.Söz hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hristiyanlıgı yok edecek biri varsa buyursun gelsin.

romanın vahşileri ve arabistan çöllerinin zehirli yılanları yok edemedi..

1|0
    0|0
    • Birşey soracam hristiyan mısın ?

• İslamda bütün dinler yalan islam gerçek.Hristiyanda bütün dinler yalan hristiyanlık gerçek.Yahudide bütün dinler yalan yahudilik gerçek sence bu işte birşey yok mu?

• ya sen hala yazıyor musun unuttum ben seni konuşmak istemiyorum cevap verdiğğime de pişman ettin beni bir daha gizlilere cevap vermeyecem artık yazma

Erkekler Ne Diyor 6

• Eğer yarın gelirse,evet denildiği gibi öyle olacaktır.Eskiden tanrılar zeus vs şimdi mitoloji diye anılıyor.

1|0
    0|0
  • haklılık ve doğruluk ihtimali çok yüksek olan bir söz. Düşünürün dediği gibi ezilenin iç cekisi ve taş yürekli bir dünyanın yüreği olan din bir gün yok olacaktır. Yada froudun dediği gibi din çaresizlik eçerisinde kalan insanın koruyucu baba figürünü doğada aramasıdır. Dine bu genel tanımlar ile bakıldığında eve dogrudur ancak dinlerin kendilerini ispatlama yolundaki mutlak verilerinede göz önüne alarak her dini kendi öz niteliğinde yargılamak gerekir.

1|0
    0|0
  • tamamen katılıyorum hatta günümüz dinlerinin dünün dinlerinden türediğine de şüphem yok.

ancak toplum düzenini saglamak açısından faydalı buluyorum dinleri.bide insanlar birbirinin inancına saygılı olsa dadından yenmez ama neyse...

1|0
    1|0
  • çok güzel bir cümle gerçekten. eğer 1 milyon yıl varsa da önümüzde ben yine islamın hristiyanlığın pekte mitolojik görüleceğini sanmıyorum. çünkü artık kimse vahiyle geldim gibi aldatmacalar yapamaz. teknoloji çağındayız. tabi bilemeyiz 1000 yıl sonrasını da işte tahmin

1|0
    0|0
  • Boş ve dayanağı olmayan bir laftan ibaret.

2|0
    0|0
  • Hicbir Din Uydurma Değildir.

Hz Musanin Dini. Hz İsanin Dini Ve Son Peygamber.Hz Muhammed ve Onunla Gelen İslam Dini Kiyamete Kadar Sürecek Son Dindir

0|0
    0|0
    • Bundan yüz yıllar önce o dinler yoktu.Başka dinler vardı aynısı onun içinde deniyordur belki fakat bugün başka deniliyor

• Peygamberler her zamanda gönderilmiştir.O zamanın dinleri hak dindir

Çoğu değiştirildiği için.Allah Tekrardan peygamber Göndermiştir

Son Peygamber hz muhammeddir. Bundan sonra din Gelmeyeceğini Bildiriyor Kuranikerim

Nasil olurda 1000 yol sonra yeni bir din geleceğine ihtimal veriyorsun.

• Bugün düşüncelerin bunlar saygı duyuyorum.En üsteki osman arkadaşın dedigine bak hristiyan oda degişik şeyler diyor.Kısacası herkez inandıgı şey ile söylüyor.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...