Bir kadınla bir erkek sadece yakın arkadaş olabilir mi?

Arkadaşlar Sizce Bir Kadınla Bir Erkek Yakın Arkadaş Olabilir mi Art niyet olabilir mi? Bunu Herkes Kendi Cinsinden Görüşünü ve Düşüncesini Belirtsin. Ve Neden? (Mümkün Oldukça Herkes Katılmaya Çalışsın. )

• Olur (nedenini belirtiniz)
    56% (5)64% (9)61% (14)Oy Ver
  • Olmaz (nedenini belirtiniz)
    44% (4)36% (5)39% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Her cevaplayana +1 En fazla Artı alan Cevabı En iyi Seçiyorum.

0|0
13|20

En İyi Erkek Görüşü

• olamaz,taraflardan biri arkadaş olarak görmüyordur açılamasada cinsel alamada birşeyler hisseder,en azından hayallerini süsler.böyle bir mantık reealitesi yok

2|1
    0|1
    • bende olmaz diye düşünüyorum ama çoğu kişi olur diyor garip :)

• açık ve net olan birşey var.insanın ruhuna ve bedenine zarar veren herşey haramdır.mesela sünnetlere bir göz at,peygamber efendimizin yaptığı herşeyin sağlık açısından yararı vardır.dininmen ettiği şeylerinde tam aksine zararı.islam diyor ki yabancı bir kadınla erkek yanlız kaldığında yanlarında ki üçüncü şeytandır...

• Evet hakklısın o konuda da Şeytan Bırakmaz

Erkekler Ne Diyor 19

• Şöyle söyleyeyim. Eğer bu kadın ve erkek birbirine hiçbir zaman potansiyel sevgili gözü ile bakmamışsa olabilir. Benim kanka diyebileceğim bir iki kız arkadaşım var mesela. İkisinin de erkek arkadaşı var ve ilişkilerinde mutlular ama her tür sorunlarını benimle paylaşırlar. Burada arkadaş olarak nitelendirdiğin kişinin tutumu ve karşısındakine yaklaşımı asıl önemli olan.

1|0
    0|0
  • Olamazlar. Abimden ve şuan ki nişanlısından örnek vereyim. Nazlı abla, büyük teyzemlerin komşusunun kızıydı. Aynı dershaneye gidyorlardı falan filan. Çok çok yakın arkadaşlardı. Yedikleri, içtikleri ayrı gitmezdi. Bu da benim işime gelirdi zaten hep bir ablamın olmasını isterdim. O da tek çocuktu. Hep abimle bana benim çocuklarımın dayıları siz olacaksınız der bize sarılırdı. Gel zaman git zaman derken onlar İstanbul' a taşındılar. Giderken nazlı abla hüngür hüngür ağladı. Ayda bir mutlaka ziyarete gelirdi. Her akşam skype' tan abimle görüşmeler. Yaz tatillerinde abimin gidip kalması, onun gelip bizde kalması. Birlikte abimle tatillere gitmeler. Ama hep bu arada birbirlerine biricik arkadaşım demeler. Sonra nazlı abla özel bir üniversite' de hukuk okumaya başladı abim de siyaset bilimler. İkisi de erasmus yaparak aynı üniversiteye gittiler 2 dönem' i italya' da okudular. Nazlı ablanın orada sevgilisi olmuş. Gelirken ayrılmak zorunda kalmış. Abim teselli etmiş hep. Sonra nazlı abla atanıp savcı oldu. Abim' de bir hareketin lideri oldu ve arkadaşlarıyla dergi çıkartmaya başladı. Sonra geçen yaz nazlı abla bana itiraf etti abimi çok seviyormuş. Abimin ağzını aramamı istedi. Bende aradım, ağzımın payını da aldım. O bizim kardeşimiz Atalay! diye de bağırdı. Nazlı abla ağladı benden duyunca. Sonra kendisi itiraf etmiş nazlı abla. Aileler birbirlerini tanıyorlardı zaten hemen yüzükler takıldı. Bu yaz düğünleri var. Duyan herkesin ağzı açık kalıyor. Onlar nasıl olur da evlenirler diye. Duyan küçük dilini yutuyor anlayacağınız.

1|0
    0|0
  • önyarlıları ve niyet okumaları ortadan kaldırırsanız ve cinsiyetçi değilde yakınınızdakini salt insan olarak görürseniz olabilir...tabi basit bir adres sormada bile bana yavşıyor asılıyor diyen kızların çok olduğu bir ülke olan türkiyede kolay bir iş değil sadece iki kişi arasındaki rol değil toplum içinde bile bir kız bir erkekle dolaşıyorsa bile bu iki gerçek kişiye sevgili gözüyle bakılan bir sosyal yapıda ne yazik ki bu sorunuza olamaz diye cevap vermek zorundayım...türkiyede özellikle erkekler objeleşmiş durumda potansiyel sapık muamelesi görüyor...mesala tek başına bekar bir erkek bile kiralık evi geçtim parasıyla aldığı evde bile tehşir edilmiş durumda yaşıyor böyle bir sosyal yapıda ne yazik ki zor...cinsel eğitimin ciddi bir programla anlatılması ve erkeklerin potansiyel tecavüzcü olmadığı onlarında birer insan olduğu aynı evinizdeki babanız..dedeniz..dayınız..erkek kardeşiniz gibi benimsetilmeli ve anlatılmalı...

1|0
    0|0
  • nadirde olsa olur.Ama başbaşa kalıp alkol almasınlar

1|1
    0|1
  • Olmaz (nedenini belirtiniz)

0|0
    1|0
  • Ben bu soruya evet diyorum.Sebebi ise şu 8 yıldır dostum olan bir kızla çoğu vaktimizi birlikte geçirmişsek,gerekirse aynı evde kalmışsak her sorunu paylaşmışssak ve hala dostsak.Evet bir erkek ile bir kadın yakın arkadaş olabilir.

VIP.

1|0
    0|0
  • Dost olur ama şu kanka ayakları, tüm vakti onunla geçirme işleri olmaz.Birinden biri açılır karşıdakine.

1|0
    0|0
  • Çok samimi bir kac tane kız arkadaşım var ve aramızda art niyet yok. Gayet birbirimizin herseyini biliyoruz ve birbirimizden cekinmiyoruz...

1|0
    0|0
  • Olabilir bu iki tarafında kişiliği ile alakalı bir durum...

1|0
    0|0
  • olur. .

1|0
    0|0
  • Olur tabikide ama genelleme yapılamaz.İnsanın içinde bitiyor çünkü herşey.Benim bir çok arkadaşım var bu şekilde.Hiç birine de asla 1 gün bile olsun farklı bir gözle bakmadım.

1|0
    0|0
  • Olur ama fazla ileri gidilmemeli

1|0
    0|0
  • Olmaz arkadaş olmaz,illa ki şeytan aklımıza bir fitne sokar,bir bayanla bir erkek işin içine cinsellik girmeden sadece arkadaş olamaz,ancaakk ben bizim gibi sıradan halk için söylüyorum,makam mevki olarak üst düzey insanlarda nasıl olur bilemem.

1|0
    0|0
  • Olur nedeni bende saklıdır..

1|0
    0|0
  • Saygı ve mesafe olduğu sürece uygundur.Aksi düşüncem olmaz derim her iki kişi içinde

1|0
    0|0
  • kimine olur kimine olmaz o insanların kişiliğine bağlı ama ne kadar sağlıklı olur işte oda insanların kişiliğine bağlıdır

2|0
    0|1
  • neden olmasın.benim var.

1|0
    0|0
  • zor olur...

0|0
    0|0
  • evde dene eline bir kibrit al atese yaklastır yanmazsa olur :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Kadın ve erkek elbette arkadaş olabilir. Ancak karşı cinsten biri olduğu için davranışlarda ve muhabbette belli bir sınır olması gerekir. Çok yüz göz olmadan, el kol şakası yapmadan, samimiyeti saygı ile harmanlayarak ayarlanabilir o mesafe.

Kadın erkek arkadaş olmaz diyenler muhtemelen ata erkil aile yapısında büyüyüp, erkekleri ayrı bir dünya hatta zararlı bir mahlukat olarak gören ebeveynlerin kızlarına yaptıkları baskının hala bilinç altında canlı kalmasıdır.

Kadın ev erkek arkadaş olur. Sınırlara saygı duyuldukça.

İki tarafında niyeti halis oldukça...

4|1
    1|1
  • Kadın-erkek faklılığının azaldığı bir dünyada yaşıyoruz.

Kız ve erkek oyunları, aktiviteleri, işleri artık farklı değil.

Her cins her şeyi yapabiliyor ve garipsenmiyor.

Bu dünyada kadın ve erkeğin arkadaşlığı doğal ve gerçekleştirilmesi gereken bir durum.

Yeter ki arkadaşlığın anlamını, çıkabilecek sorunları ve bunlarla konuşarak baş edebilmeyi becerebilelim.

1|0
    0|0
  • olmaz olunamaz, hep başıma gelen şey, karşımdakine hep yakın arkadaşım dostum diye baksam da belli bir süre sonra onlardan hep arkadaşlıktan dostluktan öte bir yaklaşım görmüşümdür ve bütün 'arkadaşız' olayı güüm diye yok olur gider. benim erkekten dostum olamamasına rağmen uzaktan gördüğüm ve çok iyi arkadaş kanka 'gibi duran' insanlar var elbet.. ama işin aslını bilemeyiz tabii ki.

1|0
    0|0
  • belki de insanlık tarihiyle eşzamanlı olarak her daim insanların kafasını kurcalamış sorulardan birisidir. cevabı ise tabi ki her referans noktasına göre değişecektir. bu soruya "evet tabiki olabilir" diyecek olan birçok insan vardır elbet. fakat olaya bir de şu açıdan bakmak gerekir. bir insan karşı cinsten biriyle cinsel bir münasebete girdiği halde arkadaş kalabiliyorsa zaten bunu tartışmaya gerek kalmaz.

bence cevabı "evet" olan bir sorunsaldır bu. çünkü karşı cinsten de çok iyi arkadaşlar edinilebilir. hatta ve hatta insana çok faydalı olabilir bu arkadaşlıklar, evlenip boşandıktan sonra arkadaş kalan bir çok arkadaşım var. :)

0|1
    0|0
  • Olmuyor olmuyor benimle olamiyorlar sonradan hep hoslandiklarini diolar keşke olsa olmasını çok isterdim

1|0
    0|0
  • olmaz diyorum nihayetinde kimyalar farklı ve birbirini etki altına alabilecek iki farklı cins uzun süre normal arkadaşlık yürütemez gibime geliyor.

1|0
    0|0
  • olabılır ama çok nadırdır.

1|0
    0|0
  • olaamazlar. ya erkek bişeyler hissetmeye başlar ya kız

0|0
    0|0
  • Olur(nedensiz)

0|0
    0|0
  • Eğer iki cins de duygularına hakim olabiliyorsa olabilir, neden olmasın?

0|0
    0|0
  • nerde yaşıyorsunuz?

0|0
    0|0
  • Olmaz

0|0
    0|0
  • Yakın arkadaş olunabilir, aradaki belli mesafe korunduktan sonra niyet baştan bozuk olmadığı sürece arkadaşlık olarak devam eder bence. :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...