Alışveriş yaparken milliyetçilik yapar mısınız?

Mesela Coca-cola almak yerine Türk malı kazansın diye Cola-turka aldığınız veya mcdonalds,burgerking gibi amerikan firmaları kazanmasın diye adana kebab vs şeler yediğiniz oluyor mu?

0|0
14|21

En İyi Erkek Görüşü

• Elbette yapmak lazım genelde yemeklerde Türk yemeklerini tercih ederim özellikle kebab favorimdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Devletin bazı sosyal görevleri olması gerektiğine inanmakla birlikte genel anlamda serbest piyasa ekonomisine inanan biri olarak kim kaliteli üretiyorsa onu tercih ederim.böylece bizimkiler de rekabet edebilmek için onların kalitesine ulaşmaya hatta aşmaya çalışırlar böylece gelişen yine türk ekonomisi olur ama yabancı sermayeye değilde siyonist sermayesine karşıyım yani eğer o ürünlere ödediğim para müslüman kardeşlerime kurşun olarak dönüyorsa dikkat ederim bu anlamda Mc Donalds,Coca cola ve bunlar gibi nicefirmaların gibi ürünlerine çok yönelmemelerini tavsiye ederim herkese o firmaların ne işlerle uğraştığını az biraz araştıran bilir

1|0
    0|2
    • eksileyenler cola zevklerini filistinli çocukların üstünde tutan 2 zavallı olsa gerek acıyorum size arkadaşlar :)

• Hiç umrumda olmaz, neden diye sorarsan TürkDonalds varmı ? yada BurgerTürk türk olarak düzgün markamız yok ben hamburger yemek isteyince McDonaldsdan yiyorum söyle bana güzel bi hamburgerci türk ondan yiyeyim, yada amerikalılardan biri gelsin türk köftesi yesin buraya taşınır kesin :D ben neresi iyi yapıyorsa orda yiyorum

0|0
    1|0
    • Fast food zaten amerikan yiyeceğiniz sen git Americankebab diye bisi duydun mu? Hamburger yerine köfte ye ne olacak

• link

Sadece milliyetçi olmak için mi seçmemeliyiz?

0|0
    0|2
  • cola-turka yeşil sermayeye gitmese alırdım,ama çok sık gazlı içecek tüketmiyorum,yine de yoğurdu peyniri bildik yerel markalardan alıyorum,ha keza zeytini, yaparım yani.

0|0
    0|2
  • Türk malı olmasına dikkat ederim özellikle yiyeceklerde.

0|0
    0|2
  • Elden geldiğince ediyorum, şu cari açık kapansın artık :S

1|0
    0|1
  • Wellness uzmanı olarak kola ve gazlı içecek tüketmek. Tükettiğim dönemlerde pek dikkat etmezdim. Doğal olarak fastfood 'u çok zorda kalmadan yemem. Yaşasın kebap ayran

0|0
    0|2
  • Alışveriş yaparken milliyetcilik değil cimrilik yaparım. Nerede o ucuzluk, orada ben ! Yaşasın bim ! Yaşasın a-101. :D

0|0
    0|2
  • yapmıyorum.

0|0
    1|1
  • yapmam. gerek de yok. kaliteli neyse onu alırım.

0|0
    0|0
  • Ben ucuz olanı tercih ediyorum hep... Fiyat/Performans önemlidir. Sigara içerkende Samsun 216 içerdim mesela. Giyimde, gıda da hiç marka gözetmem... Fiyat/Performans oranı yüksek olanı tercih ederim.

İster yerli, ister yabancı olsun.

0|0
    0|1
  • israilin amerikanın canı cehenneme ama dürüst olmam gerekirse dikkat etmiyorum.

0|0
    0|2
  • Aynen bende cok dıkkat ederım

0|0
    0|1
  • Yabancı malların ürün, hizmet vs. kalitesine güvenirim ama yerliyi tercih ederim.

0|0
    0|2
  • Genelde yaparım.Ancak Coca Cola ile Cola Turka arasında yap(a)mam çünkü arada çok fark var...

0|0
    0|2
  • kola içmiyorum kesinlikle güzel bir alternatif varsa yerli malı takılırım.

0|0
    0|2
  • Elimizde ki değerli şeylerin başka ülkeye satıldığı bir Türkiyede neden milliyetçilik yapayım ki ?

0|0
    0|2
  • Nocapitalizm! Nopasaran!

0|0
    0|2
  • hayır asla milliyetçilik yapmam

0|0
    1|0
  • şimdi herkes elbette yaparım diyecek ki demişler bile ama aldığınızı ürürünün iyi raştrın inanın markette türk malı bulmak çok zor sadece çakma antep malları satan marlketlerde denetımsız antep malları bulursunuz buda merdıven altında yapılan mallardır olayın gerceı bu marketlerde türk malı nadirdir

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 14

• yapmıyorum

0|0
    1|1
  • evet yaparım hatta öğrencilerime kalem alırken bile barkoda bakın 869la başlıyorsa alın diyorum:)

1|0
    0|0
  • Saçma sapan dusunceler.. Mc Donals da çalisanlar kim?

1|0
    1|0
    • Sen hic amerika da iskender,dürüm,kebab veya bir dönerciye giden yerli gördün mü cahil kızım.

• Ben avrupanin gobegindeyim ve kebabciya giden yerlide çok yabancida... Hem gitmeseler avruopada kebab bu kadar meshur olur muydu? Cahillik boyle ayrim yapan kesime aittir..

• @soran ben gördüm. ee sonuç?

• hayır yapmam canım ne ıstıyorsa onu alırım :)

0|0
    1|1
  • yapmam

0|0
    1|2
  • Hayır yapmam

0|0
    0|1
  • yapmıyorum sahsen ne yapalım baska hamburger yıyecek yermı var olsada zaten tek hamburgerı 9 tlye satar bızımkıler.

0|0
    0|0
    • mcdonaldaki yiyecekler çok ucuz heralde?

• bana bısey anlatma savasına gırdıgıne gore sen herhalde ıyı nıyet elçisisin dimi

• Sende anlamamak için kötü niyetli bir elçi kılığına girdin heralde?

• keşke yapsak ya o an hangisi yakındaysa kafamıza göre takılıyuk

0|0
    0|0
  • Malesef o konuya dikkat etmiyorum.

0|0
    0|0
  • yooğ hiç de öyle bir şey yapmam kaliteli ürün satan kazansın :D

0|0
    0|0
  • hayır mıllıyetcılık yapmıyorum kalıtelı olanı alıyorum

0|0
    0|0