Cahillik mi diyelim Ne diyelim ?

TBMM nin açılımını bilen yok Devlet başkanını bilen yok link

Ülkemizde malesef Okumak yok Önümüze ne koyuyorlarsa yiyoruz sorgulamıyoruz

Bu gençlerimizede Atatürkün ilkelerini sormuşlar cwevaplara bakarmısınız link Ben bunları öğretemeyen eğitmenlere kızıyorum Ya bu çocuk daha bunu bilmiyor her bo ka gülüyor yarın bundan ne beklenir kime oy atar gerçekten çok trajik yani

Hadi diyelim bunlar öteki dünyada bir yarar sağlamayacak bilmesede ayıp değil pekaala

Geçen bir ropörtajı izliyordum ''Kelime i şehadet getirimisiniz ''diye soruldu Bir vatandaşta nereden getireyim diyor

Ne düşünüyorsunuz

• O adamlar oy kullanıyor birde gelde sövme
    44% (4)33% (3)39% (7)Oy Ver
  • İşi boşaltılmış Bitmiş gençlik azizim
    33% (3)33% (3)33% (6)Oy Ver
  • Yok yok kesin Mala yatıyor bunlar
    23% (2)34% (3)28% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:

0|0
12|26

En İyi Kız Görüşü

• çok haklısın ! ama bunları aile bireyleri öğretmeli bence çocuğa gelişim aşamasın da anne ve baba ya da çevresi "hadi evladım göster amcaya pipini" ya da küfür öğrendi çocuğum de hadi amcaya teyzeye ayy en güzel dedi şakşak şka la büyütürlerse çocuğu ve çocuk okula gittiğinde herşeyi devlet ve milletle ilgili öğretmenin öğretmesini beklerlerse böyle olur

birey olmak bu değildir evlat yetiştirmek bu değildir

hayırlı ve sağlıklı düşünen çocuklar yetiştirmek için en önemli görevler anne ve babadadır çocuğa ilk önce ALLAH korkusunu ve dinin gereklerini sonra büyüklerine saygı ve sevgiyi,küfürün ne akdar yanlış bir şey olduğunui ve yaşıtlarının eksiklikleriyle dalga geçilmemesi gerektiğini,biri bir şey verdiğinde teşekkür etmeyi bilmesi gerktiğini birini kırdığında ve ya incittğinde özür dilemesi gerktiğini

anaya babaya ataya sayıgıyı ve çocuğun her istediği maddi şeyleri anında almayıp hayatta her istediğine sahip olamayacağını empoze etmek gerktiğini bilirse aile ve de gece yarılarına kadar aptal kutusu tv izlememesi gerktiğini ve pc ye aman yeter ki sussun diye laklak yaparken git pc ye otur denilmemesi gerktiğini öğretilmeli çocuğa

bu şekilde yetiştirilmeli ki çocuk saygılı,sevgili düzryli ve hayırlı yararlı bir evlat olsun

bence önce anne babaeğitilmeli ...

4|3
    4|1
    • Çok doğru söyledin ablam cevabın için çok teşekkür ediyorum katılıyorum

• Çok güzel açıklamışsınız hanımefendi, tebrikler. +1

• teşeşkürler hanımefendüü :)

jatocum gülüm içinde sağolasın bacı ;)

Erkekler Ne Diyor 26

• Cahillik mi desem, bilinçsizlik mi desem bilemiyorum :)

Bu kadar duyarsızlık kişiler de mevcut ülkemizde maalesef. Artık eğitim sistemimize mi bağlarız, Aile yapılarına mı bağlarız bilemem.

Bilinmesi gereken bir şey varsa o da toplum bilinçlendirilmeli. Ki bu gereklilik yıllardır bilinen bir şey ki artık diyesim bile gelmiyor.

cut.

1|0
    0|1
  • Trajikomik.. Malesef hep böyleydik hala gelişemedik,hala diyorlar avrupa birliğine giricez bizi alıp ne yapsınlar!

1|1
    1|1
    • boğasım geliyor ya

• gene öğretmenler aileler suçlu Te Allahım oturup çanak büyütüp para alıyorlar

• Eğitim sistemi utansın,saçma sapan seçmeli dersler seçip çocukları yorcaklarına adam gibi inkilap tarihi ya da Atatürkle ilgili bilgileri öğretsinler.

• Bok gibi bir eğitim sistemin olursa çocuklar, gençlerde böyle mal olur. Aileler cahil en başta çocukların eğitim öğretimiyle ilgilenmiyorlar. Öğretmenler sınıfta 40 kişi var hangi biriyle uğraşayım öğrenemeyen öğrencilerle tek tek uğraşacak değilim diye düşünüyor. Çocuklar sınıfta kalma olmadığını biliyor. Hocamızın bizi geçirmeye eli mahkum deyip bir kitap açmıyor. İnternetin kölesi olmuşlar resmen sayarsında sayarsın böyle onlarca, yüzlerce şey. Ben çok şaşırmıyorum şaşıramıyorum maalesef böyle şeylere.

1|0
    1|0
    • Ben işim olduğu için videoları izleyemedim öyle cevap yazdım sadece çocuklara gençlere yüklendim ama koca koca insanlarımızda ölmüş resmen bu nasıl birşey anlamak zor gerçekten.

• Türk milleti böyle değildi

3|1
    2|2
  • Ondan sonra da oy sistemini değiştirelim diyoruz. Asıl parlamenter sistemlerdeki gibi, her ilin ilçenin adaylarını biz belirleyelim diyoruz. Al belirlersin. Ben 4 büyük meleğin adının sorulduğu bir video izlemiştim, Çarli'nin meleği mi ? diyeni gördüm. Bi bok olmaz bizim toplumdan boşver.

1|0
    1|0
  • Bu kadar vahim olmayabilir belkide moronları bir araya getirip montajlamışlardır.4 halifeyi sormuşlardı biz buranın yabancıyız diye cevap verdiler belkide i..pneliğineydi o cevap herneyse laikliği atatürkü yaşam felsefesi kabul etmişler ama öğrencilere öğretememişler bunlar nutkuda baş üstü yaparlar ama hiç okumazlar.kelime i şehadeti neredenmi getircekmiş sümsüğü vurdunmu yıkacaksın oraya:/

1|0
    1|1
  • sen onu geç bizim komşu var daha başbakan kim onu bilmio salak al sana akpye bir oy daha:S...daha çok nasıl kazanıyorlar ben şöyle düşünmeye başladım"e,herkeş ona veriyor bende vereyim"diyorlar sanırım,bi bildiklerinden değil..yahu bizim komşunun annesi vardı kapıya gelmişler geçtiğimiz genel seçimlerde...akpye destek için.."kuzum ben okuma yazma bilmem nasıl yapacağım?"demiş..onlarda"teyzecim,ampülü gördüğün yeri işaretle"demiş adamlar ve eline de 3 liralık terlik verince hay Allah razı olsunlar bilmemneler..e,Arınç da zaten dememiş miydi"eğitim seviyesi arttıkça oylarımız düşüyor" diye:DDD 5 yıldız

1|0
    0|0
    • aynen böyle oluyor gerçekten

benim babamda anneme zorla verdirdi yani içideyim böyle böyle kazanıyorlar

• bir eski komşumuzun kızı"zihinsel engelli,neyse demiyorum birşey de tahmin et sen

• Bu millet Atatürkü kesinlikle hak etmiyor. En azındanşu anki nesil yani bizler. Adam gelmiş Atatürkü putlaştırdınız eleştiremiyoruz diye ağlıyor. adam gelmiş gelişmiş ülkelerin onlarca yüzlerce yılda yaptığı devrimleri 15 yıla sığdırmış , kadınlara seçme hakkı gibi hakları çok medeni dediğimiz çoğu ülkeden önce yasalaştırmış , yüzyıllarca karanlık bir düşüncenin esiri olmuş en ufak bir bilimsel gelişme gösterememiş ülkeden çağdaş, medeni, üreten bir ülke kurmuş , ülkeyi ilerici, çağdaş, barışçıl ilkeler üzerine kurmuş. Bir zamanlar bu ülkede "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh." "harp zaruri ve hayati olmalıdır. hayat-ı memleket tehlikeye ma'ruz kalmadıkça harp bir cinayettir." gibi ilkeleri benimsenmiş yüce bir lider vardı .Böyle bir adamı eleştirmek zaten sizin neyinize, şuan yaptığınız yapacağınız herşeyi ona borçlusunuz, bu ülkede yaşayan herkesin bunu öğrenmesi lazım.

1|0
    0|0
  • link bunlardan her yerde var hacı, sen gidip bağcılarda atatürk ilkelerini sorarsan bilmezler tabi şu soru sorulan tiplere bak kasıtlı yapılmış şeyler zaten bunlar. adam 100 kişiye sorduysa içlerinden 20 tane saçma cevabı alıp videoya koyuyor biz de yiyoruz link

1|0
    1|0
  • aıle bıreylerden olusur .. toplum ıse aılelerın olusturdugu bır mecbua .. lakın aıle yapısı artık o kadar degıstı kı gunumuz de onceden egıtım aıleden baslar okullarda son bulurdu .. sımdı ıse egıtım okullarda baslayıp sokaklar da son bulmak ta .. kım ne derse desın aıle yapısı ve eskı kokenı son bulmaya baslayıp yenı nesıl ınsanlar her gecen gun orf adet ve anenelerını degısık yapılarda olusturmaya baslıyorlAR .. bunun ıcın ornek aldıgım bır soz var ..

Ormanda yangın çıkmış. Herkes can derdinde kaçışırken, minik bir serçe ormanın yakınındaki gölden gagasına doldurduğu bir damla suyu getirip alevlerin üstüne atıyormuş durmadan. Kaçışanlar alayla sormuşlar serçeye: "Bir damla su neye yarar, diye?". Yanıtlamış minik serçe bilgece:

"Elimden ancak bu kadarı geliyor..." diye

bırey olarak kendımızı sorgulayacak elımızden gelenı yapacagız kı sonra topluk olarak yanlıs gordugumuz degerlerı yargılama hakkı bulalım .. bızım elımızden gelen sadece sorgulamak mı ?

0|0
    0|1
  • eğitim sisteminin sonucu maalesef!

ama o cevap verenler eminim sanalda aslan kesiliyordur.sanalda herkes aslan reele gelince süt dökmüş kedi

1|0
    1|1
  • Cahillik, ancak iktidarların işine yarayan bir cahillik bu yüzden böyle gider. Japonlar bile demiş Milli duygulardan yoksun bir eğitiminiz var diye

1|1
    0|0
  • 0|0
    1|0
  • Bunlarla Aynı Ülkede Yaşadığım İçin Utanıyorum Niye Ölmezler ki Bunlar :S

1|0
    1|0
  • eğitimsizlik, gerilik seçimlerden belli olmuyor mu zaten ? Sadece karnım doysun, cebim dolsun bir millet olduk. Zeka, akıl hak getire bu memleket insanında.

0|0
    1|1
  • O adamlar oy kullanıyor birde gelde sövme..

1|0
    0|1
  • 0|0
    0|0
  • Komik bişi varmış gibi bide gülmüyolarmı mikrofonu ağızlarına sokacan

1|0
    1|0
  • Direk kişiyle alakalı bu tür mallıklar. Mesela: link

0|0
    1|0
  • bari sen yapma jetski :D

THE END...

0|0
    3|1
  • Harbiden Türkler çok cahil ve yobazmış.Bir yabancı olarak ben bile biliyorken :/

0|3
    4|4
  • Bu nedir ya hayattan soğuttular resmen... Cahillikte son nokta

0|0
    0|0
  • Bana gezi parkından dem vuran bir genç askerden kaçmanın yollarını soruyor.

0|0
    0|0
  • aziz nesini her defasında haklı çıkarıyoruz.başka bişey demek isemiyorum.

1|1
    1|1
  • Ya sana bisiktirol diyorum

0|0
    1|1
  • Türkiye zaten kültür düzeyi düşük bir ülke arap ülkelerinden sonra bizim ülkemiz gelior bu konuda senin yapabiliceğin bişi yok

0|0
    1|2

Kızlar Ne Diyor 11

• e senelerdir ezbere dayalı eğitim var

aslında eğitim yok sınav geçmek için yarış var deniyor ya

onların sonucu bu

kendinden habersiz yaşadığı yerden habersiz tarihinden habersiz

geleceğinden habersiz tipler

durumun vehametinden bihaber goy goy yapmaca var sadece

ve evet bu tipler oy kullanıyor ve kullanacak kim ne derse ona inanacak inanıyor

sövsen ne dövsen ne

1|0
    1|1
  • Hadi yaşlı bir kesime sorulsaydı neyse derdin öyle değil mi..

Ama gençlere sorulmuş çok vahim bir durum açıkçası.

En üzücü şey ise, müslümanım deyip namazın kaç rekat olduğunu bilmeyen insanlar.

Bu en vahim hali sanırım.

1|0
    0|1
  • Çok uzun yazmışsın okumak yok o yüzden asdfgh Cahillik diyelim evet.

0|2
    2|2
  • yaa bir keresinde izlemiştim o zmn başbuğ genelkurmay baskanıydı diyolar dalgasına başbuğa oy vericekmisiniz diye bir allahın kulu demiyo ki ne oyu diye asla o adama oy vermem diyo gencler güler misin aglarmısın

1|0
    1|1
  • Gerçekten üzücü bir durum :((

0|0
    0|0
  • Cahillikten başka bi' şey değil.

0|0
    0|0
  • gerçekten beyinsiz bir nüfusla yan yana yaşıyoruz.

0|0
    0|0
  • Atatürkün ilkeleri milliyetçilik halkçılık cumhuriyetçilik laiklik felan miydi? Biri beni aydinlatsin

0|0
    0|0
  • A: O adamlar oy kullanıyor birde gelde sövme

0|0
    0|1
  • Yok yok kesin Mala yatıyor bunlar

0|0
    0|1
  • A şıkkı

1|0
    0|0
Yükleniyor...