Celladınızı düşünüyormusunuz?

ediüzzaman Said Nursi Hazretleri bir sözünde şöyle buyurur

Ecel gizli olduğu için genç, ihtiyar fark etmeyerek, her vakit ecel celladı başını kesmek için gelebilir.

Ecel celladı birgün güzel hayatımızın başını kesip hayatımıza son noktayı koyacak,bu cellada karşı hazırlığınızı yaptığınızı düşünüyormusunuz.

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Ölümün hakikatini gören kamil insanlar, ölümü sevmişler. daha ölüm gelmeden ölmek istemişler. ( yedinci söz )

“Ehl-i iman için ölüm, vazife-i hayat külfetinden bir terhistir. Hem dünya meydanındaki imtihanda, talim ve talimat olan ubudiyetten bir paydostur. Hem öteki âleme gitmiş yüzde doksan dokuz ahbap ve akrabasına kavuşmak için bir vesiledir. Hem hakiki vatanına ve ebedî makam-ı saadetine girmeye bir vasıtadır. Hem zindan-ı dünyadan, bostan-ı cinâna bir davettir. Hem Hâlık-ı Rahim’inin fazlından, kendi hizmetine mukabil ahz-ı ücret etmeye bir nöbettir. Madem ölümün mahiyeti hakikat noktasında budur; ona dehşetli bakmak değil, bilâkis rahmet ve saadetin bir mukaddemesi nazarıyla bakmak gerektir. Hem ehlullahın bir kısmının ölümden korkmaları, ölümün dehşetinden değildir. Belki daha fazla hayır kazanacağım diye, vazife-i hayatın idamesinden kazanacakları hayrat içindir. Evet, ehl-i iman için ölüm rahmet kapısıdır, ehl-i dalâlet için zulümat-ı ebediye kuyusudur. ( 25. Lem’a )

0|1
    0|0
    • Maşallah işte teselli

• "Kabir Var; Hiç Kimse İnk�r Edemez. Herkes, İster İstemez Oraya Girecek." ( On Üçüncü Söz)

-----------------------

"Ey nefis! Bil ki, dünkü gün senin elinden çıktı. Yarın ise, senin elinde senet yok ki ona m�liksin. Öyle ise, hakik� ömrünü, bulunduğun gün bil..." (Yirmi Birinci Söz)

Kızlar Ne Diyor 3

• Ya alışkanlık oldu sorularına bakmak tabi bazılarını saçma buluyorum ne yalan söyleyeyim ama şu ölümle ilgili yazdıkların harbi psikoloji bozuyor. Gerçi ben ölümü düşünmekten dolayı birkaç sene önce ağır bir depresyon atlattım bir daha o durumlara gelmem kendime ve duygularıma hakim olmaya çalışıyorum ama abicim hergün hergün ölüm bu kadar düşünülür mü.

0|1
    0|0
    • Kardeşim ,su kimilerine göre faydalıdır,ama ameliyattan yeni çıkmış birisine zararlıdır.ölümü düşünmek bana ilaç gibi geliyor.ehli iman için ölüm ,dünya sıkıntılarından bir paydos zilidir.mesim kış arkadaşımızın dediği gibi ölüm sevgilinin sevgiliye kavuşmasıdır. bu yüzden inananlar için ölüm bir düğün günüdür.ama Allah'a ve ahirete imanı olmayanlar,zayıf olanlar ve aşırı günahkarlar için aza

• Risaleinur 20.mektup.10.söz .29sözün 2.makamı size şifa verecektir okumanızı öneririm

• Allah'tan başka hiçbir il�h yoktur; O birdir. Allah bir olur; ortağı yoktur. Mülk Onundur. Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet Ona mahsustur ve Ona l�yıktır. Hayatı veren ve devam ettiren yine Odur. Ölümü de yaratan ve b�k� �leme alan Odur. O ezel� ve ebed� hayat sahibidir. Her hayır Onun elindedir; yapılan her hayrı da kaydeder ve karşılığını verir. Herşeye gücü yeter ve hiçbir şey Ona ağır gelmez. Dönüş yalnız Onadır. (Buh�r�, Ezan: 155, Teheccüd: 21; Müslim, Zikir: 28, 30; E

• Allah affetsin yok gibi davraniyoruz.

0|1
    0|0
  • hasta mısın olum :/ hayatı sev ya yazık valla içimi kararttın

0|1
    0|0
    • Bediüzzaman buyurmuşki

Herkes delidir. Fakat boş şeylerle meşgul olma nisbetinde delilik derecesi de artar. :)

• en doğrusunu yapıyolar :/ yani aklınca inanmayanları hayvana benzeterek aşağılıyosun he? neyse ^ ^

• Yok estagfirullah üstüne alınma sadece hayvanlar bu düşünceden yoksunlar demek istedim .bunu unutma gerçekle er geç yüzleşeceksin.ihtiyarlıkta veya son ölüm anında gözünden perdeler kalkacak pişmanlık fayda etmeyecek ifırsatının kıymetini bil:)

Erkekler Ne Diyor 4

• aslında şöyle bir düşününce para pul karı kız makam mevki iyi yaşamak hepsi hikaye herşeyi bırakıp dünya işlerinin tümünü ibadete verebilsem kendimi bakarsın yarın ölürüm kardeşim ecelim gelmiştir

0|1
    0|0
    • Allah bizi nefsin elinden kurtarsın nefret ettirsin arkadaşım.ölüm en güzel gerçek gerisi boş

• Asdf senin sorulari gorunce bunalima giriyom :D maalesef cogu zaman aklima gelmiyor..

0|1
    0|0
    • :) sağol brader.sorularımdan dolayı üzüldüğün için üzüldüm.ben ise tan tersi nerde bir ölüm tefekkürü var lezzet alıyorum.çünkü Benim peygamberim ölümü sık sık hatırlamamızı emrediyor.

• Maklubeyi fazla mı kaçırdınız lan yine?

Vatan hainleri sizi.

0|0
    1|3
    • Sanırım birileriyle karıştırdınız .Ben Fethullah gülenin değil Üstad Bediüzzaman Said Nursinin talebesiyim.Ben Elhamdülillah Müslümanım,Türkiyeme ihanet edecek kadar din düşmanlığında bulunmadım.sen ise bukalemun gibi neden gizlisin?

• Ha tamam o zaman, kusura bakma.

Boşver hocam bu işleri. Allah ile arana adam sokma.

• Allah'la arama adam soktuğumu nerden biliyorsun.ilim öğrenmek için sizde ilimle aranıza öğretmeni sokmayın:)

• fani bir dünyada yaşıyoruz elide belli sonuda ama şu hayatta olmasını istediğim şey olmadı insallah diğer tarafta olur diyip sehadet getirerek ölmekten başka ne seçeneğimiz varki ölümün bile hayırlısı

0|1
    0|0
Yükleniyor...