Müslümanlar şu iki durumdan birini seçmek zorundasınız

Tevrat, Zebur ve İncil'in aslı Allahın Sözü değil miydi? Peki, Kur'an'da Allah'ın Sözü hakkında ne yazıldığına bakalım: "Allah'ın sözlerini değiştirebilecek hiçbir kuvvet yoktur"(Sure 6:34).

"Allah'ın sözlerinde asla bir değişme yoktur" (Sure 10:64). Kur'an'a göre Muhammed önceki kitapları tasdik etmek ve korumak için gönderildi (Sure 5:51). Fakat eğer Tevrat ve İncil değiştirilmişse, Muhammed bunları koruyamamış demektir.

şimdi, sevgili Müslüman şu iki sonuçtan birini seçmek durumundasın: 1) Ya Allah'ın Sözü (Tevrat, Zebur ve İncil hakkındaki Kur'an ayetleri yanlıştır. 2) Ya da Tevrat, Zebur ve İncil gerçekten değişmemiştir ve böylece her Müslüman onların tüm hükümlerini kabul etmek zorundadır

Size doğrusunu söyleyeyim, yer ve gök ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa’dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile yok olmayacak.Matta 5:18 gördüğünüz gibi incil kendisinin değişmeyeceğini söylüyor

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten biz onların tanrının sözü olduğunu kabul ediyoruz tek itiraz ettiğimiz nokta Yahudilerin kendilerinin tanrının oğlu olduklarını iddaa etmeleri ve Hristiyanların da hazreti isa efendimizin rabbimizin oğlu olduğunu iddaa etmeleri ne Muhammet ne isa ne musa ne de adem Allahın oğlu olmaz ne bir insan ne bir melek ne bir cin ya da varlığını bilemediğimiz hiç bir mahlukat olmaz hepimiz ama hepimiz Allahın kullarıyız ayrıca her dinde insan etkisi vardır Müslümanlıkta bile hadislerin çoğu tartışmalıdır..

0|0
    0|0
    • Isa sizin inandığınız ''Allah C.C'' nin oğlu değildir hristiyanlar ilah olarak sizinle aynı Tanrı'ya tapınmıyor

• Bu evreni yaratan tek bir tanrı vardır adının ne olduğunun bir anlamı yoktur biz tanrı bize ismini ne olarak tanıtmışsa ona taparız ..herkes kafasından bir tanrı yaratmaya kalkarsa romalılara döneriz bu evreni yaratan tanrı tektir ve hz. ademden bu yana 124,000 peygamber ve uyarıcı göndermiştir hz muhammed de hz isa da hz. musa da onlardan birer tanesidir ..çünkü tanrı bize bunun böyle olduğunu söyledi biz kafamızdan uydurmadık bunu.

Kızlar Ne Diyor 3

• Bu sözlerinden sonra dini imanı bıraktım helal sana

1|0
    0|0
  • kafamı iyice karıştırdın helal , bunu din hocasına sorucam bak:D

0|0
    0|0
    • Din hocana SAKIN ama SAKIN inanma bir şey bilmeden iftira atıyorlar

• ben kendi islam için uğraşıyorum.. 1 müslüman da 1 müslümandır.. düşünceler kafanı karıştırabilir ve sen isllamiyetten vazgeçebilirsin ama islama davet etmek benim sorumluluğum..üstüme düşeni yaparım.. gerisi beni ilgilendirmez o senle Allah arasında olan bişey.. hem tanrı kelimesini bir araştır bak türkçemiymiş..?

• Lütfen soruyu okutun yarın ise neler saçmalayacağını okuduktan sonra ki yüz ifadesini bana söyleyin

• ''Seçmek zorundasınız.'' Hıhım, sen iste.

0|0
    0|0
    • Senin gibi okuduğunu anlamayı bile beceremeyen insanlar'dan tek isteğim benden uzak durmanız bu da son cevabım oldu sana

• Alakasız şeyler yazıyorsun. Bilime inanılmaz, inanca inanılır.

• Tamam

Erkekler Ne Diyor 9

• İlkönce inançlara saygı duyacaksın sonra sorunu soracak burada pic gibi ordan oraya zıplamayacaksın.

1 İncil ve Tevratın değiştiğini nereden biliyorsun

2 Diğer peygamberler daha sonra gelecek olan peygamberlerin izinden gidilmesi gerektiğini söylemişlerdir inanclarını paylaşan kişilere

Hz. Muhammed geldiğinde son din ve tek din islam olmuştur diğer dinlerin geçerliliği sona ermiştir islam konusunda bir haber alıp islamı kabul etmeyenler bulundukları dinden zaten çıkmışlardır.

3 Burada Gizli kullanıcı olup zıçıktılık yapacağına gizli sorma sorunu kimsin görelim

3|0
    0|0
    • Ya gerizekalısın ya da bir anlık öfkeden saçmalamışsın ben incil değişti mi dedim sizin İDDADAN öteye gidemeyin iddalarınızdan yola çıkarak yazdım

• Nerde yazmışsın lan değişti mi? diye k�mil ikisinden birini seçiceksiniz gibi bir başlık koymuşsun sen ya malsın ya da malsın her türlü malsın yazdığın soruyu kendin bilmiyorsun

• peki sana bişey sorayım.. sen neden Allahın ayetlerine karşı geliyorsun? yani bir nevi islamı yalanlıyorsun.. demekki sende kuranı değiştirmişsin..bi insan (devlet adamı vas. büyük rütbeli biri) isterse kitaptaki bir yazıyı değiştiremezmi? atıyorum mesela bilim plüton gezegen değildir dedi.. sınavlarda falan gezegendir desen elenmezmisin? 1 sure örneğiğnde sana şunu söylemeliyim Allah evreni yarattı ve bir kural koydu.. e hadi bu kuralı yok et? ya da değiştir? veya misal Allah kuranda da insanlara güneşi nimet olarak verdiğini belirtiyor.. e hadi güneşi söndür? ya da güneşte ufak bir değişme yap?

0|0
    0|0
    • yani kardeşim gördüğünü okuduğunu anlamaya çalışmalısın.. kuran ı kerimden yüzlerce anlam çıkarabilirsin.. görüşüne saygı duyuyorum ve SENİ İSLAMA DAVET EDİYORUM..

• yoo islama gelirsen neden cehennem olsun ki? dön be kardeşim.. git bir islam alimlerine falan sor hele islam ne kadar güzel bir din.. sana anlatsınlar. günahım çok deme.. Vallahi Allah affeder.. ama karar senin kardeşim dön.. senin islama, doğru yola dönmen için hep dua edecem kardeş. valla.

• Teşekkürler kardeş eksik olma :)

• Incildeki yazıların degismesi ile Allahın sözü değişmedi ki :) Allah in sözü yine aynı soz insanlar ordaki yazıyı değiştirince Allah in sözü değişmis mi oluo :) ikincisi Allah zaten tevrat değiştirildiği icin inicili , incil değiştirildiği icin kurani yolladı , yani Allah emirlerinin insanlar tarafindan carpitilmasi karşısında sözünü tutmuş yeni bir peygamberle sozunun kalıcı olduğunu , degistirilemeyeceni vurgulamış oluo

0|0
    0|0
    • Size göre incil bir zamanlar Allah'ın sözü değilmiydi? EVET ama iddianıza göre papazlar o kitabı değiştirdi yok bilmem kaç incil vardı da konsilde 4 tanesi kabul gördü diye MASALlar anlatıyorsunuz ya Kur'an da ki Allah'ın sözü değişmez ayetleri yanlış ya da Incin bozulmadı (ki öyle) size şunu söylemeliyim İncil'in bir sürü erken dönem kopyaları mevcuttur günümüzde okuduğumuz incil ile aynı metinlerdir biz değişmediğini kanıtlayabiliyoruz siz anca değişti diye asılsız ve aftarsız iftira atıyorsunuz

• her kitaptan sonra diğerinin hükmü kalkmıştır her biri parça parça bütün olup kuranı oluşturmuştur "size din olarak İslam'ı beğendim"

0|0
    0|0
  • güzel düşünmüşsün, etkilenmedim desem yalan olur. beni rahatsız eden bunu gizli kullanıcı olarak sorman. düşüncelerini açıkça söylemen gerekiyor bence. bende müslüman değilim, deistim. cevapları merakla bekliyorum

0|0
    0|0
  • 1. PeyganberEfendimiz hayatta olmadan önce Tevrat Zebur İncil insanlar tarafından değiştirmişti Kuranıkerim geldi kitabımız oldu matta incilide incili dağıtanların birsinin kendince sözlediği söz onun hiçbir hükmü yok

0|0
    0|0
  • senin inancın ne ?

0|0
    0|0
  • kardeşim o kuran için eçerli önce kuranı ögren ondan sonra gel

0|0
    0|0
  • yorma kendını bunun hesaplarını çok kışı yaptı sen bunun cevabını azrail geldığınde öğrenmeye başlıcan ve mahşerde gerçek cevabı öğrenıcen .

0|0
    0|0
    • :( korkuttun :(

• sen hıçbırşeyden korkmazsın korkamazsın

Yükleniyor...