Bu adamı ne yapmalı???

Şimdi size gerçek hayattan bir hikaye anlatacagım..

(kısa kesmeye çalışacagım)

Şimdi bir karı koca var.bunlar daha 20 li yaşlarda.iki tane de çocukları var.fakat hayatı paylaşmıyorlar.şöyle ki evin ve çocukların bütün sorumlulugu kadında.erkek çalışıyor sadece eve para getiriyor.karısının isteklerini keyfine göre bazen yapıyor bazen yapmıyor.evli ama önceliği her zamn kendisi.evde çocuklarla yeterince stresli bir hayat geçiren karısını anlamak yerine her şeyi dört dörtlük bekliyor ondan...

Bi kısa örnek vermek istiyorum bu adamın kendi öncelikli davranışıyla ilgili.

bu dam işi geregi bir sabah çalışıyor.dün sabah çalıştı geldi.beraber akşam yemeği yediler falan.sonra yatma saati geldi.çocuklar uyudu.adam karısından ilişki istedi yapcz mı dedi.karısı yok bugn yapmayalım dedi.sonra gitti yattı.adam gece yarısına kadar bilgisayarda film izledi,takıldı.karısı gece uyanan ağlayan çocugu susturmaya çalışırken o hala uyumamıştı.ama bir bakma geregi bile duymadı.

neyse sabah oldu.kadın yine uyumayan çocuguyla erkenden kalkarken adam işe öğlen gideceği için hala uyuyordu.iş saati yaklaşana kadar da kalkmadı+.o gün görüşemediler çünkü karısı diğer hasta olan çocugunu dr a götürmüştü.

adamın bu tavırları kadının hiç hoşuna gitmiyordu.daha çok ilgilenmesini bekliyordu kocasının.ama nafile..

şimdi yukardaki hikaye hakkında ne düşündüğünüzü açık yüreklilikle bana yazın lütfen.hatalı olan bişeyler varsa da yazın..

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• Sizin yaşadığınız bu durumda erkek tarafı kesinlikle haksız..Bütün yükü kadının omuzlarına yıkmak ne erkekliğe ne de adalete sığar..

Evlilik paylaşımdır..Bir yuvayı yuva ve 2 kişilik birlikteliği bir aileye çeviren kadın ve erkek olduğuna göre evdeki yaşam da iyisiyle kötüsüyle paylaşılmalıdır..Hele ki söz konusu çocuklar olunca..

Aşka, sevgiye, birlikteliğe bencillik girdiği anda o ilişki sarsılmaya başlamıştır..

Sevgi ve saygı dolu evlilikte olması beklenen tablo şudur : Erkek eve geldiğinde karısının yüzünde ufak bir yorgunluk belirtisi gördüğü anda öncelikle onun dinlenmesini sağlamak için çocuklarla ilgilenme veya evin diğer bekleyen işlerini üzerine alacak..Sonra cinsel arzusuna o gecelik gem vuracak ve beraberce dinlenecekler..Ağlayan çocuğu kadın yerine erkek, olmadı beraberce uyanıp susturmaya çalışacaklar..Ertesi gün mümkünse işyerinden izin alarak hasta olanı birlikte doktora götürecekler..Paylaşım ve anlayış budur ve böyle olmalıdır..

Bence eşinizi karşınıza alın ve kendinizi yalnız hissettiğinizi, hayatı onunla paylaşmak arzusunda olduğunuzu dile getirin..Herhangi bir problemi varsa öğrenmeye çalışın..Yoksa eve, size ve çocuklara neden bu kadar uzak kaldığını sorun..Sağduyulu bir insansa zaten demek istediğinizi anlayacaktır..

Herşeyin en kısa zamanda yoluna girmesi ve mutlu olmanız dileklerimle..

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim.

bunu dile getirdiğimde zaten işyerinde yeterince stres altında oldugunu bir de gelince benm asık suratımın hiç iyi gelmediğini söylüyor.oysa ben o anda çocuklara stresimden dolayı öyleyim ya da başka bşye sinirliyim.sen böyle mutluysan sorun yok diyorum.ama onun tek şikayeti benm sitemlerim.

hiç bişey yokmuş gibi böyle mutlu kadın rolleri yapsam çok iyiym.

ilişki konusunda da onu memnun etmeye çalışıyorum.ama bazen çok canım acıyor.ben rahatsızken bile beni düşünmüyor

• öyleler malesef.teşekkür edrim yorum için

• Rica ederim canım..Herşeyin yoluna girmesi dileğiyle..

Erkekler Ne Diyor 11

• benden daha öküzü varmış dedim kendi kendime.

yakın zamanda kadının aklı ve arzuları başka taraflara kayar gibi

1|0
    0|0
  • Her zaman böyleyse ve kadın eğer isteyerek evlenmişse suç kadındadır.. Evlenmeden hayatını birleştirmeden önce yaşayacağın adamı bir tanımak gerek.. Bu yaştan 2 çocuk ve böyle bir koca.. Ama zorla evlendirilmişse imkanı varsa uzaklaşmalı.. Böyle bir adamla aynı yatakta yatmak bile insanı kendinden soğutur bence..

1|0
    0|0
  • belli görevler üstlenilmiş adam sütten çıkma ak kaşık değil ama kadında haklı değil. kadının her günü böyle geçiyo sonuçta hergün yoruluyosa hiçbirgün ilişki olmayacakmı ? eşlerden hangisi isterse istesin o geri çevrilmemeli bence çok büyük bir sağlık sorunu yoksa

1|0
    0|0
  • siz yep yükün kendinizde olduğunu sanırsınız adamada bahane bulursunuz birtek çalışıyor başkabirşeye bakmıyor bir erkek evine o ekmeği getirebilmek için günde kaç kişiye karılık yapar bilmessiniz boşboş konuşursunuz

1|0
    1|0
    • beyfendi bu adam işten gelince huzurla dinlenebilecegi tüm yorgunlugunu alabilecegi bir kadın istiyorsa onun da bu kadıına destek olması gerekmez mi?gelince gelsin ev işi yapsın demiyoruz.biraz daha anlayış ve gelince bir sohbet tüm günün yorgunlugunu almaz mı?

ah bir karı olsaydınız da anlasydınız ne ne kadar zor

• bunu kabul etmeniz de güzel tabi

• inan bana kendi içinde çoğu erkek kabul ediyor ama belli etmiyorlar :D

• burada erkeğinde hataları var sorumsuzlukları var konuşulup düzeltilmesi gerekir lakin şöyle birşey de var çok mücbir bir sebep olmadıkça kadın erkeğin davetine hayır diyemez.

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Bir kimse karısını yatağına davet eder, kadın da kocasına icabet etmekten imtina eder ve bu sebeple adam karısına kızgın olarak gecelerse, melekler o kadına sabah oluncaya kadar lanet eder’ buyurdu.”

Buhari 3046, Müslim 1436/122, Ebu Davud 2141, Nesei İşretü’n-Nisa 84, Ahmed 7476, Albani İrva 2002

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Kadın kocasının yatağını terk ederek gecelediği vakit, o kadın kocasının yatağına dönünceye kadar melekler ona lanet eder’ buyurdu.”

Buhari 5279, Müslim 1436/120

0|0
    0|0
  • Üzüldüm adam için

0|0
    1|0
    • üzülme

• heh tam üstüne bastın kaldır ayagını

duygu eksik olan bu!

• İş ortamı streslimi ne yapmayı seviyor hobileri aslında da bu konu uzun ama anlatırsan yardımcı olabilirim.

• hayatı sırtına yüklemek çalışmak o kadar kolaymı zannedıyosun dunyanın stresini çekmek siz kadınlar hep boyle bencıl dusunuyosunuz işte.

0|0
    1|0
  • kurnaz olan kim bu hikayede?

0|0
    0|0
  • Adamda duygusal çöküntü var. Çocukları kıskanıyor olabilir bunu kendisi de bilmez bu bir sendrom. Çocuk yokken eşinin biricik aslanıydı artık ilgi yok anlatabiliyor muyum. :) Bir ara karı koca kaçamak yapmalı sinema yemek falan sonra adama yükü paylaşırsak sana daha çok vakit ayırabilirim denmeli :)

0|0
    0|0
  • en kısa zamanda boşanırdım.böyle bir adamla ömürmü geçer.

1|0
    0|0
  • bayan haklı tek konu dışında o da sağlık sorunu, adet gibi bir durum yokken kocasını geri çevirmek. bu erkek için de geçerli tabi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bu anlattıkların sadece işin sonuç kısmı... aysberg in görünmeyen kısmı önemli asıl. bu tür davranış modelleri hemen olmuyorbunları hazırlayan temel sebepler çok öncelerden başlamış ve bu noktaya gelinmiştir bana göre. en başından bu yana böyle olsa idi ne o evlilik 20 li yıllarla anılacak kadar uzun süreredi nede iki taraf hala evli olarak devam ederdi. aralarında iletişim problemi olduğu açık. herkes kendi dünyası içinde mutlu olmaya çalışmakta. ama bana göre en başta ilgisizlik,cinsel yetersizlik,geçmişten gelen gizli inatlaşma,ve şuanda da mevcut konfor alanlarının bozulmaması adına vazgeçmişlik süreci yaşanmakta... zira insanlar hem maddi hem sosyal yapılarında yaşayabileceği köklü değişiklikleri göze alamadığından birşekilde hamle yapmaktan da çekinirler. mevcudu korumak en güzel kaçış şeklidir birde çocukların varlığı ayrıca bir devam zorunluluğu haline getirmekte... kolay değil ancak iki tarfın bu işi düzeltme niyetini içlerinde yeşertmemeleri halinde bu böyle sürer gider... alışkanlıklardan vazgeçmek yerine sessiz çığlıklar içinde boş bir hayat sürülür gider.

1|0
    0|0
  • ilişki isteğini reddetti diye mi yapıyor acaba yoksa her zaman böyle mi?

1|0
    0|0
  • keşke bir çaresi olsa...emin ol bende aynı durumdayım

1|0
    0|0
Yükleniyor...