Fenerbahçeli arkadaşlar takımlarının kurucularının kim olduğunu biliyormu ?

F.Bahçe'nin kurucuları:

Galip Kulaksızoğlu=Galatasaray Lisesi Mezunu

Ayetullah Bey= Galatasaray Lisesi Mezunu

Ziya Songülen= St Joseph Lisesi Mezunu

Yani burada görüyoruz ki F.Bahçe'nin 3 kurucusunun 2'si Galatasaray Lisesi Mezunu

Ek olarak: F.Bahçe Spor Kulübü'nün ilk kuruluş amacı, Galatasaray ile müsabakalarda karşılaşabilmekti.

0|0
05

En İyi Erkek Görüşü

• Futbolu İyi Takip Eden İnsan Bilir Bunu Futbolun Tanımını Dahi Yapamayan İnsanlar Takımlarını Tutup Böyle Bir Şeyin Olmadığını İnkar Ederler

0|2
    0|2

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 4

• Kaynak nedir gardas

0|1
    0|0
  • Iyide sorunun amacı ne? Ayetullah bey eğitimini galatasaray lisesinde gördü diye tüm fenerbahçeliler galatasaraylımı olsun diyorsun yani

0|2
    0|1
    • Ayrıca Fenerbahçe'nin kuruluş belgesinde Fenerbahçe'nin kuruluş amacı "Beden ve fikir eğitimini yaygınlaştırmak, vatan gençlerini hayat mücadelesine, sıkıntılara ve savaşmaya alıştırmak" olarak zikrediliyor yani senin belirtiğin gibi birilerine rakip olsun diye değil Fenerbahçe tarihini araştıracaksan doğru yerden araştır

• Bu arada Ek olarak Fenerbahçe nin kurucuları ziya songülen, ayetullah bey ve necip okaner dir bahsettiğin galip kulaksızoğlu 1909da fenerbahçeye futbolcu olarak transfer olmuş sonra ikinci teknik direktörlüğe getirilmiş ve daha sonra başkanlık yapmış önemli şahıstır kurucu değildir. Burada insanlara bilgi vereceksek doğru verelim

• galatasaraya rekabet çıkarmakmı ? güldüm buna o zaman rekabet varmıydıki maçları 10 kişi anca izliyordu.

0|1
    0|3
    • şimdi bu adamlar aynı liseden olduguna göre 2 takım içinde söz ediyorum ve Galatasaray önce kurulduğuna göre 2 takımında karşılıklı maç yapmak için kurulmuş olamaz mı yani ?

• başkanlık yapmadılar diye dışlaman çok yanlış

• hayır ziya ve ayetullah yapmış dışlamıyorum 17 sene fenerbahçede futbolcu olmuş.yanlış anladın neden dışlımki.

• "bunlar fransız tohumu yeaa.. " yurdum fenerbahçelisi :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...