Kadınların yabancı ile evlenmesi

bizim toplumumuzda erkeğe her şey serbest o yüzden ne yapsalar sorun yok :) ama sözkonusu kadınlar olunda her konuda olduğu gibi önyargılar var. kardeşiniz, yakın bir kız arkadaşınız, kuzeniniz, akrabanız vs bir yabancı erkekler evlense ne düşünürsünüz? yadırgar mısınız?

0|0
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• bizim toplumumuz diye bişey yok islamın kaideleri vardır erkeğe de herşey serbest değildir.erkek de ehli beyt olmadığı sürece hiçbir kadınla evlenemez kadınlar içinse yabancılarla evlenemezler dinimizin kuralı bu isteyen evlenir isteyen evlenmez kendi bileceği iş... erkek kardeşim var yabancı kadınla evlenmek istiyorum derse...

1|0
    0|1
    • evet genelde insanları yadırgamasının nedeni din zaten. aynı durum karşı taraf için de geçerli oluyor aslında. islamda kadın sadece müslüman erkekle evlenebiliyor, erkekse hıristiyan ve musevilerle de evlenebiliyor. mesela katolikler bu konuda daha katı, kadın-erkek fark etmez, hıristiyan biriyle evlenmezse çok büyük günah işliyor onalra göre. aslında her iki taraf için de toplum baskısı oluyor aslında.

• bunun kadar normal bişey var mı ? Allah istemiyorsa o iş bitmiştir.İnsanları asıl hataya sürükleyen nedir biliyormusun ? hiç kimse dinimizi hayatına almak istememesi.

Erkekler Ne Diyor 15

• çok ilgili olmadığım için emin değilim ama ya hala ya da teyze kızım yabancı ile evliydi. herkeste doğal karşılıyor

1|0
    0|0
  • o önyargı değildir. şayet evlendiğin kişi müslümansa sorun yok ama değilse dinen hoş karşılanmıyor.erkeğin gayrimüslim ile evlenmesinde bir besi yok çinkü erkek kadını müslüman olmaya ikna edeblir ama kadının bunu yapması zor olur ..şayet evleneceğiniz kişi müslüman olursa ozaman zatne siz müslümanla evleneceğiniz için sorun ortadan kalkıyor:))

0|0
    0|0
  • Evlensin ya onlar yakışıklı temiz bakımlı olur :) İyidir yabancı işte.

1|0
    0|0
  • iki gün sonra boşanır geri gelir diye düşünürüm.

1|0
    0|1
  • Ben Azeri'yim, abim Türk kızı ile evlendi biraz eleştiriler oldu. Benim de türk kız arkadaşım var, ama bana pek iyi gözle bakılmadığı belii

0|0
    0|0
    • türk ile azeri arasında ayrım yapılıyor mu? bizim ailede azeri=türktür. tek millet diye bakılır. bence azeriler yabancı statüsüne girmiyor, biz biriz :)

• Anlıyorum, keşke herkes sizin gibi olsa, ben durumumu anlatsam kafan karışır :) İyi günler

• inşallah her şey gönlünüze göre olur. İyi günler.

• mutlu olduktan sonra gerisinin canı cehenneme.

1|0
    0|0
  • müslüman olmayanla evlenmesine izin vermez ailem.

1|0
    1|0
  • Hakarettir bu...şöyle bakalım erkek yabancıyla evleneyim dese daha kolay evlenir bizim kızların dırdırını çekeceğine? Ama yol yordam bilmez yabancısı işte kaç tane gördün yabancıyla evlenip boşanmayan?

0|0
    0|0
  • ön yargı değilde Yabancıların hayat tarzıyla sizinki uyuşuyorsa evlenin ama Türk erkeği varken enden yabancı

ruslar bile Türklerle evlenmek için can atıyo

0|0
    0|0
    • türk kızları da italyanlarla evlenmek için can atıyor :) bu bir kıstas olabilir mi? :)

• yabancı erkekler türklere göre yani tük erkeklerine göre daha bir serbestler yani evlenirsin ama evli olmalarına ragmen çok rahattırlar

0|0
    0|0
    • rahatlık konusunda bir fark olacağını sanmıyorum. dindar olmadığı sürece türk erkekleri de bir güzel aldatıyor, yani oldukça rahatlar :)

• Sozun meclisten disari :)

• evlilik çok oluyor turizm sektöründe çok gördüklerim oldu...

0|0
    0|0
  • dünyanın neresine giderseniz gidin bir Türk ten daha iyisini bulamazsınız :)

0|0
    0|0
    • daha kötüsünü de bulamayız. iyilik-kötülük insana göre değişir, millete göre değil :) fazla kibirli olmanın anlamı yok. türk erkekleri de kızları da kişisine göre iyidir veya kötüdür.

• Dini açıdan bakacak olursak müslüman bir kadın müslüman olmayan bir erkekle evlenemez.

0|0
    1|0
  • döverim .

0|0
    1|0
  • İşin aslı şu ki Türkde olsa kardeşimi Müslüman olmayan birine vermeyiz. Yabancı yerede yollamayız. İç güveysi alırız lan biz :D

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Evlenmek için toplumun ya da başkalarının değer yargılarının iznini bekleyenlerden değilim..

Eşim yabancı.. 1 senelik evliyiz..Ne dinde ne kültürde ne de başka farklılıklarda sorun yaşamadık..Önemli olan kalben ve mantıken anlaşabilmek, sabırlı, saygılı ve sağduyulu olabilmek..Gerisi hikaye..

Eğer gerçekten seviyorsanız her zorluğun üstesinden gelebilirsiniz..

1|0
    0|0
  • Herkesin kendi tercihi kendi hayatı fakat din faktörüne kardeşim ise dikkat etmeli...

yabancı da olsa dini bir olmalı

1|0
    0|0
  • anlaşabiliyorlarsa, mutlu olacağına inanmışsa mesele yok bence

1|0
    0|0
  • Yadırgamam bulsam bir tane ben evlenirim.

2|0
    0|0
  • Başka milletten biriyle mi neden olmasın ki ne var bunda hem dilimizde gelişirdi :)

1|0
    0|1
  • hiç yadırgamam nasip işleri onlar.

1|0
    0|0
  • hayır yadırgamam en yakın arkadaşım yabancıyla evlenecek.

1|0
    0|0
  • Teyzem bir ingilizle evli , evlenmeden once tyzem icin musluman oldu . ikisi Londra da ikiside bilgisayar muhendisi,iki oğullari var.Senede iki kez buraya geliyolar.mutlular , allah mutluluklarini bozmasin.

1|0
    0|0
    • Amin.

kişi kendisi isterse din değiştirmesi elbette normal ama ben sırf evlenmek için birinin müslüman ya da hıristiyan olmasını onaylamıyorum. birinin benim için din değiştirmesini istemezdim, kendi içinden gelirse ne güzel.

• tabiki kimse ona dayatmadı zaten zamanında..:)

• eski eşim isveçliydi

1|1
    0|0
    • özel bir soru olacak ama, ayrılmanızın nedeni kültürel ya da dini farklılıklar mıydı? dediğim gibi özel bir soru oldu, cevaplamazsanız saygı duyarım :)

• Özel bir soru sormak istiyorum. Cevap vermek zorunda değilsin. Evli olduğun süre zarfında dininin gereklerini yerine getiriyormuydun? İslamı yaşıyormuydun / yaşayabiliyormuydun?

• ilişkiden sonra abdestimi alıyordum orucumu tutuyordum engel degildi

• Hayir hatta kiskanirim :D sunnet olmussa sorun yok :D

1|0
    0|0
  • müslümansa hayır yadırgamam

1|0
    0|0
  • Benim esim yabancı cokta iyiyiiz seviyorum sorun olmuyor

1|1
    0|1
    • Allah daim etsin :)

Din konusunda rahatsız edici şeyler söyleyenler olmuyor mu?

• Sağol hayatım sorun yok dindar degilim

Yükleniyor...