Kadının toplumdaki yeri sizce nasıl?

Kadının toplumdaki yeri sizce nasıl?Toplumda eksik kaldıkları yönler yerler var mı?Değer veriliyor mu?Ne eksiklikler var?Neler yapılabilir?

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• kadının toplumdaki yeri yetiştirlimesinden belli değil mi?

oğlum paşam benim herşeyi yapar.

sen kızsın otur oturduğun yere.

He birde sırf başlık parası için, kız çocuğu olduğu için okutulmayanları saymıyorum.

Eksiklikler: Kadın köle değildir o da candır, erkeğin her işini yapmak zorundaymış gibi davranılmasın artık, kendi kararlarını kendi alabilsin özgürlük adı altında esaret edilmesin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kadın toplumun has direğidir.. Ne kadınsız yapabilirler ne de ona hak ettiği değeri verebilirler.. Böylesine dengesiz bir ikilemdeler işte.. O eksiklikler ve yapılacaklar o kadınların elinde değil.. Sadece insan yerine konulsunlar, okumak, çalışmak, vs.. gibi olgulara gerek kalmadan asıl yerini bulur kadınlar.. Eskiden babaannelerimiz, onun anneleri, eski kadınlarımız yani, hepsi okumuş, çalışan değildiler ki, ama değerleri vardı, saygı duyulurdu.. Televizyonlarda ki, gazetelerde ki 3. sayfa haberlerine düşecek caniliği yapacak ortam, o düşüncede insanlar yoktu.. Kadına 2. sınıf muamelesi yapılmasın bu kafi..

0|0
    0|0
    • durum biraz farklı ama günümüz yaşam koşulları vs birde 3.sayfa haberlerinde ki bayanlar da ciddi anlam da bayan değil gibi yani erkek gibi bayanlar düşüyor o sayfaya

• mutlaka öyle fakat malesef her kadın haklı olmuyor ya da öyle görünmüyor

• Doğrudur.. Herkesin hayat hikayesi bambaşka, her karakterde insan mevcut..

• Kadının toplumdaki yeri şimdilerde daha iyi eskiye göre günden güne iyileşiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• git gide iyiye gidiyor..

bi anda oalcak şeyler değil..

0|0
    0|0
  • eskiye göre çok değişiklik var. eksik oldukları yönlerin olduğunu düşünmüyorum bu dönemde.

0|0
    0|0
  • 4+4+ le tam oturdu sistem kadın artık daha rahat . bayanlara bayan öğretmen erkeklere erkek öğretmen. ha pardon öğretmen yazmışım imam olucaktı

0|0
    0|2
  • zor ama önemlii.. titizlikleri onları farklı kılan genelleme yaptım tabi...

0|0
    0|0
  • eskiye göre daha iyi olduğuna inanıyorum.

0|0
    0|0
  • yıllardır bu soru bıkmadı millet :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...