Saçın uzaması için sık yıkamamak mı lazım acaba ?

iyi akşamlar arkadaşlar öncelikle

şöyle bir şey duydum saçın uzaması için sık yıkamamak yani her gün yıkamamak ve saçın kendi yağının saçı besleyip daha çabuk uzattığını duydum sizce ne kadar doğru?

ben saçlarımı sık yıkıyorum yoksa bu yüzden mi uzamıyor ki saçlarım?

bilgisi olan bir şeyler desin

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• saçların uzadıkça daha çabuk kirlenecektir. ve yıkamazsan saç dipleri ölecek, sonra da avuç avuç dökülecektir. bu nedenle, her fırsatta saçlarını yıkayıp temizlemeni şiddetle öneririm.

saçlarını yıkarken, saçlarının özelliğine uygun saç bakım setleri kullan. kafa derini ve saçlarını yumuşatıp güçlendirsin.

bu arada, saç sefadan tırnak cefadan uzar. gerçekten sıkıntılardan uzak durursan saçların uzar.

son olarak, normalde saçlar ayda ortalama 1 cm uzar. bakımını düzgün yap ki elektriklenme olmasın, çatallaşma olmasın. böylelikle ucından aldırmak zorunda kalmzsın...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• benimde bildiğim bilakis fazla yıkanınca uzar diye biliyorum... yıkamayı geciktirmek saçı döker.. birde ceviz yağı, ısırgan tohumu yağı ile saç diplerine masaj yaparak uygularsan saçı besler ve uzamasınada katkı sağlar..

0|0
    0|0
  • E vitamini tuket

0|0
    0|0
  • Sık yıkayıncauzuyor saclarım aynı zamanda yıpranıyor

0|0
    0|0
  • mesela sucuğu ve etide kendi yağında kızartın diyorlar ..

demekki doğru asdfsf

0|1
    0|0
  • sucuk olayına katılıyorum :D

0|1
    0|0
  • Elleri cok yikarsak tirnaklar cabuk uzuyor ama sac icin bir bilgim yok

0|0
    0|0
  • ben haftada bir yıkıyorum ne uzuyo ne de kısalıyo hurafe efenim bunlar -.-

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Saçlarınızın hızlı uzaması için, belli aralıklarla uçlarındaki kırıkları kestirmelisiniz. Saçların kırıklarının fazla olması geç uzamasına neden olur.

Saçlarınızı çok sıcak ve soğuk su ile yıkamayın. Sıcak su saç köklerinizi harekete geçirmez. Bu yüzden saçlarınızı ılık su ile yıkamayı tercih edin. Çünkü ılık su saç derinizdeki hücrelerin harekete geçmesini sağlar.

Bazı insanların saçları çok zor uzar. Uzaması içinde yapmadıkları yöntem kalmaz. Ama aslında beslenme şekli, düzenli bakımı ve kesimi ile saçlarınızın uzamasında büyük etkileri vardır.

Saçlarınızın hızlı uzaması için protein ağırlıklı yiyecekleri tercih etmelisiniz. Et, süt, yumurta gibi besinler saçların uzamasını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda beslenmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca kafeinli ve alkollü yiyeceklerden kaçının. Çünkü kafein ve alkol saçlarınızı yıpranmasına neden olur.

Bu şekilde deniliyor şeker. (Alıntı)

1|1
    0|0
  • Tam benim uzmanlık alansacinanına. Ye iç bakım yap filan ama sana. Yed. yağı masajli kelimeyi. Söyleyeyim mi zeytinyağı

her banyoya girdiğinde saçına Dök. ama bekleme öyle sadece oyna saçına yedi. yağı. güzelce oyle ben tiksinirim. filan diyosan asla ulaşamazsin o hayal ettiğin saça unutma değişmek cesaret. ister dı valla ben. hee banyoda. Yapıyorum milleturtta kalıyorum şampuan sitesine koydum yağı kimse anlamıyor. Bazı gböyle yani zeytin yağıar varda iyy yağ sürülür mü saça. diyen. Sonra ağızları bir karış açık bakıyorlar Saçlarıma. Zeytin yağı sadece uzatmıyor canım Saçım hem öyle parlak Öyle ipeksi ki önce saç kremi olmadan. Asla taranmazdı şimdi kuru kuru. tarıyorum valla millet. hangi bakım setini kullandığımı soruyor atıyorum bir seyler valla böyle yani zeytin yağı mucizesi derim. ben

0|0
    1|0
    • zeytinyağına annem bana çocukken çok sürmüş biliyorum :)

saçıma dökerim sorun değil tiksinmem de o yağ nasıl arınıyor banyoda zaten saçlarım yağlı :/

• Öncelikle saç uzaması beslenmeyle alakalı durumdur ,

Yağlar ve bakımlar saçın ancak şımarmasını sağlar uzar ancak dökülür. Vitamin serumları takviye olarak sebze ve meyve yenilmesi daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Şahsım olarak bu yöntemi kullanıyorum , saçlarım uzun ve dinç.

0|0
    1|0
  • sık sık saçı yıkamak saçı döker, yıpratır ..

0|0
    0|0
  • Bence sık sık yıkamak en güzeli

0|0
    0|0
  • bi bilgim yok ablam :(

0|0
    0|0
  • ben kesinlikle katılıyorum bu yağın saçı beslediğine. bazen ben bikaç gün yıkamıyorum yağ cidden çok iyi besliyor. uzadığını da fark ediliyor yani. hatta bir arkadaş saçını kaç gündür yıkamıyosun dedi de bu bilimsel açıklamayı yaptım :DD

0|0
    1|0
Yükleniyor...