Asla sormam dediğim tarzda bir soru karşınızda:))detya gelin

diyelim ki bebeginiz var.altını hala bezliyorsunuz..sizin de mutfakta biraz işlerinz varmış.bulaşık yıkıyormuşsnz.o ara çocuk bunu fırsat bilip kakasını yaptıgı bezi çıkarmış geliyor.her yerine de bulaştırmış.bunu gördüğünüz anda çocuga karşı nasıl bir tavır sergilersiniz?ve sizin ruh haliniz nasıl olur?kızar mısınz yoksa çocuktur deyip sakince temizler misiniz?

Not:(bu vahim hadise az önce başıma gelmiş bulunup sizlerin ne yapacagınızı merak edtiğimden soruluyor:))

Güncellemeler:
cevaplar için teşekkürler

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Yapacak birşey yok, olan olmuş..Ufacık çocuğa bağırsan anlamaz, korkutmaktan başka işe yaramaz..

Yapacak en iyi şey sakinliğimi koruyarak çocuğu direkt banyoya sokmak ve güzelce yıkamak olurdu...Ardından bezin değdiği yerler varsa dikkatlice temizlemek..

'' Sinirlerime hakim olamam '' diyen varsa önce derin bir nefes alın sonra takın en sevdiğiniz müziği kulağınıza öyle yapın..:)

2 yaşına gelmiş bir çocuk bunu yapmaya başlıyorsa artık bezi bırakma zamanı gelmiş de geçiyor demektir..Piyasada bezi bırakmaya yardımcı olabilecek özel çocuk külotları var..Onlardan bulabilirseniz işiniz daha da kolaylaşır..

İlaveten her yemekten sonra tuvalete oturtun ve bunu alışkanlık haline getirin..İşini bitirinceye kadar da bekleyin ve sonrasında bir ödül verin..Bu bir hikaye okumak olur veya sevdiği bir oyuncak olur vs..Ödül sistemiyle alıştırmanız daha kolay olur..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• şarkı soyleye soyleye temızlerdım kanımca

1|0
    0|0
  • Bu aralar bende yaşıyordum aynı sorunu. 3 yavru kedim var ortalığı batırıyorlardı öğreticem diye canım çıktı ancak ufacıklar avucum kadar yani. Kızsak ne yazar ne anlar. Bebekte aynı şekilde. Sabretmekten başka ne gelir elden..

1|0
    0|0
  • -allah canını almaya eşşoğlu eşşeğin sıpası gel bir de ağzıma sıç da bitsin bu eziyet senin bana kastın mı var keşke korunsaydım -.- dsadasd

1|0
    0|0
  • cocuk anlamaz dövmem

0|0
    0|0
  • Bokkuna gurban yavrusuuuu diye banyoya sokar yıkar sonrada hayvan gibi severim:/

0|0
    0|0
  • hatunnnnnnnnn sen bu cocugu nasılll egıtıyorsun dıyee hatuna bgıırırımm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• altı bezleniyorsa yapmadan etmeden durdan sustan anlayacak yaşta değil demektir

sert tepki göstermek sadece onu korkutur ne olduğunu tam anlamayacaktır

o yüzden sakince ( mümkün olduğu kadar tabi )

temizlemek lazım sadece

yapacak bir şey yok zaten

1|0
    0|0
    • temmuzda iki yaşını bitiriyor.

• havalar ısınıyor mayıs gibi başlayabilirsin üşütmez suyla oynar hoşuna da gider büyük ihtimalle

yeğenlerim hep öyle oldu :)

Yükleniyor...