Neden makyaj yaparsınız?

Günaydın...

Yüzü çok güzel bayanların çirkin olmak için makyaj yaptıklarını düşünür oldum artık. Bazılarına gerçekten hiç yakıştıramıyorum. Çok güzel göz, burun, dudak, yüz hatlarına sahip kadınlar makyajı abartıyor mu yoksa yapmayı mı bilmiyor anlamış değilim.

link

Aydınlatın beni, neden makyaj yapıyorsunuz?

• Yüzümü güzelleştirmek için.
    16% (18)15% (6)16% (24)Oy Ver
  • Yüzümdeki muhtelif izleri, sivilceleri, siyah noktaları gidermek için.
    25% (28)7% (3)20% (31)Oy Ver
  • Makyaj bir sanattır, sanatımı icra ediyorum.
    17% (19)10% (4)15% (23)Oy Ver
  • Makyaj yapmıyorum, doğal halimin beğenildiği söyleniyor.
    42% (47)68% (28)49% (75)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ve kararımı verdim... Erkek ayrı, kadın ayrı, makyaj da ayrı bir cinsiyet bence.

0|0
49|8

En İyi Erkek Görüşü

• Makyaj firavunun döneminden bugüne kadar gelmiş kadınların hayata sarıldığı birşeydir nedeni zaten apaçık ortada bunu onların elinden alırsak dünya üzerinde intihar oranları %1500 artar

3|1
    1|0
    • O zaman şöyle düşünebilir miyiz? Büyük oranda az güzellerin öleceği için pek de kaybımız olmaz. :)

• Olay yerinde yatırırlar... Diyorsun yani. :)

Kızlar Ne Diyor 49

• Makyaj var, makyajcik var simdi..birileri bülent ersoy gibi boya cukuruna duser makyaj yapinca, kimileri bebek gibi ve cok dogal gorunur.ben makyajsiz halimi , makyajli halime oranla daha daha az begenirim.mesela bir tablo düsün, renklendirdigindemi hos gorunur gozune, yoksa sadece cizim oldugundami...bole.kimileri cok usenir yapmaz.kimiler yapim derken eline yuzune bulastirir.bu sekilde bence

2|2
    0|0
  • Seni hemen aydınlatayım kadınlar asla erkekler için giyinip süslenmez diğer kadınlarla yarışırlar ve makyaj kadınların iyi hissetmesini sağlar rimeli sürünme uzun kirpikleri olur ama aslında öyle değildir olmak istediği kişiye bürünür ama yüzdeki yaraları sivilceleri yok etmek aslında olduğu kişiyi gösterir yani o kadında o sivilce aslında yok ve onu yok ediyor bu yaptığı haklı bir davranış ve kadınlar para harcamayı sever makyaj yapmak da maliyetlidir makyaj yapmak çekicidir kadınlar makyaj yapmayı sever

0|2
    0|0
  • Ben adima cevap vereyip, cilt kusurlarim yok kapatmam gereken bişey hiç yok. Makyaj yapiyorum cunku bazen güzel olan yerleri ön plana cikarmak istiyorum, gözler mesela, dudaklara ruj gibi.

Kendimi daha iyi hissediyorum, aydinlik geliyor yüzüme tüm günün stresinden etkileniyor çünkü cilt.

Ama makyajsizda çok rahat çikarim her yere.

0|1
    0|0
  • Çok beyaz tenli olduğum için güneş lekesi ya da sivilce izi olabiliyor bazen bu yüzden yapıyorum

neden bize edepsiz iğrenç videoları tıklatiyisun ! :D

0|1
    0|0
    • Çok sevdiğim bir parça olmakla beraber makyaj koktuğu gerekçesiyle attım onu. :)

• yüz güzelleştirmek vs. için degilde herşeyden önce kendimize güzel gözükmek için.

evin içinde bile olsa kendisini çirkin bulanlar var hiç amaannn içindeyim nasıl olsa bişi olmaz demezler deselerde aynada kendilerini öyle çirkin çirkin gördükçe morelleri bozulur gün boyu. işte bu yüzden makyaj yapılır yani bakım. makyaj degildir bunun adı, kişisel bakımdır.

1|1
    0|0
    • Yapay güzellik yerine doğal çirkinliği daha samimi buluyorum. Neticede biz erkeklerde mükemmel yaratıklar değiliz.

• kimileriniz çok mükemmel ama :D

• Makyaj yapıyorum ben de hafiften, uzun uzun allık pudra fondoten değil tabi ki..

Bir kalem biraz parlatıcı bazen rimel, aşırı yapanlar her ne kadar cilt bakımı yaptıklarını söyleseler de, bir süre sonra ciltlerinin bozulduğunu göreceklerdir.

Makyaj yapmaktaki amaç kusurları kapatmak güzel tarafları öne çıkarmak olmalıdır.

Boya badana değil..

0|1
    0|0
  • Ne kadar çok yaparsam o kadar güzel olurum sanıp bokunu çıkarıyolar. Kimse de demiyo maalesef kötü oluyo diye dolanıyolar öyle düğüne gider gibi :D

0|1
    0|0
  • Çok pürüszsüz bebek gbi teni olanlar bile yapıyo bir renk veriyo insana ve genelde çoğunluğun yüzünde istmeedği bir ton farkı felan vardr makyaj alışkanlık olunca yapmayınca kenedeni bitkin hisediyosun günümüzn piskolojk sornu diyelm ihtyacn olmasa bile ihtyaç duyuyosunda erkekler bunu niye abartr anlmıyrm :((

0|1
    0|0
  • Makyaj hiç yapmam. Kendime makyajı pek yakıştırmıyorum.

0|1
    0|0
  • aslında ben doğal olmayı severim.özel günlerin dışında.

0|1
    0|0
  • Makyajı oldum olası bir sevemedim gitti. Anca zorla bir rimel bir ruj.

0|1
    2|0
  • sahsen eriniyorum kim sabahin korunde kalkicakta gidip makyaj yapacak.. en fazla bir pudra oda eger solgunsam hasta gorunmiyim diye ..

0|1
    0|0
  • çok fazla makyaj yapmam sadece kapatıcı kullanırım goz altı morlukları ıcın. yuzum dogal kalır her zaman

0|1
    0|0
  • Sadece eyeliner o da erinmezsem ve önemli bir günse . Ben de anlamıyorum bir insan erinir ya iki saat

0|1
    0|0
  • Çok fazla makyaj yapan birisi değilim.

Rimel ve hafif ruj kullanırım yüzüme canlılık verir o kadar.

Abartılı makyaj hiç bir zaman yapmadım.

0|1
    0|0
  • ozel gunler haric yapmam.

0|1
    0|0
  • makyaj cildi güzelleştirmez sadece o an için kusurları kaptır ama kalıcı olarak cilde zarar verir temizleyici kullanılırız diyenler olacak ama onlarda gözeneklere sebep oluyor o yüzden çok önemli birşey olmadıkça makyaj yapmıyorum

0|1
    0|0
  • Abartı makyaj yapanlardan hoslanmam zaten. Benim makyaj yapma sebebimde yuzumun solgun gorunmesi yerine olgun gorunmesini istedigim icindir :)

0|1
    0|0
  • Makyaj yapmıyorum sadece gözüme maskara ve sürme sürüyorum o da çok hafif. Fondöten filan sürerek yüzümü bozamam.

0|1
    0|0
  • katılıyorum sanaa hele bazıları ev boyası gıbı iice abartıyo ... sadece rimel kullanıyorum kirpiklerim kısa çok şükür yüüzmde kapatıcm bir kusurum yok

0|1
    0|0
  • Sadece kalem ve rimel o kadar benimkisi sadece alışkanlık güzelleştirmek değil maksat :) zaten kalem ve rimeli makyajdan saymıyorum :)

0|1
    0|0
  • ayaklı yağlı tablo mu hayır o ben değilim =D özel gunlerde bile sadece goz kalemi kullanırım fondetene zaten ıhtıyacım yok =) temiz temiz gezyorum..miss

0|1
    0|0
  • Makyajın güzelleştirdiğine inancımız tam çünkü kadınlar olarak senin söylediğin türdeki kadınlar azınlıkta.

0|1
    0|0
    • Benim makyaja bakış açım biraz farklı sanırım. Çoğunlukla bana çirkinliği çağrıştırıyor ya da ben abartı buluyorum.

• gözlerimin makyajla daha güzel olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Güzelleştirmek için

0|1
    0|0
  • Ben sadece rümel kullaniyorum kipritlerim biraz sarida birde gozlerimin mavisini guzelestirio :) okadar

0|1
    0|0
  • seçeneklerden hiçbiri beni anlatmıyo :)). bir eyeliner bir ruj yeter yüzüme renk gelsin :))

0|1
    0|0
  • Makyajı kendime yakıştırıyorum :) Makyajsız soluk duruyorum gibi geliyorr banaa..

0|1
    0|0
  • baskalarıın bılemm ama ben düğün dernek olmadığı sürece yapmm.d hep zarar hep zarar

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    19

Erkekler Ne Diyor 7

• Kadınlar duyduklarına inanır erkekler gördüklerine

Bu yüzden kadınlar makyaj yapar

Erkekler yalan söyler

4|1
    2|0
  • Hangi hatuna sorsan " Makyaj mı? Ben makyaj yapmam. Benim doğal güzelliğim var. O bana yetiyor." diyor. Böyle bir ego tatmini dünya üzerinde hiç görülmedi gerçekten.

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Bazısı vardır makyaşsız güzel durmaz yani güzeldir ama öyle hisseder bazısı makjazsız dahi güzeldir neyse hepsi güzeldir nasıl olursa olsunlar sonuçta bayanlardan bahsediyoruz ayrıca o anket ne abi öyle :D

0|1
    0|0
  • Makyaj olabilir ama 18 24 yaşında ihtiyaç duymazsın zaten yüzün dinç güzel yane 35 yaşına filan olsa olabilir valla yapacaksa çok az yapsın ne diyeyim :)

0|1
    0|0
  • bende aynı düşüncedeyim .. bizim sınıftada var çok güzel bir kızz ve bayada beyaz tenli makyaj yapınca mübarek ay gibi oluyo ve çok çirkin geliyo bana

0|1
    0|0
  • Makyaj yapmıyorum, doğal halimin beğenildiği söyleniyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...