Sürrealist, Sembolist ve Ard İzlenimcilik. Senin favori resim akımın hangisi?

Sürrealist, Sembolist ve Ard İzlenimcilik. Senin favori resim akımın hangisi?

link

Soru içinde soru;

1-Sürrealist, Sembolist ve Ard İzlenimcilik. Senin favori resim akımın hangisi?

2-Favori üç Ressamın kimler?

3-Bir tabloya uzun uzun bakarak incelemeyi ve içinde kaybolmayı sever misiniz?

4-Resim ile aranız nasıl?

5-Ressamlara olan bakış açınız nasıl?

0|0
41

En İyi Kız Görüşü

• 1-Sürrealist ve Realist arasında gidip geliyorum. Tabii genel olarak sürrealist.

2-Realist 3 favori ressamım; Courbet, Corot Millet, Honore Daumier. Sürrealist ise; Salvador Dali.

3- link bu tabloyu zamanında yapmıştım. Ve tumblr adresime eklediğim için anca küçük bir boyutta alabildim. link güzel olmuştur umarım.

4-Hayatımdan bir parça..

5-Ressam dendiğinde aklıma ilk olarak ''Şeker Ahmet Paşa''nın ünlü natürmortları gelir. Natürmort eserleri çok severim.

1|2
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• 1) İtiraf etmeliyim eser incelerken akım algılayabilen biri değilim genelde. Van Gogh'un hatrına Ard-izlenimcilik demek istiyorum illa üçünden birini seçeceksem. Bunların dışında seçebileceksem fovizm olurdu seçimim. Parlak renkler ile beni mutlu ve canlanmış hissettiriyor çünkü.

2) Henri Matisse, Leonid Afremov, Michael Naples

3) Evimde annemin yaptığı 2 Afremov reprodüksiyonu ve bir arkadaşımın hediyesi olan özgün bir tablo var. Bazen hiçbirşey yapmadan oturup onları izlemeyi seviyorum. Ruh halime göre her seferinde bende yeni şeyler uyandırabiliyorlar. Ama sergi gezmeyi pek sevmiyorum. İnsanda beklenti ve baskı oluşturuyor.

4) Pek ilgili olmayan bir izleyici ve korkunç derecede yeteneksiz bir katılımcıyım. Okuldayken resimlerimi anneme çizdirirdim. Bİr keresinde pastel boya bir resim için resim öğretmenim bana harika çizmişsin ama yanlış boyuyorsun demişti :D O derece kötüyüm

5) Genel olarak tüm ressamlara karşı geliştirdiğim özel bir bakış açım yok.

0|2
    0|0
  • Bana göre sembolizm. Picasso ile Van Gogh favorilerimden. Resim ile aram iyi değil, şöyle ki bu konuda yeteneğim yok. Ressamların da son derece yaratıcı ve zeki insanlar olduklarını düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • 1.favorim her zaman değişir. şimdi sembolist.

2.şuan Andrew Wyeth,Ahmet Ziya Akbulut,Viktor Vasnetsov..

3.kim sevmez? ama anlamsız bir resme bakıpta anlam çıkartmam.gerçekler klsjfdsf

4.3 yaşındayken başlamışım çizmeye ben.o gün bu gündür aşk yaşıyoruz.

5.Kendi dünyası olan insanları seviyorum.bu kadar.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• 1 sürrealizm favorim

2 salvador dali, osman hamdi bey ve van goghu çok severim

3 bazen keyifli olur

4 babam ressam ama ben yeterince ilgilenmiyorum arada bişeyler karalıyoruz

5 ressamları yaşadığı süre içinde değeri bilinmeyen köşede unutulmuş sanatçılar olarak görüyorum, değerinin bilinmesi için illa ölmesi gerekiyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...