Ne yapardınız, yahut neler yapardınız?

Benim sorum biraz bilim-kurgu. Tamam, baya bilim-kurgu. Şimdi soruya gelelim... Düşünsenize, kendinizi Şu an olduğundan farklı bir yerde, ya da farklı bir şekilde... ama, siz bunun farkında değilsiniz, yani tam değilsiniz. Tüm dünyaya sunum yapan bir program yapıyorlar, gizli bir tv ya da internet yayını gibi, bir araç vasıtası ile programı yayıyorlar. Ve şansa sizi seçiyorlar. Doğduğunuzdan beri siz ve aileniz yayınlanan programın aktörleri oluyor, Tüm dünya tarafından da oldukça ilgi görüyor. İnsanlara sizin özel hayatınız her ne kadar sıradan da olsa, ilginç geliyor, ağzınızdan çıkan her söz, yazdığınız her yazı ilgiyle takip ediliyor... Ama, siz gündelik hayatınızı yaşıyorsunuz... yani, sizin için bunun çokta özel bir durumu yok. Ve her yerde sesli kamera var, günün yirmi dört saati, haftanın yedi günü izleniyor ve kayıt altına alınıyor. Spor (daha çok futbol) programlarında olduğu gibi en ufak bir hareketiniz saatlerce değerlendiriliyor tüm gezegen tarafından. Yani inanılmaz bir şöhrete ve etkiye sahipsiniz... fakat, sizi güvenliğiniz nedeni ile sizin için özel olarak oluşturulan uluslararası anlaşmalar gereğince, sizi tüm bu gezegen ayrı tutuyorlar, iletişim ağlarınızın hepsi kontrol altında tutuluyor, güvenliğiniz nedeni ile hiçbir şekilde, gerçek (bu durumun farkında olan) insanlarla görüşmeleriniz engelleniyor, siz hiçbirini tanımıyorsunuz... ve herkes sizin o monoton hayatınızda kendinden bir şeyler buluyor, mesela; patates soyuşunuz da... ve saire. Bu durum psikolojinizi de etkiliyor, psikologa gitmeye başladınız. Sizde yavaş yavaş yaşanılanlarda bir gariplik, bir yapaylık hissetmeye başlıyorsunuz ve bunun sonucunda da düşünmeye koyuluyorsunuz... ''Madem ki popülerim, insanlar üzerinde bu kadar çok etkim var... bu etkiyi nasıl kullanabilirim?'' diye, ya da ''Bu durum yalnızca bana mahsus olamaz, insan haklarına aykırıdır... bende bir insan, bir bireyim... bu durumdan derhal kurtulmam, sorumlularını cezalandırmam lazım.'' diye, örnekler çoğaltılabilir ve saire, bu durumda ne yapardınız, ''iyi de ben ne yapabilirim ki!'' deyip; yine rolünüzü oynamaya devam mı ederdiniz, yoksa kendinize özgü bir çıkış mı arardınız, tabii mevcut konumunuzun tadını da çıkarabilirsiniz, tercih sizin. Evet, sorum gayet açık... Ne yapardınız?

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• kendime özgü bir çıkış arardım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...