Bi babanın mesleği çocuğunu etkiler mi?

Babanın mesleği çocuğunu , fikir hayatını etkiler mi?

Benim babam öğretmendi o yüzden çoğu şeyi sınıf arkadaşlarımdan önce öğrenirdim.Eğitimime ayrı bir önem verirdi.

Sizcede babanın önemi var mı ?

0|0
617

En İyi Erkek Görüşü

• Genelde etkiler.Kızlar babacıdır zaten. sende etkilenmişsin :)Ama ben etkilemedim.Kendi ideallerimin peşinden gidiyorum.:D

0|0
    0|0
    • Öğretmen olmadım ki :)

• İzmiri bende seviyorum ama akrabalar ordaoldukları için hareket alanım kısıtlanabilir. :D İzmir bu aralar havalar güzeldir muhtemelen kızları daha da güzel :) Allah korusun ben evlenmeyi düşünmüyorum bakalım :)

• En iyi cevap seçtiğin için teşekkürler :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Yok yav ne önemi sadece çocuk yapar iste calisir aileyi gecindirir cocuklarini düşünür evlatları için en iyisini yapar yani o kadar önemli diil

0|0
    0|0
  • olmaz mı. verdiğin örnekte çok güzel örnek olmuş. eğitim öğretim çok öenmli. ortaya güzel bir ürün ( çocuktan yeteşekkürin ) çıkması için yüzdeyi üst sıralara çıkartır. elbet kafa yapısı önemli. benim babam tır şöförüydü ama buda benim relax yaşamamı bir o kadarda böyle robot gibi araba sürmektense insanları etkileyecek işlerle uğraşmaya azimledi. kafada biter elbet çoğu iş ama eğitim öğretim ( aile içi yani ) inde gazlayıcı etkileri fazlasıyla mevcut

0|0
    0|0
  • Babam fizyoterapist ben ise bir üniversitede akademisyen olmak istiyorum arkeoloji ve tarih branşlarında.

0|0
    0|0
  • %80 kesinlikle etkiler... Ama baba bilinçli ise ve yaptığı mesleği çocuğu için uygun görmüyorsa yönlendirebilir...

0|0
    0|0
  • İlk eğitimi ailede aldığından dolayı çocukların kişiliklerinde babanın annenin çok büyük etkisi vardır. Dinini, dilini, kültürünü, ayıbı, iyiyi, doğruyu, yanlışı hep onlardan öğrenir. İlk öğrendiklerini hep doğru kabul eder insan ve onların üzerine kişiliğini inşa etmeye devam eder.

0|0
    0|0
  • Etkiler ya,babam ogretmen,ille tıp oku diye diye vasimin etini yedi a.q,kasanansamda kurtulsaydim elinden a.q biktim

0|0
    0|0
  • Evet etkiler kesinlikle mesela ideolojik olarak hiç birikimi olmayan asker çocuğu şoven olabiliyor

0|0
    0|0
  • ister istemez etkiliyor arkadaşlar dalga geçebiliyorlar vs.

THE END...

0|0
    0|0
  • Eğer etkilenseydim ideallerimin peşinden gitmezdim. :)

0|0
    0|0
  • Etkilemez bence

0|0
    0|0
  • Fikrini etkiler mi bilemem ama ufkunu etkiler

Bunu biliyorum

0|0
    0|0
  • İyi olduğu konuda çocuğuda iyi olur.

0|0
    0|0
  • Evet bababm kamyoncu ben otobus söforü olmak istiyordum... Kısmette mühendislik varmış :D

0|0
    0|0
  • meslekten ziyade ev ortamı ve ebeveynlerin kültür düzeyi etkiler...

0|0
    0|0
  • Babam hep kumar oynardı ben şu yaşıma kadar elime kumar kağıdı almadım hatta babamla kavga bile ettim kumar oynuyor diye

Ayrıca benim eğitimime önem vermesinden veya parasından arabasından çok bir kerede olsa oğlum nasılsın, ne yapmak istersin demesini yeğlerdim...

Babamı asla örnek almadım almayacağım da onun mesleğine bakıp hayatıma da yön vermem...

1|0
    0|0
  • Düşünsene Ali Ağaoğlu baban ?

Bence baya etkiler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Babanın ve annenin önemi büyüktür.

0|0
    0|0
  • Tabiki de etkisi var hatta nasıl davrandığı ne söylediği de etkilidir karakter ve kişilik oluştrr cocukda

0|0
    0|0
  • Var tabi fiziğin elektromanyetik konuları benden sorulurdu lisedeyken asdfg

0|0
    0|0
  • hergün muayene ederdi

0|0
    0|0
  • Evet olabilir büyük önemi var ailedeki mesleklerin

0|0
    0|0
  • evet etkiliyor