Kapat

Kızlar düğününüzde imitasyon takı takmış mıydınız?Ya da takmayı kabul eder misiniz?

Nişanlımın ailesi ilk başta alacaklarını söylemişlerdi.Şimdi de nişanlım alamayacaklar diyor.Geçenlerde bunun yüzünden tartıştık.Aileme karşı kendimi kötü hissediyorum.Okumuş kız veriyoruz,hiç mi gönüllerinden kopmaz diye.İnsan yine de borç harç yapardı bir yılda diyorlar.Düğüne de az zaman kaldı.Alacağız diye söz vermişlerdi ama durumu yok diyor.Doğru mu yanlış mı bilemem.Sonuçta hiç bir katkıları olmadı bugüne kadar bari takı taksalardı..Sizce imitasyon takı takıp bu tartışmayı bitireyim mi?Aranızda daha önce bu duruma düşüp imitasyon takan var mı?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Tak gitsin boşver adamın kalbi altın olsun bişi takmasalar da olur evlenmeden böyle şeylere çok takılmayın

1|0
    0|0
    • nişanlımı çok seviyorum o da beni seviyor.bu konuda 2.bir tartışmayı kaldıramam heralde

• amin :) çok teşekkür ederim sizi de mutlu,huzurlu etsin Allah :)

• Amin hepimizi İNŞAALLAH ;)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 1

• gönüllerinden parasal şeylerin kopmasını neden bu kadar önemsiyorlar? başlık parası kalktı başlık takısı mı geldi?

1|0
    0|0
    • bize destek olmak maksadıyla yani

• var da almıyorlar mı yok ki o yüzden alamıyorlar mı? soruda "alamayacaklar" demiş bu maddi imkanları yok demektir. böyle bir konu yüzünden kavga eden kızı dağ başında bırakırım şahsen.

Kızlar Ne Diyor 5

• ''Doğru mu yanlış mı bilemem.Sonuçta hiç bir katkıları olmadı bugüne kadar bari takı taksalardı..'' bu sözü okudaktan sonra artık hiç bir katkıları olacaklarını sanma. Yol yakınken dön.

1|0
    0|0
  • bence çok abartılıyor takı olayı, karşı tarafın durumu yoksa borca neden girsin? gün gelir kendi altınlarının borcunu sen öder durumda olursan da şaşırma, ailesi alacak da deme öyle ne erkekler vardır evlenir de hala daha annesiyle paylaşır gelirinin büyük bir kısmını hem de, onların borçlarını üstlenir.. demem o ki az öz olsun bir iki takı takılsın konu kapansın çok fazlasını bekleme bence sevdiğin adamın hele de durumu yoksa almaya...

1|0
    0|0
    • bizler çalışıyoruz ama şimdiden eşya borçlarını ödüyoruz.altın bari dert olmasaydı diye

• tamam zaten alsın diyorum ben de almasın değil, ama çok pahalı bişey almasına gerek yok ve imitasyon almamalı bence, o takının anlamı başka çünkü...

• hiç alamayacakmış işte,yani ucuzu bile pahalı

• Yahu allah aşkına evlenenin mutlu olun, ne maddiyat meraklısısınız anlamadım ki

1|0
    1|0
    • maddiyattan değil,insan evlenirken destek istiyor

• Onların saçını başını yolarım parçalarım *-*

1|0
    0|0
  • bence kabul etme..

benim akrabalariminda durumu yok iken hatta cocuklari dul bir hanim ile evlenirken

borclanip takilar aldilar birsürü..

alan aliyor isteyince ..ortaligi karistirmaya gerek yok ama nisanlina üzüldügünü anlat sakin bir sekilde

1|0
    0|0
    • işte bu örnekleri görünce üzülüyorum

• bende kayinvaliden ve kayinpederin gibi insanlari görünce üzülüyorum...

maddiyata önem verme diyen bir üye ..konu zaten maddiyat degil...maddiyat olsa kendine zengin birini bulur takilar olurdu heryerinde.. konu erkek tarafin sana deger verip vermemesi.. yazdiklarina göre deger vermiyorlar gibi güzelim.. bence bu taki konusunu annene anlat o bakalim ne diyecek

Yükleniyor...