Akraba ilişkilerinin sonucu?

arkadaşlar akraba evliliklerindeki sakat çocuk doğma ihtimali nedir? mesela iki kız kardeşin(yani teyze çocuklarının evlenmesi) çocuklarının evlenmesiyle dünya ya gelen bebelerdeki sakat olma ihtimaliyle 2 erkek kardeşin çocuklarının(yani amca çocuklarının evlenmesi) evlenmesiyle dünyaya gelen bebelerdeki sakat durumları eşit midir?

0|0
43

En İyi Kız Görüşü

• Valla bizim tum aile akraba evlililiginden ibaret. Ama cok sukur oyle birsey yok.

0|0
    0|0
    • peki sizin anne babanızın birbirine yakınlığı ne durumda? teyze çocukları amca çocuklar?

• burdan konuşursak muhabbet çok uzar ekle istersen... :)

• Oke:)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Evlenme mi teklif edeceksin yoksa :D

0|0
    0|0
  • Aşagıdaki yorumlarda bir sakatlik cikmiyor hersey yolunda denmis ama ben bir doktor adayı olarak şunu söylemek isterim ki bu konuyu derslerimizde özellikle işledik.Akraba evliliklerinde sakat dogma ihtimali normal evliliklerden 7 kat fazladır.Şimdi doganlar neden saglikli dogmus diye sorabilirsin bunun sebebi de akraba evliligindeki ililiskilerde yumurtanin döllenebilme ihtimali cok düsüyor yani anne karninda fetüslerdeki anormali o kadar fazla oluyorki dogmadan ölüyor.Doganlardan bazilari sakat oluyor bazilarinda şans eseri saglikli doguyor.Yani saglikli doganlari görütoruz ama dogmadan ölen lerden haberdar olmadigimiz icin sadece dünyaya gelenleri gördügümüz icin sorun olmuyormus gibj geliyor insanlara.Dikkatli olun Allah yardimciniz olsun iyi günler dilerim

0|0
    1|0
    • peki bu dediğiniz 7 kat daha fazla olan ölüm oranının teyze veya amca çocuklarındaki veya dayısının kızıyla evlenen kişide bu oran ne derece artıyor veya azalıyor?

• dediginiz iliskiler kuzen evliligi.Kuzen evliliklerinde yaklasik 7 kat olan bu oran daha uzak akrabalillarda daha da düsüyormBi de ölüm orani olarak demedim sakat dogma orani bu bahsettigim

• teşekkürler ben bunun örneğini çok gördüm de birde sorayım dedim sakat doğanlar doğarken ölenler falan filan işte tehlikeli ilişkiler bunlar yani

• annemle babam amca cocukları evlenmısler.bızde herhnagı bı engel yok ama beyınde sorun oldugunu dusunmeye basladım:)gerızekalılık var sanırsam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Her zaman %50.

0|0
    0|0
  • Akraba evliliği de olsa normal de olsa artık kan test yapıyolar. Kan uyuşmazlığı varsa önce onun tedavisi yapılıyor. Onun için korkacak bişe yok.

0|0
    0|0
  • Test yaptırmanız yeterli birde hamilelikte kontrolleri ihmal etmeyin.

Doğma olasılığına gelince yabancıya oranla yüksek

0|0
    0|0
Yükleniyor...