Hep yarım kaldım, hiç tam doymadım, tam bağırmadım, tam dokunmadım. Gölgem bile tam siyah değildi..

Ben kendimi asla doğal hissetmedim, olmaya çalıştım, sırıtan çabalardı bunlar, çünkü doğal olmaya çalışmak zaten bir yenilgidir...

[...]

Her yaşın kendine göre bir güzelliği yoktu. Emin olduğun, farkında olduğun hiçbir yaşın güzelliği yoktu. Yaş öyle bir şey olacaktı ki, sen bilmeyecektin. Sana yaşını sorduklarında şaşıracaktın, şöyle bir durup hesaplamak zorunda kalacaktın. Yaş günü hediyesi verenlere ajan provokatör gözüyle bakacaktın. "Benim yıllarımı paketlemeyin ulaan, bırakın dağınık kalsın!" diye bağıracaktın.

[...]

İçimden atamadığım bir yumru, bir ateş, bir lanet var sanki. Başım çok ağrıyor, kalbim çok ağrıyor, gözlerim çok ağrıyor... Bildiğim, öğrendiğim, yaşadığım her şey yavaş yavaş siliniyor aklımdan... Geceleri azap gibi... Kabuslar yakamı bırakmıyor bir türlü... Kötü bir şeyler olacakmış duygusu var içimde, neyin ne olduğunu kavrayamıyorum çok zaman... Zaman benim dışımda ilerliyormuş gibi, kelimeler bir araya toplanıp, bir vücut olup beni içinden atacakmış gibi... Gölge...

Hey! Sen... Bedenimin gölgesi!

Çözüldün ve utancından ölecek haldesin. Adın ancak dünyanın yarısı havaya uçarsa temizlenir diye düşünüyorsun. Zaten durmadan bunu planlıyorsun. Birbirinden nafile intikam planlarıyla oyalanıyorsun. Kafana kurşunu sıkana kadar da bundan başka bir şey yapacağın yok. Ne yana dönersen dön, gerin seni izler.

[...]

Tanrı beni korumuyor, kudurtuyor ama, fazla yayılıyorum aklımın zehrinin acısının üzerine... Benim aklım yol kuşlarının tüneyip sessiz sedasız terk ettikleri bir harabedir...

Yarım ruhumdan kalan bedenimin zihni acıyla uyanır.

İnsan neyi betimlemeye kalkmamış ki acıyı da betimlemeye girişmiş olmasın?

Gizli, gitmemiz gerekiyorsa, hayat götürüyor...

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Soru cevaplamaya geldik, merakla bekliyoruz.

0|1
    0|0
    • "İnsan neyi betimlemeye kalkmamış ki acıyı da betimlemeye girişmiş olmasın?" dolaylı yoldan bir soru cümlesidir aslında.

"Her yöne çekilebilir".

Anlatabildim umarım.

Bana sanki esaslı bir cevap verecekmişsin gibi ayar yapma.

• Bir daha ki sefere aynı kalitede -ama soru kıvamında- sorular sorarsan tekrar ilgiyle cevaplarız :)

• Peki. Teşekkür ettim.

Kızlar Ne Diyor 1

• Paylaşmak ne kadar güzel değil mi? Her şeye rağmen. Anlaşılmak istiyorsun çünkü. Her şeyi betimleme sebebimiz de bu. Anlamak ve anlaşılmak.

0|1
    0|1
    • Anlaşılmak istemiyorum çünkü ben kendimi anlatamam. Çok mu saçma oldu? Fakat gerçek.

Ayrıca gerçekten anlaşılmak istemem. Bir aralar istiyordum fakat bunun boş bir uğraş olduğunu gördüm.

İnsan kendiliğinden görmeli.. Gözüne sokunca olmuyor.

Anlaşılmak için anlatmak egonun bir yönü olur aslında. Bunu istemem.

• Kabalığı bilinçli yapıyorsam bu bir sorun değildir. Diğer soruda marjinalliği sevdiğim için sürekli karşı çıkış koyduğumu söylemişken hala 'sen öylesin, sen öylesin, sen öylesin!' diye bağırışmaların komedi. Neyin kafasını yaşıyorsun?

Çeliştiğim yer, o soru. Burası değil. Daha da yazmayacağım. Sen bir papağan gibi konuşmaya devam et.

• Soruna gelen bir insana kabalık yapman, onu suçlaman ve bunu bir sorun olarak görmemen gerçekten sana acımama sebep oluyor.

Erkekler Ne Diyor 1

• youtube.com/watch?v=ZKvhxapM5zo

En sevdigim şarkımı paylaşıyorum senlen

0|1
    0|0
    • Telefondayım. Bu yüzden youtube açılmıyor. Açamıyorum.

En sevdiğin şarkı olup olmadığına belki daha sonra bakabilir veya t.şak geçip geçmediğini anlayarak sana duruma göre teşekkür edebilirim.

Yükleniyor...